Neznámá nemoc?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.2.2003 21:44 - Miki

Uz niekolko rokov mam velky problem. Neustale biely jazyk s dropnymi rankami asi 1mm hrube a 2 mm dlhe nie moc vela tak 2-3. Mam jazyk velmi citlivy najma na citrusove plody alebo na nieco kyslejsie. V poslednej dobe aj neustale sa vracajuce prechladnutie ... to znaci aj stale plny nos. Niekedy mam dost problemi s travenim a s akne.... Moja doktorka mi urobila vysetrenie stolice, mocu, krvy, plus vyteri.. na zaklade tohto vsetkeho nebola schopna stanovit diagnozu...no dala mi nahladnut do papierov...stade som toho moc nevicital az nato ze som mal pozitivny test na strepkokoki a Neisseria sp. viac som nebol schopny desifrovat..no bolo tam toho viac.. mojej doktorke uz nedoverujem na plny nos mi da kvapky a na bolavy biely jazyk nepovie nic... co som pozeral tu na servery tak mi to pasuje bud na nejaku alergiu alebo na kvasinky... je pravda ze v minulosti som bol casto chory maval som laringitidy a casto som uzival antibiotika ale neviem nakolko to ovplivnilo moj terajsi stav...zit sice mozem ale uz ma to dost dlho otravuje..aj ked sa stav z casu na cas zlepi stale citim ze zdravy niesom prosim pani Doktorka alebo niekto kto mozte nieco vediet poradte uz som dost zufali..
Za vsetky odpovede vopred vdaka.

reagovat 26.2.2003 12:01 - Doktorka

Příčinou vašich potíží bude zřejmě systémová chronická candidóza, kterou bohužel zatím klasická medicína neumí diagnostikovat, i když v dnešní době jí trpí stále více lidí. Doporučuji vám přečíst si o této nemoci na http://www.doktorka.cz/nemoc.asp?id=8 plus související články.

Léčba by měla začít celkovým posilněním imunity (např. Vironal), posilněním jater a obnovou střevní mikroflóry (acidophilus). Též byste měl dodržovat alespoň po období 3 měsíců tzv. protikvasinkovou dietu.

reagovat 3.8.2003 19:09 - Havlíček karel

Píši příběh z kterého bych chtěl nějakou (aspoň nějakou) pomoc. Je mi 39 let!Jezdil jsem 12 let závodně na kole.
V Únoru jsem měl mněl pracovní úraz.To nic-i když ještě dnes ho nemám vyléčen (je konec července).V zaměstnání mi zaplatili jen 12 dní bolestného z níže uvedených důvodů.Začátkem Března jsem loupal brambory.Pět minut jsem vnímal čím dál víc bolest a zvyšující se tepot srdce.Najednou jsem ležel u telefonu, kdy jsem ještě stihl zavolat záchranku.Bydlím ve skoro nejmenší osadě v ČR(asi 20 obyvatel),vzdálen 15 km od okresního města.Sanita dorazila do 15 minut.Mysleli si ,že proběhl infarkt(nevím jak se to píše).Byl jsem 14-dní na interně,kde takový kolaps už neproběhl.Akorát jsem byl 10 dní jako ve snu,mátožný,píchalo mě v hlavě,pískalo v uších,měl jsem motanice,jako kdybych se stále točil na řetízkáři,4 dny jsem skoro stále spal.V nemocnici si mysleli ,že jsem měl embolii plic ,když infarkt se nepotvrdil.A tak mě bandážovali nohy ,dávali léky.Když jsem měl náběh na kolaps ,tak mi něco píchli(neřekli co).Po té injekci náběh ustal a byl klid(alespoň s kolapsem).Celou dobu jsem se důvod, co by mělo za následek ten kolaps, nedověděl, I ty stavy po kolapsu nebyly vysvětleny.Absolvoval jsem všelijaká vyšetření i psychiatra a stále nic .Srdce zdravé,žilní systém také .Zkrátka vše v pořádku až na to,že mám páteř jak 70-ti letý stařec(to samé mě řekli po x-té operaci kolen o kloubech),dále neznámý nález na plících,zvětšená játra, v krvi i do této doby vždy najdou o dost více amoniaku než má být a to hlavní,že mám silnou ATROFII mozku, že bych měl se nechat hospitalizovat na neurologii,kde by mě měli kromě ostatního udělat i lumbální punkci,aby zjistili

reagovat 4.8.2003 17:20 - coroner

Takové přepestré příznaky, jaké Karel popisuje, skoro vypadají na něco mezi RS (náběh na roztroušenou sklerózu) a CFS (chronický únavový syndrom) - eventuelně od každé nemoci trochu.
Obě choroby mají společný "energetický" základ, proto se jejich symptomatické projevy překrývají.
Jelikož tyto nemoci dokaží během krátké doby "imitovat" řadu chorob, nikdo se v tom pořádně nevyzná.
Proto Ti možná také lékaři nic neřekli.
Infarktové stavy - bez pozitivního nálezu na EKG - imituje např. zablokování prvního žebra, což může souviset určitým způsobem s nálezem na páteři.
Může se tedy v tomto případě jednat třeba o vertebrokardiální syndrom, při kterém je srdce jinak naprosto zdravé.
V případě záchvatu je nutné odstranit sevření (stah), což se dá realizovat pomocí Diazepamu, Neurolu a podobně.

Na sebevraždu není nutno pomýšlet, protože organismus je relativně v pořádku, ačkoliv jeho reakce jsou opravdu "chuťovka".
Pokus se podívat na diskuzní fóra o RS a CFS + Moje anabáze a únavový syndrom.

reagovat 13.8.2003 19:34 - coroner

Ještě k těm žebrům by se dalo poznamenat, že potíže nadělá blokáda
žeber obecně. Třeba posun hlavně 3. - 5. žebra na levé straně ve spojení s příslušnými bloky na páteřních obratlích Th3 - Th5, umí napodobovat angínu pektoris, způsobuje bušení srdce nebo jiné poruchy jeho rytmu, které bývají doprovázeny zvýšenou úzkostí, což postupně problém ještě zintenzivňuje.
Může dojít rovněž k výraznému zhoršení dechových funkcí - stavy dušení.
Tyto problémy by mohly do jisté míry souviset i s tím závodním ježděním na kole. Poloha v předklonu (nahrbení) na kole není pro žebra zrovna to pravé, protože dochází ke stahu hrudníku a blokádě plic.

Odblokování - srovnání žeber si můžeme provádět doma takto:
Postavíme se do stoje mírně rozkročmého - dýcháme klidně - předpažíme - při nádechu vysunujeme z ramen pravou ruku vpřed - při výdechu zpět - totéž provedeme s levou rukou - pak postupně ruce z ramen střídavě vysunujeme (nádech) a zasunujeme (výdech) v různých polohách (i šikmo do stran) až do vzpažení - postupujeme zpět dolů do upažení poníž.
Toto je bohužel jen jedna z "berliček", kterou si můžeme pomoci.
Při celkovém oslabení hraje rozhodující úlohu stravování, což se - co do rozsahu přijatých opatření - poněkud vymyká možnostem tohoto chatu.
V rámci časových možností se perspektivně zmíním, jaká mohou být některá pomocná opatření pro posílení organismu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2016 20:23 - Hanička

Na diagnostiku potíží, které doktoři nenachází mi pomohl Oberon.

reagovat 12.6.2016 07:21 - Lenka

Jsou období kdy se lidé chovají nezodpovědně ke svému zdraví a pak bum a je tu něco vážného. Dost lidí praktikuje nemanželský sex bez kondomu a je blbost bát se jen HIV. Přenosů i pozdějších nemocí pohlavním stykem bez kondomu je moc a mnohdy se projeví až za pár let a člověk by vůbec mezi nějakým dávnějším románkem a jeho nezdravím teď hledal nějakou souvislost. Ale vše souvisí se vším jen hrábnout do paměti.

reagovat 16.6.2016 07:06 - Linda

Jsou období kdy se lidé...

Je smutné, že nezodpovědné chování ke svému zdraví je také konzumace podivných směsí v plastkových kelímcích, vydávaných za zdravé jogurty a dalších věcí plných konzervantů, kyselin a jedů, cukrů, řepkových a palmových rafinovaných olejů a umělých sladidel či gmo.
Pak člověk nepotřebuje románek a otráví se a rozsype zevnitř.

reagovat 25.6.2016 10:39 - Ondřej L

Byl jsem nějak pořád nemocný, unavený a pořád mi něco bylo. Doktoři mi nikdy nic nenašli, jen mi pořád dávali další a další prášky na všechno, nicméně jednak odmítám jíst prášky déle než měsíc a pokud mě nevyléčí, tak chci jiné, které me vyléči do měsíce. Pokud mám jíst chemii celý život, tak přece nejde o uzdravení.
Kolegině mě v Březnu dotáhla na vyšetření novým Německým Oberonem a našli mi plicní chlamydie a EB virus. Rovnou mi to zlikvidovali a ještě jsem tam šel dvakrát na likvidaci parazitů, protože jsem si řekl, že jim dám šanci ať ukážou, co dovedou.
Od té doby se cítím stále lépe a že je únava pryč, mi došlo, když jsem s dětma vyjel na kole minulý týden na celý víkend pod stan a sám jsem to vymyslel.

reagovat 8.7.2016 20:00 - Steve

hmmm, jo jo :-D

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *