Nezvládli jsme stavbu domu...

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.4.2011 20:54 - Enn

Cca 1,5 roku jsme pracovali na projektu RD, cca 10 let jsme podnikali a vydělané peníze šetřili a v podstatě neutráceli vůbec za nic než za běžné věci a plánovali stavbu rodinného domu. Nyní, když jsme měli stavbu zahájit, myslím, že jsme se absolutně nepodpořili, ba naopak asi spíše navzájem utopili pochybnostmi, zda vše zvládneme - jak finančně, tak psychicky. Na stavbu domu v podstatě máme, ale jsou to tvrdě vydělané a všechny našetřené peníze za odbobí podnikání již od revoluce. Najednou jakoby nezvládáme přijmout fakt vše proinvestovat - nebyly jsme zvyklí na tak velké výdaje + nastartování obav do budoucna, vliv masmédií ohledně krize, pol. situace apod. Zároveň ale tuším, že nám asi chybí odvaha do toho jít či jak to nazvat? Peru se s tím dnes, manžel to dnes svedl na to, že stav. firmy, které poptávat již nemají čas. rezervu na toto jaro přijmout další zakázku a déle čekat nechce ohledně zdražení DPH.
Jste někdo v podobné situaci?

reagovat 13.4.2011 17:52 - Johana

Celkem vás chápu. Stavět dům a mít peníze jen tak akorát, to chce nervy v klidu. Nejdůležitější bude najít spolehlivou firmu,která se do toho pustí. Nebojte se, zvládnete to, je to dobrá investice, peníze ztrácejí na hodnotě, už jste do toho měli jít dřív, vemte si na část hypotéku.

reagovat 13.4.2011 20:05 - M.

Asi se váš manžel toho bojí víc než vy...a přemýšlíte nad domem "normálním", či nad nějakým palácem? Je taky asi rozdíl, zda máte našetřeno 2 mil či více? My jsme stavěli dnes oblíbenou dřevostavbu, je to postaveno hned !!!! oproti klasickým domům, za pár měsíců, a velice levně. Ráda bych poskytla více informací, ale nechci to sem psát...

reagovat 14.4.2011 07:06 - Johana

Přesně. Záleží, co chcete stavět. Dřevostavby jsou navíc energeticky velmi levné. Postavené je to za 3 měsíce a od normálního domku z cihel to ani nepoznáte, to není žádná chata! Cenově taky přiměřené.

reagovat 14.4.2011 08:01 - Honza

Cca 1,5 roku jsme pracovali...

Stavěl jsem před 3mi lety. Bylo mi 28, neměl jsem ani korunu, protože jsem vše procestoval na motorce.
Začal jsem koupí pozemku, kde právě sklidili kukuřici a od základu vše dělal a vyřizoval sám.
Obvykle jsem do pěti do večera v práci, po práci jsem dělal denně do tmy na stavbě.
Zpočátku jsem hledal na internetu, jak se hasí vápno, míchá beton atd... nevěděl jsem nic.
Po 3 letech práce mám hotovo a do měsíce se stěhuju.
Fyzicky to byl ukrutnej masakr a sebezapření. Byl jsem zvyklej cestovat a vegetit a najednou po 2roky jsem neměl žádný odpoledne ani víkend volnej,pokud nepršelo.
Přítelkyně mě podporovala a pomáhal,na co stačila. Hodně mi pomohl táta.
Nelituju toho a nebýt úřadů,které mě znechutily, šel bych do toho klidně znovu.
Stálo mě to 2,3mega i s pozemkem, teď splácím jak mourovatej.
Pokud mohu poradit: jestli necháte stavbu na firmě, sežeňte si hlavně nezávislý, stavební dozor! Firma málokdy udělá něco pořádně a podle představ a když tomu nerozumíte, vytřou si s vámi vyloženě zadek.
Důležité je se toho nebát, já neměl nic, vy máte našetřeno. Já to dokázal, vy musíte v pohodě také. ;-)
Hodně odvahy a splňte si svůj sen. :-o

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.10.2017 14:49 - Chlap co si opravdu sám postavil 5+1

Taky jsme stavěli a báli...

Tak kdo stavěl ten barák ? Vy nebo firma ?
PIČA to mě vždycky dokáže nasrat jak někdo říká my jsme stavěli a piču stavěli dali to firmě která stavěla , sami nehrábli na kýbl a budou tvrdit jak staví

reagovat 10.10.2017 14:51 -

Já jsem stavěl domek...

Budeš to ale splácet JEN 15 let. !!!!!!!!!!
To je velká výhoda.

reagovat 16.10.2017 12:39 - Elis

Tak kdo stavěl ten barák ?...

Hele, u nás nestavěla jen firma, základovou desku jsme dělali sami a některé další věci potom taky. Proto si dovolím říkat "my". Ale nebudu se zase chlubit, bez firmy by to bylo samozřejmě uplně jiné!

reagovat 20.10.2017 08:39 - Karla

Taky jsme stavěli a báli...

Ahoj, taky přemýšlíme o pasivním domku a sbíráme inspiraci. Jak dlouho jste stavěli, s jakou firmou a na kolik vás to vyšlo? Spokojenost předpokládám je..

reagovat 23.10.2017 08:45 - Elis

Ahoj, taky přemýšlíme o...

Karli, stavěli jsme všehovšudy, včetně základovky a vybavení necelý rok. Firma se jmenuje wobau, kdyžtak se mrkni, mají stránky i fb. Domeček máme menší a vyšel nás na 4 mil.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *