Než kousneme do jídla.

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.8.2005 20:24 - Standa

Také jste slyšeli, že pravidelná a teplá strava je správnou životosprávou ? To jsem slyšel i já, když jsem šel pracovat do továrny , a konečně jsem přestal jíst ty údajně nezdravé konzervy, které vedou prý k žaludečním vředům. Jenže, opak byl pravdou, a organismus, který si musel zvykat na novoty i pravidelnost, to zkrátka nepřijal. Po několika měsících jsem nemohl občas pozřít při obědu ani sousto, a běda, když jsem během práce dostal hlad a ještě jsem byl zrovna rozrušený, to jsem po pouhém soustu svačiny prodělával jakýsi bolestivý záchvat, který doháněl k zoufalství a dvakrát velmi silně gradoval.
Nyní jím již zase 3 roky v práci jen konzervy a zdraví se vylepšilo. V dobách největší krize, mě i doma některá jídla nedělala zrovna dobře. Jako nejůčinnější lék se ukázal vitamín B-komplex.
Dnes jím sice stále ještě dlouho, a i doma při obědě se po několika soustech musím zastavit, a počkat, až mi po pár vteřinách žaludek dovolí pokračovat dále, ale porci nakonec sním. To se může i vícekrát opakovat. Rozhodně však nejím, pokud zrovna nejsem v pohodě, nebo mě něco rozruší, protože pak následuje po chvilce několikaminutové zažívací peklo. Podobným nebezpečím je i předržený hlad, což někdy člověk ani nepostřehne. Dnes jsem přišel domů, zlákala mě čokoláda na stole, a pouhý kousek stačil, abych prodělal asi 15 minutový záchvat, kdy se vše jakoby napne a člověk se nemůže ani napít. Dojde k projevům říhání. Asi po 30 minutách došlo k celkovému uvolnění, a pak jsem absolvoval oběd bez nejmenšího problému, či zastavení.
Co doporučit lidem s podobnými problémy? Hlavně být v pohodě, sportovat / turistika a kolo vyvolávají hormony štěstí / užívat B- komplex, vyvarovat se pochoutek na lačno, neponocovat a vystříhat se řešení nějakých problémů, třeba na PC ve večerních hodinách. Myslet si, že ve chvilce volna vše strháme, je blbost.
Vzhledem k tomu, že si stále udržuji svoji váhu, tak se domnívám, že jsem snad zdravý, ikdyž mi bylo během těch 7 let dvakrát opravdu už hodně zle.'

reagovat 2.8.2005 20:33 - Abeceda

Jaký konzervy,, ?? Z čeho?? Já jsem tento článek jaksi nepochopila.'

reagovat 2.8.2005 20:49 - Standa

Konzervy z obchodu. To znamená : bavorská sekaná, favorit, paštiky, salát z makrely, pochoutková sekaná atd. atd. Potrava ve studeném stavu.'

reagovat 2.8.2005 20:59 - Abeceda


Jo aha. No já bych řekla, že právě tyto "konzervy" jsou nejhorší, mě se vždycky právě hnusí to, co má dlohou trvanlivost, možná kdybys věděl co je v těch konzervách namleto, tak bys to taky už nejdel. Myslím, že ke svačině je lepší kousek žitného chleba, sýra, šunky, a pár kousků ovoce. No já se nebudu rozepisovat, já ten tvůj článek moc nechápu, možná máš spíš psychický problém ne???'

reagovat 2.8.2005 21:02 - Sona 28

Ježiši, já to taky nepochopila, o co ti jde, tobě je špatně ze zdravé , čerstvé stravy? Jíst samý konzerv?? Panebože už ted mě je z toho špatně.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.8.2005 09:06 - Krel

Me to prijde,ze mas nejakou fobii z jidla,sam s tim nic neudelas,mel jsem dlouho neco podobnyho a nechal si pomoci(psycholog,psychiatr)a mam pokoj.Jsou to nervy a nejakej blok o kterym nevis.

reagovat 3.8.2005 19:02 - Standa

Nekterým ctenárum tohoto príspevku bych doporucil, aby trochu uvazovali, nez neco napisí. Na vojne jsem byl a je to uz hodne dlouho, ale problem mám ,,jen 7 let".
Jinak jsem moc rád, ze se ozval nekdo, kdo prý prodelal neco podobného. Celkem chápu, ze není mozné jít se verejne stravovat, pokud se clovek bojí, ze se mu to uvnitr kousne. Nekde jsem se docetl, ze má clovek v jícnu dva sverace, a muze se stát, ze dojde k zablokování jednoho. Tezko vsak chápu, ze se nekdy citím v pohode, a presto se to stane. Jak jsem napsal, zlákala me vcera tabulka cokolády, snedl jsem trosku, a rozbouril se mi celý zaludek na nekolik dlouhých minut. Opravdu dobre mi bylo az za pul hodiny. Nastestí mám pri jídle ty nepríjemné problémy stále méne casteji, ale i tak to nekdy cloveka zaskocí, a pak opravdu nelze delat nic, nez sedet, cekat,az se snad co nejdríve udelá cloveku lépe,zavrít oci a snazit se uvolnit. Je to pasivní bezmocnoct, kdy musím posunkem ruky doma naznacit,aby se me na nic neptali a vyzaduji klid. Nejlepsí poloha je asi sed, ale musím cekat a bricho je jako zehlicka. Akci doprovází obcasné ríhání. Psycholog? Vzdyt se jinak citím prevázne v pohode, az na vzácné, ale velmi nepríjemné projevy.'

reagovat 1.9.2005 14:16 - Simona

Stando já myslím, že je nutné postupovat vylučovací metodou. Napřed celkové vyšetření - krev, žaludek, žlučník, celkové sono zažívacího traktu.
Když se nepotvrdí žádné onemocnění, tak určitě jde o nějaký psychický blok. Možná by stačilo vrátit se zpět 7 let a vysledovat, kdy k takovým potížím došlo poprvé, při jaké příležitosti. Tam bude ten pes zakopaný.
Jestli se ti to nevybaví samo, tak by nebylo od věci projít hypnózou a nechat to vyplavit ven. Samotné podávání prášků nepomůže, je nutné léčit příčinu a ne následek.
Přeji ti, ať se ti to brzy upraví, takhle žít musí být horor.'

reagovat 3.9.2005 21:34 - princezna Bezzubejda

Velice mě zaujalo toto fórum. Zároveň je mně velmi líto, že se do zajímavé diskuze nemohu zapojit, čehož příčinou je fakt, že již nemám zuby.'

reagovat 3.9.2005 21:54 - Beauty

Tu bezzubejda: A to jsi jako tukala do klavesnice zubama, ze ted uz bez zubu nemuzes?

Jinak se mi zda, ze nas zase hlavni akter vodi trochu za nos. A co ze mas za ty stresy, kdyz delas v tovarne? CO je jako ta rozdelana prace, kterou nemas rad? To ze ti konzervy pobezi po pasu, aniz bys u toho byl ci co?

Zajdi k dokorovi nebo zkus pust:
www.pust.cz
Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *