Nezvedání mobilu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.7.2007 21:51 - Martin

Co si myslíte o lidech, kteří chronicky nezvedají mobil, když jim voláte, zpátky vám nezavolají, nebo komunikují pouze přes sms? Já osobně takovéto lidi nechápu, když mi někdo volá, pokud nejsem vytížen prací nebo něčím jiným urgentním, mobil vždy zvednu. V případě, že se mi nedovolají, volám zpět. Přiznám se, že chronické nezvedálisty nemám rád. Co si myslíte o takovýchto lidech? Co je k tomu vede, že mobil nezvedají?

reagovat 11.7.2007 11:27 - Pavlina

Ahoj Martine, taky chronicky nezvedám mobila... Přiznám se, že telefon úmyslně nechávám někdy doma, takže mobilní u mého aparátu není pravým názvem... Mno, proč to dělám, ani nevím, netelefonuji ráda a okolí to o mne ví, tak jsou mí blízcí po těch letech navyklí, že když něco potřebují, písnou SMS a já se ozvu nazpět... Vím, že jsem hrozná... Je mi 22, tak si připadám jak exot... Rozhodně to nedělám, že bych si lidí, kterým to neberu nevážila, nebo s nimi nechtěla mluvit! Mám neustále vyplé zvonění, tak to ani neslyším...

reagovat 11.7.2007 11:57 - eva

Mobil je krásná věc, ale svým způsobem ztráta určitého soukromí, možná to dělají právě proto, aby jim to soukromí nebylo bráno.

reagovat 11.7.2007 12:06 - Zdeněk2

To, že se mobily šíří jako rakovina ještě neznamená, že jejich majitelé nic nedělají, jsou neustále ve střehu a čekají, kdy jim někdo zavolá jenom proto, že někde čeká u holiče nebo na zastávce tramvaje, nemá nic chytřejšího na práci a chce jenom žvatlat pro svou zábavu. Telefon je určen k vyřizování věcných sdělení a ne k tomu, aby zdegenerovaní jedinci se jimi mohli snažit strhnout na sebe pozornost za každou cenu. Nikdo není povinen dát se terorizovat neustálým zvoněním debilu když sedí ve škole, v kině, u lékaře nebo jede v autobuse. Pavlína zřejmě jako jedna z mála chápe, že není potřeba neustále někoho obtěžovat kvůli každému nesmyslu.

reagovat 11.7.2007 12:14 - Týna

Zdeňku2, tahle diskuze je zřejmě o ,,chronických nezvedálistech", tzn. o těch, kterým se člověk zoufale potřebuje dovolat v důležité ( třeba služební) záležitosti. A zavolat zpátky, nebo poslat SMS, když mám nepřijatej hovor, je podle mě slušnost.

Pokud má někdo tak strašnej odpor k mobilům, ať si pořídí třeba poštovního holuba.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2017 16:33 - vzhledem

debil ani nepochopí, že...

k tomu, že to již ukazovali v TV a píše o tom D test, věřím, že je to pravda. Proto apelují na lidi, nikdy neříkat slovo ano, na dotaz: slyšíme se? odpovídat: slyšíme. Jestli mohou, ať si rozhovor nahrají. Nejjednodušší je, když nemám po ruce PC, abych si číslo zjistila, že jakmile zahlásí že jde o monitorovaný hovor, já řeknu, že nic takového si nepřeji a zavěsím.

reagovat 17.10.2017 20:12 - Petr

Tady se evidentně pletou dva pojmy:
1. "neznámé číslo" = číslo, které je vidět, ale já jej nemám ve svém seznamu
2. když se místo čísla objeví hlášení "neznámé číslo".
Druhou variantu řeším ignorováním.

reagovat 17.10.2017 20:35 - Péťa

nezvedá neznámé číslo...

Máš velice hloupý názor.Není ani povinnost mít mobil,natož zvedat hovor! Co když třeba vůbec mobil nemám,protože ho nechci?Co když mám v práci zakázáno mobil používat? Není nikoho povinnost zvedat mobil.Moji blízcí dobře vědí,že cizí čísla nezvedám a vědí,že v nouzi mají napsat podepsanou sms.Je to lepší,než když jsem kdysi v minulosti ty hovory zvedal.Měl jsem tehdy předplacenou kartu.Při její koupi jsem nikde nic nepodepsal,byla tedy anonymní.Přesto mi časem začali i několikrát denně volat cizí čísla a 90% z nich byli otravové z různých průzkumů či pojišťoven nebo nabídky bůhví čeho! Kde vzali mé číslo? Když jsem se jednou zeptal,hovor byl ihned ukončen.Nemám mobil proto abych byl 24 hodin denně k dispozici nějakým ksindlům.Mám ho pro své blízké a přátele a všichni vědí,že cizí čísla nezvedám a v případě,že mě kontaktují z cizího tak píší sms.Pak otravní šmejdi nemají šanci se mi dovolat.To je nejlepší obrana!

reagovat 18.10.2017 12:55 - skryté číslo

je to již dlouho - ze skrytého čísla mně volala policie.
dotaz - jak je to dnes?

reagovat 19.10.2017 06:38 - dTest

k tomu, že to již ukazovali...

psal o tom, že sestříhaný záznam je extrém a šlo doslova o pár případů v těch milionech vedených rozhovorů, navíc se to dá odhalit, takže jenom blb to použije jako důkaz u soudu.

A při "slyšíme se" opravdu není problém telefon položit.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *