Nezaměstnanost

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.3.2008 23:27 - Marilyn

Strašně mě to štve. Mám vysokou školu a pořád nemám zaměstnání, beru, co je, ale ani tam se mi nedaří i když je to práce pro vyučeného člověka nebo se základním vzděláním, na vysokoškolské místa chcou všude praxi. Kdybych neměla příbuzné, co mi finančně pomáhají, žila bych teď jako úplný žebrák. Už je to teď rok, co je to pořád tak špatné.'

reagovat 1.4.2008 21:10 - rada

Někdy to chce změnit bydliště a z nějaké pustiny v lesích nebo vesničky o 50 č.p. jít žít do většího města. Vím, že třeba na Valašsku je takových lidí spousta, i se vzděláním...'

reagovat 6.5.2009 13:49 - Judy

Já sice nejsem z pustiny v lesích ani z žádné vesničky. Bydlím ve větším městě, mám VŠ a práci jsem hledala přes půl roku. Obcházela jsem spoustu firem a organizací a nikam mě nechtěli. Nakonec jsem našla místo obyčejné úřednice (na což by mi stačila SŠ) ve 40 km vzdálené prdeli. Zkoušela jsem najít něco jiného a odpovídat na inzeráty, ale poslední půlrok se mi vůbec neozývají a ani mě nezvou na pohovory. V dnešní době mi přijde jako zázrak, najít si práci, zvlášť pro člověk bez praxe a paradoxně i s VŠ titulem.'

reagovat 6.5.2009 15:20 - pro Judy

hele a když dojíždíš do té prdele co máš vůbec za vejšku?'

reagovat 6.5.2009 16:05 - jana

Přítel má VŠ, praxi 3 roky a je bez práce, obor počítače a telekomunikace. Hledá v Brně, Praze, Liberci a jiných velkých městech. Teď se mu ozývají čím dál tím méně, odepíše na 10 inzerátů, ozvou se z jednoho, jde na pohovor, tam je dalších 10 lidí s praxí, VŠ, zatím 3 měsíce neuspěl. Realita je taková, že na jedno místo je až moc kvalifikovaných lidí, takže je to spíše o známostech... Na netu jsou většinou inzeráty staré, i když přidané nově, firma to vyvěsí, prtž musí, ale už je to místo dávno zamluvené. Takto to teď chodí.Pohovory v angličtině a němčine jsou samozřejmostí. Zajímalo by mě, kdy se ta situace zlepší. Během roku asi ne.Judy, nevím co máš za školu, ale pokud nemáš praxi, tak se nedivím, že tě teď ani nezvou, je to fakt blbé období. Drž si ten flek co máš, dokud můžeš.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.9.2012 18:00 - Johana

Ahojte všichni, doplňuji můj příspěvek (viz výše). Na VPP nebo VS vás mohou poslat kdykoliv, myslím tím zda dopisem, nebo "vyrukovat" při naplánované osobní návštěvě na ÚP. Protože jsem měla naplánovanou navštěvu cca za 14 dní přišel dopis.
Nechala jsem se vyřadit bez udání důvodů, úřednice mi to dala podepsat, a pak protože jsem k ní měla důvěru jsem jí řekla, že je to z důvodu VS a že jsem dostala pozvánku. Bylo vidět, že jí to dost překvapilo, chtěla ji vidět a říkala, že mě naprosto chápe (mluvily jsme pro jistotu dost potichu). Pozvánka byla poslána od jiné "velmi aktivní" a finančně motivované úřednice, která tímto nahání chudáky a snižuje nezaměstnanost. Ta paní z ÚP mi řekla , že s ní má potíže, nesouhlasí s jejím arogantním chováním, občas něco řekne, ale jenom tak "na hraně", bojí se se nezaměstnaných zastat na 100%, protože ví, že by byla v rámci snižování stavu pracovních sil mezi nimi co nevidět.
Popřála mi hodně štěstí a říkala, že hledá taky něco jiného, že ji tato práce velmi vyčerpává, když vidí jak se tam jedná s lidmi.
Nedávno jsem četla popis budoucnosti, kam se jako lidstvo řítíme. Utěšovala jsem se že je to totální blbost a výmysly pomatenců. Mimo jiné se tam píše o novodobých otrocích. Bohužel, než jsem se nadála mohla jsem být jedním z nich. Nebo co to je? Práce bez nároku na odměnu, občertvení, dostupnost WC, žádné pracovní oblečení pouze vesta, aby byl člověk dobře vidět, a vše může mít na starost člověk rozumu mdlého.
Jo, a jaký je rozdíl, mezi tímto pracovníkem VS dodaným ÚP a člověkem, který dostal jako trest za nějaký přestupek veřejnou službu?
Nevím, možná v barvě vesty:) pardon, to byl vtip.

reagovat 25.9.2012 19:57 - ...

Ahojte všichni, doplňuji...

Johano, osobně si myslím, že v horizontu cca 20ti let, bude v Evropě hodně špatně, nechci strašit něčím takovým, jako občanskou válkou nebo nepokoji, ale dost se toho obávám. Pracovní místa pomalu mizí a ono se to začne dotýkat i západních zemí, zvláště těch, co mají problémy již teď, třeba Španělsko, Itálie. Již teď existuje skupina lidí, kteří jsou zcela závislí na náhodě, jestli mají nebo nemají práci. A pomalu začíná platit, že ani vzdělání nezaručuje jistitu dobře placeného místa. Znám ženy, které ze zoufalství vzaly místo i na pile, na katru. Neskutečné zážitky.

reagovat 26.9.2012 10:15 - kokos

Díky všem za informace. Nakonec o vpp nebo vs nepadlo ani slovo. Další návštěva up za měsíc a něco, tak doufám, že si do té doby nějakou práci už najdu a nebudu se muset bát nějakých potupných vpp.
Jinak ano, máte pravdu že to v Evropě a potažmo celém světě tak nějak skřípe. Nechtěl bych být svědkem nějakých dalších celosvětových válek a konfliktů. Dnešní doba je v tomto ohledu dost napjatá a je asi jen otázkou času, kdy něco přijde. Nechci být pesimista, právě naopak bych se rád mýlil, ale takový "pokrok" a konzum nejde zvyšovat do nekonečna. A vždy to záleželo na každém jednom člověku (společenství) a jeho smýšlení a všeobecném stavu vědomí, kam se to všechno bude ubírat dál. Dnešní lidé, se mi zdá (ne všichni-většina-a to stačí) jsou rezignovaní, bez chuti se pouštět do změn - a z toho to pramení. Každý se bojí "o to své" a tak je radši potichu, aby nevybočoval. Je to asi na dlouho diskusi.

reagovat 26.9.2012 12:30 - Petra

Ahoj lidi taky mi to ceka,na pracaku mi zacli strasit s verejnymi pracemi a podotykam ze neberu od statu zadnou podporu proste nic a kdyz sem se dozvedela ze bych to mela jit delat zadarmo tak mi to sokovalo,cekala sem ze aspon odmenu kdyby dali aspon treba 2-3000kc,kdyz teda chtej v lidech obnovit prac.naviky..no ale zadarmo to teda delat nepudu a necham se teda vyradit,ale nevim co je lepsi jestli jim to rict ze se odhlasuju a nebo neprijid na tu praci a oni mi vyskrtnou sami? Poradite?

reagovat 26.9.2012 12:42 - Johana

Ahoj lidi taky mi to ceka,na...

Lepší je se nechat vyřadit sám bez udání důvodu. Při nenastoupení na VS bez řádné omluvenky vyřadí taky, ale na základě správního řízení. Zpět na ÚP je možno se přihlásit až po určité době.
Omluvenka je nutná i v případě vykonávání VS a absence z důvodu účasti na výběrovém řízení do zaměstnání. Čas je nutno po dohodě s koordinátorem napracovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *