NOHA V SÁDŘE

Archiv příspěvků

reagovat 11.7.2018 08:11 - dr. Galén

Nakonec jsem žádný sprej...

To jsem rád, že jste si stačila přečíst mou včerejší odpověď. Docela jsem na vás v návalu včerejšího programu zapomněl. Držím palce.

reagovat 11.7.2018 17:31 - Šárka

To jsem rád, že jste si...

Dobře to dopadlo a mám úplně čerstvou sádru s velikým černým podpatkem kterému naprosto úžasná sestřička říkala kopyto:-)Malíček mám celý venku a sestřička byla naprosto úžasná a sádru kolem celých prstů velmi pečlivě upravila aby nikde nic netlačilo a dokonce i pod prsty několikrát sádrový obvaz omotala aby se obvaz netrhal o prsty a prý je to i lepší kvůli tomu že se prsty nepotí do obvazu který pak smrdí jak je nasáklý potem.Budu mít prý asi víc ošoupaná bříška prstů ale to mi vůbec nevadí,tam mám docela tvrdou kůži takže v pohodě.Teď nesmím na sádru vůbec dva dny stoupnout ani se o ni jinak opírat aby všechno dobře zaschlo a vytvrdlo.Všimla jsem si taky že nějakými kousky upevňovala i ten podpatek a prý vycpávala prostor mezi podpatkem a dlahou aby podpatek pořádně držel a neviklal se když začnu chodit.V pondělí mám přijít na další kontrolu a už bych měla vědět kdy přesně mi pak sádru sundají,ale z toho termínu 10-12 týdnů doktorka neslevila.A ještě něco málo k mým nepohyblivým prstům,tak doktorka po shlédnutí mých prstů na obou nohou(byla jsem naboso s žabkou na zdravé noze)řekla že u takhle stavěných prstů k tomu dochází a musím si tedy někomu říct kdo mi s těmi prsty u zasádrované nohy bude cvičit nebo nějak hýbat aby se ta zasádrovaná noha prokrvovala.Já totiž minimálně hýbu prsty i u zdravé nohy :-)Vůbec by mě nenapadlo že těmi prsty u nohou defacto vůbec nehýbu .Měla bych si prý někdy zajít na nějakou podiatrii což je nějaká odborná specializace pouze na nohy.Moc se jí totiž nezdály ani mé od narození zvláštní malíčky:-)Asi bych ještě využila Vašich rad ale nehodlám Vás otravovat denně a tak když budete mít chvilku času tak sem mrknětě jestli nepotřebuju poradit:-)Moc Vám děkuju:-)

reagovat 11.7.2018 19:36 - Michal

Ja mam ted nohu v sadre po...

Ahoj, To musí být těžké pořád o berlích...

Koloidní stříbro

reagovat 12.7.2018 00:19 - dr. Galén

Dobře to dopadlo a mám...

Rád slyším, že se modelování okna kolem prstů sestřička věnovala, jak to má být. A též, že paní doktorka se podívala na stavbu nohy. Její závěr mě ani moc nepřekvapil a něco takového se dalo předpokládat. Některé věci člověk bere jako samozřejmé, aniž si uvědomuje, že to může být u jiného nějak jinak. Ostatně něco podobného jsem zažil sám na vlastní kůži před několika lety, když po mě na rehabilitaci chtěla sestra, abych nohami sbíral kamínky, což mi prakticky nešlo. Vůbec se nemusíte ostýchat sem napsat, když budete chtít něco konzultovat. Dost pravidelně sleduji zdejší diskusi, protože čas od času se někdo objeví s normálními příspěvky a který nemá žádné zkušenosti se sádrovým obvazem z minulosti a je pak doslova bezradný, když nastanou nějaké nečekané stavy. Shodou okolností jsem na některé vaše příspěvky nemohl tentokrát reagovat rychleji.

reagovat 12.7.2018 08:29 - Šárka

Rád slyším, že se...

Také jsem ráda že to dobře dopadlo,sestřička byla fakt skvělá.Tak to je bych se svými prsty u nohou určitě nezvládla sebrat nic když s nima sotva pohnu.Včera jsem nad tím večer trošku dumala a fakt je zajímavé že těmi prsty nehýbu a vlastně ani jako nemám potřebu.Třeba když si stříhám nehty na nohou tak ni vlastně ani nejdou prsty moc roztáhnout od sebe a když si třeba nazouvám žabky tak si musím prstem ruky roztáhnout palec od ukazováčku a nevklouznu do nich hned jako jiní.Nemám totiž vůbec žádnou mezeru mezi palci a ukazováčky jako to má asi většina lidí.Děkuju Vám za všechny rady a zkušenosti a budu moc ráda když sem občas mrknete jestli nepotřebuju poradit:-)Je jedno jestli to bude mít prodlevu v odpovědi:-)

reagovat 12.7.2018 09:03 - dr. Galén

Také jsem ráda že to...

Dnes jsem si to pohlídal, když tady mám „pacientku“. No to tedy máte zajímavé nohy. Já to podle mě mám, že mám příčně ploché noha, což se s přibývajícím věkem prohloubilo a pomalu se mi ztrácí jejich hybnost prstů. V podstatě jsem to nikdy neřešil a používal nohy jen k chůzi a ne třeba na sbírání kaménků. S tou podiatrií vás nasměrovala paní doktorka správně. Ještě k té sádře. Ono to 48 hodinové nešlapání je spíše alibistické, protože lehce lze obvaz zatěžovat již po několika hodinách, ale je samozřejmě lepší vyčkat, než vyschne a to je asi těch 48 hodin. To poznáte sama, jak začne probělávat. Právě ty dlahy pod podpatek se dávají proto, aby pod ploskou nevznikla mezera a přisedl k ní celý a pak se v těch místech obvaz neprolomil.

reagovat 12.7.2018 12:44 - Šárka

To je hezké že jste si vzpomněl:-)Sádra už schne a dokonce mám i bílé prsty u nohy jak se asi odpařuje voda a sádra a zůstává část na kůži prstů.Také mám příčně ploché nohy a myslím že by za tou špatnou hybností prstů u nohou mohlo být i to že mám krátké a pomerně široké prsty.Ale nohy mě zatim nikdy jen tak bez námahy nebolely,možná je to i tim že velmi ráda chodím úplně bosá a chodidlům to pomáhá.Na sádru radši vůbec stoupat nebudu a dávám si pozor i na to abych se neopírala a dnes jsem i spala celou noc s nohou v sádře podloženou ve výšce abych nijak při převracení se nepoškodila ten podpatek nebo sádru kolem prstů než to pořádně zaschne a ztvrdne,snažím se být zodpovědná když už tu nohu v sádře budu mít tak dlouho a dostala jsem podpatek.Těším se až budu smět došlapnout a nemuset furt skákat o berlích po jedné,však už mi lýtko zesílilo jak pořád skáču po jedné a i mozoly na chodidle u prstů pořádně ztvrdly.Taky jsem kvůli koupání ve vaně ráda že mám v sádře levou nohu takže jak teď u mamky tak u sebe doma sedím ve směru proti baterii.I taková pitomost mě teď těší:-))Tak ještě jednou díky:-)

reagovat 12.7.2018 14:28 - dr. Galén

To je hezké že jste si...

Jak jsme se bavili o tom smrádku, tak jsem vám zapomněl doporučit vybavit se zásypem na nohy či případně dětským zásypem a menší množství si sypat nebo nějak vpravit pod chodidlo. Obávám se však vzhledem k tomu problému se zvedáním prstů a také proto, že si sestřička dala záležet na provedení okna pro prsty, že asi prsty nemáte moc na volno, tak to může být u vás menší problém, ale to je tak jediné co vám k tomu mohu ještě poradit.

reagovat 12.7.2018 21:21 - Šárka

Jak jsme se bavili o tom...

Pravda je že jsem překvapená že mi ta noha začala smrdět tak brzy a tak silně,se smrádkem jsem sice počítala ale ne tak brzy a ne v takové síle.Jsem docela zvědavá jak to bude pokračovat.Nemám se zásypem dobré zkušenosti takže jsem nad tím vůbec neuvažovala a jak jste psal,nemám po zhotovení celkové sádry skoro žádný prostor u prstů protože sestřička sádru kolem prstů opravdu pečlivě udělala a není prostor se k chodidlu dostat.Možná se to zlepší až budu moct chodit denně ven než teď když jsem jen doma.Zítra zkusím trošku potrénovat chůzi po tom podpatku doma a pak na chvilku bych ráda šla zkusit ven se projít.Zkusím napsat dojmy zítra:-)

reagovat 13.7.2018 06:22 - dr. Galén

Pravda je že jsem...

To napište jak dopadla první ozkoušení podpatku. Docela by mě také zajímalo, jestli bude mít nějaký vliv to vyztužení podprstní dlahy sádrovými obvazem na omezení nasávání potního mazu. Vnitřně mi něco říká, že by na tom něco mohlo být, ale k avizované délce imobilizace pochybuji, že to bude mít ne finále, tak podstatný vliv, aby ten zápach plně eliminoval. Nicméně věřím zkušenostem sestřičky a rád se přiučím.

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *