Nezvládli jsme stavbu domu...

Archiv příspěvků

reagovat 11.4.2011 20:54 - Enn

Cca 1,5 roku jsme pracovali na projektu RD, cca 10 let jsme podnikali a vydělané peníze šetřili a v podstatě neutráceli vůbec za nic než za běžné věci a plánovali stavbu rodinného domu. Nyní, když jsme měli stavbu zahájit, myslím, že jsme se absolutně nepodpořili, ba naopak asi spíše navzájem utopili pochybnostmi, zda vše zvládneme - jak finančně, tak psychicky. Na stavbu domu v podstatě máme, ale jsou to tvrdě vydělané a všechny našetřené peníze za odbobí podnikání již od revoluce. Najednou jakoby nezvládáme přijmout fakt vše proinvestovat - nebyly jsme zvyklí na tak velké výdaje + nastartování obav do budoucna, vliv masmédií ohledně krize, pol. situace apod. Zároveň ale tuším, že nám asi chybí odvaha do toho jít či jak to nazvat? Peru se s tím dnes, manžel to dnes svedl na to, že stav. firmy, které poptávat již nemají čas. rezervu na toto jaro přijmout další zakázku a déle čekat nechce ohledně zdražení DPH.
Jste někdo v podobné situaci?

reagovat 13.4.2011 17:52 - Johana

Celkem vás chápu. Stavět dům a mít peníze jen tak akorát, to chce nervy v klidu. Nejdůležitější bude najít spolehlivou firmu,která se do toho pustí. Nebojte se, zvládnete to, je to dobrá investice, peníze ztrácejí na hodnotě, už jste do toho měli jít dřív, vemte si na část hypotéku.

reagovat 13.4.2011 20:05 - M.

Asi se váš manžel toho bojí víc než vy...a přemýšlíte nad domem "normálním", či nad nějakým palácem? Je taky asi rozdíl, zda máte našetřeno 2 mil či více? My jsme stavěli dnes oblíbenou dřevostavbu, je to postaveno hned !!!! oproti klasickým domům, za pár měsíců, a velice levně. Ráda bych poskytla více informací, ale nechci to sem psát...

Full Spectrum kurkumin

reagovat 14.4.2011 07:06 - Johana

Přesně. Záleží, co chcete stavět. Dřevostavby jsou navíc energeticky velmi levné. Postavené je to za 3 měsíce a od normálního domku z cihel to ani nepoznáte, to není žádná chata! Cenově taky přiměřené.

reagovat 14.4.2011 08:01 - Honza

Cca 1,5 roku jsme pracovali...

Stavěl jsem před 3mi lety. Bylo mi 28, neměl jsem ani korunu, protože jsem vše procestoval na motorce.
Začal jsem koupí pozemku, kde právě sklidili kukuřici a od základu vše dělal a vyřizoval sám.
Obvykle jsem do pěti do večera v práci, po práci jsem dělal denně do tmy na stavbě.
Zpočátku jsem hledal na internetu, jak se hasí vápno, míchá beton atd... nevěděl jsem nic.
Po 3 letech práce mám hotovo a do měsíce se stěhuju.
Fyzicky to byl ukrutnej masakr a sebezapření. Byl jsem zvyklej cestovat a vegetit a najednou po 2roky jsem neměl žádný odpoledne ani víkend volnej,pokud nepršelo.
Přítelkyně mě podporovala a pomáhal,na co stačila. Hodně mi pomohl táta.
Nelituju toho a nebýt úřadů,které mě znechutily, šel bych do toho klidně znovu.
Stálo mě to 2,3mega i s pozemkem, teď splácím jak mourovatej.
Pokud mohu poradit: jestli necháte stavbu na firmě, sežeňte si hlavně nezávislý, stavební dozor! Firma málokdy udělá něco pořádně a podle představ a když tomu nerozumíte, vytřou si s vámi vyloženě zadek.
Důležité je se toho nebát, já neměl nic, vy máte našetřeno. Já to dokázal, vy musíte v pohodě také. ;-)
Hodně odvahy a splňte si svůj sen. :-o

reagovat 14.4.2011 19:41 - lenička

Přesně tak. Škudlili jste a připravovali jste se na stavbu celých dlouhých deset let. Peníze ztrácejí hodnotu. Vlastní bydlení je k nezapalcení. Jděte do toho. Přeju radost z budoucího vlastního bydlení.

reagovat 15.4.2011 08:25 - Petr

Stavěl jsem před 3mi lety....

S tím stavebním dozorem naprosto souhlasím - mě dělali zedníci na domě loni a jedině střechaři dělali tak, že jsem nenašel chybu - perfektní práce.

Ostatní, to byla banda pitomců (slušnější slovo mě nenapadá) - nedodržovali jak se co má stavět ("to nám nikdo neřekl, to není potřeba"), leccos odflákli ("my to děláme vždycky takhle").
Protože jsem neměl dozor, tak jsem po večerech studoval technologické předpisy a pak lozil po lešení a hledal, kde co zase zkazili, abych ji to druhý den hodil na hlavu. A nejspíš jsem i tak na nějaké věci nepřišel.

Některé věci ale byly už neopravitelné.
Takže příště jedině technický dozor, kterému budete věřit, že se nenechá podmáznout.

PS: hlavně že stát se chová tak, že budeme mít hromady vysokoškoláků, ale sehnat řemeslníka, co svou práci umí a dělá pořádně, to je málem zázrak.

K tématu: jak psali nade mnou - peníze ztrácejí na hodnotě (a časem nastoupí větší inflace, jako opožděný důsledek "protikrizových opatření").
Pokud chcete být spolu, věříte si vzájemně natolik, že v tom postaveném domě budete další spousty let chtít žít - jděte do toho.

A samozřejmě si na to vezměte alespoň malou hypotéku, protože nemůžete vsázet na to, že rozpočet vyjde podle Vašich představ - je vhodné mít rezervu na nečekané náklady navíc (a ty budou). Já s tím, co jsem si prožil s domem loni a předloni bych do ničeho většího bez rezervy 20-30% nešel.

reagovat 19.4.2011 19:44 - Pavel

Stavěl jsem před 3mi lety....

Nevím v jakém jste věku a kondici, ale i věku nad padesát je dobré si vyzkoušet helfrovat zkušenému, protože i s jedním zedníkem takový přízemní dům postavíte za pár měsíců a na střechu a dodělávky si najmete firmu. Člověk si neuvěřitelně vyčistí hlavu, vypne z běžné rutiny a fyzičce to také prospěje.

reagovat 9.4.2013 21:34 - David Engl

Cca 1,5 roku jsme pracovali...

Pokud chcete stavět v klidu a pohodě a vyřešit věci a starosti spojené se stavbou Rodinného domu jako například výběr domu, velikost, vhodná stavební firma, správná technologie, cena, stavební povolení atd. tak se podívejte na tento projekt. www.precomcity.cz
Vše si tam můžete vybrat za jediný den, a údajně Vám zařídí stavební povolení a UR na vlstní náklady pokud si od nich objednáte dům. Má to být něco jako vzorové město podobné jinému projektu který už funguje přes 20 let ve Vídni www.blauelagune.a

reagovat 16.7.2013 11:22 - Maty

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o nezávazné vyplnění krátkého dotazníku týkajícího se realitních kanceláří. Součástí dotazníku je i zajímavá nabídka. Předem děkuji za vyplnění. http://www.survio.com/survey/d/E3H9Z4G7U9Z4U4Y3K

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *