Nimba - starobylá léčba pro moderní dobu - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.4.2009 13:18 - Michal

Takovou zazrační bylinkou v naších podmínkach je jitrocel kopínatý. Vyznačuje se všemi těmi účinky jak jsou popsané u nimby, již to mám vyskoušené deset let co dělám jitrocelový extrakt v olivovém oleji vlastní receptury. Tento olej je bezkonkureční při hojení popálenin, poškozených tkani a zánětů. při aplikaci do otevřených ran a popalenin tlumí bolest, zastavuje krvacení, dezinfikuje a hojení zkracuje o polovinu oproti jiným přípravkům. Vyléčí bercové vředy, těžce hojící se rany a proleženiny (i diabetikům), léčí hemoroidy a ekzémy. Vyléčí zánět střeního ucha, zánět dásní, zánět krku, dýchacích cest a průdušek (rymu vyléčí do třech dni). Vyléčí i otoky a poranění způsobená zvířaty a bodnutí hmyzem (komaři, vosy, klíšťata). Rovněž odstraní infekční pupínky, vyrážky a opruzeniny, proto je vynikajícím prostředkem po holení pro muže s citlivou pleti. sulic "seznam.cz

reagovat 3.5.2009 08:29 -

Práce maséra

Pro mě je práce maséra poslání. Myslím si, že pro práci maséra musí mít člověk talent, masáž není jen několik málo tahů, které se naučíme v některém z masérských kurzů. To bohužel nestačí ani na nějakou relaxační masáž v soukromí. Často se setkávám s lidmi, kteří o sobě řeknou, že umí masírovat a chrlí na vás všechny super moderní a nesmyslné techniky, pomocí různých kamenů, přístrojů a jiných vymožeností, jak jinak, než stoprocentně podloženo východní filozofií a doloženo třiceti diplomy z dvou denních kurzů, které pořádají možná stejní odborníci, jako ti kteří se diplomy honosí. To ale nejsou maséři, to jsou obchodníci. Když se konečně dostanete k tomu, že na vás dotyčný položí ruce, zjistíte, že vám mnohé doteky připadají nepříjemné, zbytečné, některé vás bolí a přesto nevedou k odstranění vašich potíží.

Na druhou stranu, se setkáte s člověkem, který není masér a třeba jen z legrace vám položí ruce na ramena a vy ucítíte příjemnou úlevu a uvolnění. To je u mě talent! To teplo z dlaní, upřímný cit, snaha vám pomoci. To se nedá naučit. Nejsou svaté ruce, co se modlí, ale ty, co pomáhají. Mám skvělou zkušenost s tím, když mě moje osmiletá dcera natře za krkem, při hře na masérku. Je to tam! Mám ještě dvě dcerky a ty mají prostě talent na jiné věci.

A když takto talentovaný člověk, jde do kurzu a jde tam, protože má chuť se něco naučit a ne proto, že ho tam poslali na rekvalifikaci z pracovního úřadu, máme velkou šanci že se potkáme s dobrým odborníkem.

Masáž je prostě umělecké dílo, balet rukou, doteky sochaře, podepřené o talent, vědomosti a dlouholeté zkušenosti. Je to také kus psychologie, naše doteky vstupují do prostoru soukromý našich zákazníků. Masér těžko pomůže někomu, kdo je svázaný vlastním mindrákem a stydí se za své tělo.

Náš úkol není je přesvědčit o tom, že jsou všichni dokonalí ani o čemkoli jiném. Masér musí vědět, cítit a vážit si lidského stvoření. Za každou vráskou, jizvou a jinou nedokonalostí nevidím něco odporného, ani odpudivého. Každé tělo vypráví svůj příběh i to naše.

MASÉR JAN KOHOUT

Narozen 10.9. 1968 v Brně

Od svých osmnácti let se věnuje studiu manuální léčby. Za šestnáct let své praxe, dosáhnul vynikajících výsledků v oblasti současných i alternativních přístupů léčby pohybového aparátu. Vytvořil vlastní postupy při léčbě. Do dnešní doby léčil více jak 60 000 pacientů. V současné době pracuje v brněnských lázních na ulici Kopečná.

K jeho zákazníkům patří mnoho významných osobností jako například:Pan režisér Rudolf Chudoba ( např.Manéž Boleslava Polívky)RUDOLF CHUDOBA (1948, Československo)

Od roku 1957 žije v Brně. Vystudoval pražskou FAMU. Jako nezávislý scenárista a režisér dokumentárních filmů zaměřených zvláště na hudební tematiku spolupracuje s Českou televizí, hudebními archívy a společnostmi. Nositel ceny Pierot za rok 1995 a 1999, kterou uděluje FITES.Jurij Gorbunov Cena Thálie 2005Národní divadlo Brno

prof. RNDr. Dalibor Povolný, CSc., univerzitní profesor biologiePan Dušan Tomek přední český léčitel akupunkturista

MUDr. Umlauf, CSc. primář odb. ambulance pro akupunktůru a přidružené obory.

Bohužel nejlepší akupunkturista, který žil v Brně byl primář bývalého oddělení akupunktury, nyní je to oddělení léčby bolesti ve Fakultní nemocnici v Brně - Bohunicích MUDr. Umlauf, který již zemřel. Nyní na oddělení léčby bolesti působí MUDr. Haklová, která se rovněž akupunkturou zabývá.

reagovat 3.5.2009 18:20 -

Co to má společného s nimbou nebo jitrocelem.

reagovat 4.5.2009 07:08 -

Nic, je to jen neplacená reklama.

reagovat 17.6.2009 23:26 -

mam cronovu nemoc pomuže mi ta bylynka

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.5.2009 07:08 -

Nic, je to jen neplacená reklama.

reagovat 17.6.2009 23:26 -

mam cronovu nemoc pomuže mi ta bylynka

reagovat 26.7.2009 14:40 - RENULE

Zdrasvím paní doktorku chci se zeptat nyní piju čaj nimba dva šalky denně mam problematickou pusu a trpím často exemem samozdřejmě se 6 rokem léčím na lupus jak dlouho mohu ten čaj pít děkuji

reagovat 25.8.2009 00:12 -

stejné výrobky z NIMBY naleznete i na www.manlomka.eu

reagovat 23.5.2013 13:04 - Toscana

Bylo by dobré to napsat přesně, jestli je to jehličnatý strom nebo listnatý. Obojí asi těžko. Děkuji.
V článku o nimbě se píše:
Nejspíše žádná jiná rostlina se více nepřiblížila definici všeléku, než nimba ? tropický jehličnan původem z Indie.
A níže je psáno:
Z nimby se podařilo izolovat mnoho aktivních látek. K nejprostudovanějším z nich patří nimbin, azadirachtin, nimbidol, quercetin a nimbidin. Listy nimby obsahují vlákninu, karbohydráty (uhlovodany) a nejméně 10 druhů aminokyselinových proteinů (bílkovin). Obsahují též kalcium (vápník) a další minerály. Analýza (rozbor) také odhalila v těchto listech přítomnost karotenoidů, které působí jako ochrana před mnoha druhy rakoviny.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *