Nevaž se, odvaž se - komentáře

Archiv příspěvků

reagovat 8.3.2001 15:44 - Terry

Vetsina lidi neni v jadru zlych, i kdyz se nekdy chovaji blbe. Tak jako ja :)

reagovat 20.6.2002 10:28 - Jitka

Články na tomto serveru považuji obvykle za velmi zajímavé a inspirativní. Poskytují směs informací o aktuálních tématech i obecně platné zásady v ojedinělé kombinaci. Výjimkou je tento článek. Domnívám se, že hulvátů, sobců a agresivních jedinců je v každé době i zemi stejně. Nejeví se mi příliš pravděpodobné, že by autora v jednom dni potkalo tolik nepříjemných událostí, zdá se mi spíše, že se rozhodl najednou vychrlit všechnu zlobu a negativní emoce, které v sobě delší čas choval. Možná se mu ulevilo, nikoliv však čtenáři, který mohl špatnou náladu naopak získat , k tomu navíc pocit, že společnost je plná bezohledných lidí, a že bezohlednost je zcela běžným jevem. Čtení podobných článků bych přirovnala ke sledování filmů plných agrese a násilí. S realitou to nemá nic společného, ale může to pokřivit pohled na ni.

reagovat 16.4.2006 19:19 - Adriana

Děkuji Jitce, že skvěle vystihla i můj názor, článek je plný negace a čtenáři nic nedá, naopak mu navodí špatnou náladu.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 20.1.2008 18:46 - Petr

Já mu zase věřím, že ho to všechno ho mohlo potkat v jednom dnu. Je rok 2008 a nevidím, že by se něco změnilo od té doby, kdy to napsal. Mou známou nedávno

přepadli na autobusové zastávce, ve dne, okradli, sebrali mobil a pořezali. Mladí kluci. V tom vidím agresi a násilí a ne ve článku někoho, kdo to jen konstatuje. Nezavírejte oči!!

V jeho úvaze naopak vidím plno mouder od osobností, na něž autor odkazuje.

reagovat 30.1.2009 21:27 - Alena

Nesouhlasím s Jitkou - naopak bych řekla,že výše napsané vybízí k hlubokému zamyšlení. Není vůbec důležité, zda se události staly během jednoho dne nebo ne. Mám pocit, že hlavní, co chtěl pan doktor říci ostatním je shrnuto v předposledním odstavci: "Je toho třeba hodně v nás změnit. Vychovávat sebe i jiné. Ale není třeba se zaměřovat hned na největší a nejvzdálenější velké cíle. Stačí začít u sebe, u svého mobilu, u svého psa, se svou cigaretou, se svým autem. Je třeba začít od maličkostí..." Pane doktore díky, mluvíte mi z duše.

reagovat 5.10.2017 11:15 - Honza

Koukám, že se za těch 17 let nic nezměnilo a že je to stále stejné. Dokonce i houby letos také hojně rostly a též jsou dost červivé. Jinak s myšlenkou článku souhlasím.

Tyto citované citáty to přesně vystihují:
"Morálka začíná od maličkostí a od každého z nás, je prostým součtem milionů životních postojů".

Svoboda jedněch končí tam, kde začíná svoboda druhého. A demokracie není anarchie.

"Demokracie, není-li kázní, se zbortí a rozplyne. Svoboda mezi lidmi není k tomu, aby atomizovala, nýbrž spojovala", napsal J. Čapek.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *