neurogenni tetanie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2005 17:20 - Kuba

prosim o radu mam zjištěnou neur. tetanii jaka je možna lečba. Děkuji

reagovat 24.7.2005 17:41 - Jana

Ahoj,taky mám neur.tetanii už asi 10let.Je to nepříjemné,ale dá se to zvládnout.Hlavně to chce polykat hořčík,to ti určitě doktor vysvětlil.Někdy je to mravenčení v končetinách,jindy bušení srdce a pocit,že nemůžeš dýchat.Měla jsem dříve strach,že umřu,nevěděla jsem co se to se mnou děje.Až po různých vyšetřeních jsem se konečně dozvěděla co to vlastně je.Někdy se dostaví i panická ataka,která bývá s tetanii často spojena,tak mi to vysvětlil neurolog.Nic jiného mě už nenapadá.Ahoj

reagovat 7.2.2006 18:40 - webmaster

Předmět: Neurogenní tetanie Autor: ratunka Datum: 7.2. 2006 14:47:50

Máte prosím někdo nějaké zkušenosti s neurogenní tetanií???Co může žena 37 let očekávat od života s touto nemocí?
Předmět: Neurogenní tetanie Autor: Šárka Datum: 7.2. 2006 15:04:39

Myslím, že je to to samé jako "latentní tetanie" a o té je tu rozsáhlý chat, tak si tam počti.

reagovat 21.11.2006 14:13 - katarína

Dobrý deň, neurológ mi oznámil diagnózu neur. tetánia.Mám slabšiu nervovú sústavu a po dlhsom mimoriadne stresovom období a náporu mám príznaky: t?pnutie prstov, nôh, v okolí pier,nočné k?če v lýtkach, okolo členkov zvieravá bolesť, podráždenosť, búchanie srdca vyčerpanosť. EMG pozit. CA, MG, P v norme. Najprv mi naordinovali MgB6 /beriem dlhodobo Caltrate proti osteoporóze-som 3 roky po hysterectomii/ a teraz mi predpísali Timonil 150 retard, ktorý sa bojím brať. Mám trochu zhoršené pečeňové testy/játra/ a zvýšený cholesterol/7/ Mám aj /liečený/ glaukóm. Radšej by som skúsila zabojovať len s pomocou Mg a Ca a s vitamínmi C,D3,B12/?/ a s dušvnou silou - môžem odmietnuť v tejto situácii Timonil a mať šancu k zlepšeniu/k vyliečeniu bez neho? Dakujem za odpoveď.

reagovat 13.12.2006 05:58 - petapa

Léčím se dva roky na Rs a poselední dva měsíce se mi objevilo dost nepříjemné motání hlavy. Hlavně když jsem měla jít spát tak se mi chtělo zvracet a nesměla jsem dělat prudké pohyby očima boleli a neudržela jsem je v klidu. Prý to byla ataka tak mě přeléčili solumedrolema a ted se mi to vrací už potřetí dnes jedu do ms centra tak jsem zvědavá co semnou zas udělají už jsem z toho neštastná je mi 28 let. A začínám být i pěkně podrážděná beru občas i lexaurin. Mám problémy se spaní. A když se otočím brní to.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.2.2015 16:16 - Dája

Dobrý den,
chtěla bych se...

Dobry den.ano mam tetanii 3 roky a posledni dobou mívam problémy i s nohama,mam je slabé a kolikrat se nenich nemužu udržet,taky problemy ze stabilitou a zavratě.tak ti nohy do toho asi taky patří.Dája

reagovat 16.2.2015 12:48 - mirka

Dobry den.ano mam tetanii 3...

Mne to tiež tak začalo, že som pociťovala slabosť v nohách,a nakoniec vysvitlo, že to je z tetanie.Skôr som mala pocit, ako by tie nohy neboli oddýchnuté.Ráno, keď som sa zobudila, nohy boli stuhnuté. Mne tá akupunktúra veľmi pomohla. Bola som v stave, kedy mi nerobili dobre teplé kúpele, pretože som mala tak stuhnuté celé telo, keď sa ešte nevedela príčina, až ma všetko bolelo a uvoľnením v teplej vode ma to bolelo ešte viac. Pomáha masírovať nohy olejčekom alebo potrieť bylinnou konskou masťou.

reagovat 1.5.2017 19:04 - mirka

dobri de prosim muj pritel miva zachvati nemuže dichat boli ho zada omdliva porad ho vozi sanitki

reagovat 18.7.2017 22:53 - Zita

AHOJ JE MI 38 MÁM TETANII ASI 10 LET .ASI DVA ROKY SE MI JAKOBY ZASTAVOVAL DECH JE TO VELICE NEPŘÍJEMNÉ A MÁM S TOHO STRACH ZE SE MI DECH ZASTAVI TAK ZE DOSTANU SNAD INFARKT ...BERU ANTIDEPRESIVA RIVOTRIL HORCIK...PORAĎTE JESTLI NĚKDO MÁ TAKOVÉ PROBLÉMY STIM ŽE SE MU ZADTAVI DECH DEKUJI

reagovat 18.7.2017 22:53 - Zita

Předmět: Neurogenní...

Mám to již 10 let

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *