neurinom acustiscom

Archiv příspěvků

reagovat 17.1.2008 14:13 -

Dobry den, na konci ledna jdu na magnetickou rezonanci, protoze jiz 5 let mi huci v levem uchu, spise v leve polovine hlavy, nekdy mam takovy divny tlak nad levym okem, sice nebolestivy a skoro porad me boli krcni pater. Lecim se po celou dobu v podstate na syndrom krcni patere. V roce 2004 CT mozku-negativni. Taky mam migreny,a to hlavne v obdobi menzes.Huceni neustupuje, proto ta rezonance. Zavrate nemam, nomrlane funguju, pracuju, ale psichycky jsem vycerpana, protoze myslim porad na ten nejhorsi vysledek, a to ze mi v te hlave skutecne neco buji. Muzete mi prosim nektera z Vas popsat, jake jste mely pri neurinomu pocity a priznaky? Budu Vam nesmirne vdecna.

reagovat 29.1.2008 08:51 - Monika

Ahoj, dnes jsem byla poslána na CT k vyloučení neurinomu akustiku , případně meningeomu... Z toho, co čtu výševyplývá, že by se mělo jednat o nějaký nádor... Můžete mi to někdo více přiblížit? Mám docela obavy. Na CT jsem objednaná až na 10.3. D2ĚKUJU

reagovat 12.2.2008 11:02 -

Dobrý den, a máte nějaké potíže? Mně už asi 5 let hučí v levém uchu, jako bych si slyšela proudit krev. V prosinci jsem měla šílené tlaky v hlavě a dutinách. Lékaři měli podezření na neurinom, takže mě poslali na MR. Dle výsledku žádné patologické změny, takže se zatím nestrachujte a v klidu vyčkejte.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 13.2.2008 21:57 -

U neurinomu jsou nejčastější příznaky: tinittus - hučení a zvonění v uchu, závratě, někdy bolest hlavy. Těžko se ale pozná jen tak. Jediné, kde pozná tento nádor bezpečně je vyšetření CT a njelepší je MR. Mně nic skoro nebylo, jen mě začala bolet hlava na jednom místě vzadu za uchem, jinak nic (žádné hučení, žádné závratě), jen nějaký šestý smysl, že mi v hlavě něco roste. Vůbec bych to nepoznala. A přišla jsem tak akorát, že se to dalo ještě odoperovat.

reagovat 13.2.2008 22:01 -

Jedním příznakem ještě je, že začíná slábnout sluch na postižené ucho, ale nemusí to být pravidlo. Já měla nádor IV. stupně - přes 3 cm a žádné příznaky (až na bolest hlavy v jednom místě) jsem neměla. Ale nelekejte se.

reagovat 19.2.2008 18:40 - Honza H.

Právě jsem absolvoval odstranění neurinomu. Bohužel už to byl nádor poměrně velký (IV. = nejvyšší stupeň = 35mm), takže sluch se na pravé straně nepodařilo zachránit. Ale vzhledem k tomu, že už jsem na něj téměř nic neslyšel, tak to není zase taková změna. Z čeho jsem měl opravdu strach bylo poškození lícního nervu, který jde po povrchu nádoru. Ale nemám s tím vůbec žádné potíže, hned po operaci jsem mohl obličejem normálně hýbat. V pokoji jsme leželi se stejným nádorem tři, u všech se lícní nerv podařilo zachránit. Jen u jednoho kolegy bude nutná rehabilitace.

Podle doktorů je ale možné i přerušený nerv rekonstruovat! Jinak, operatér byl Prof. Betka z FN Motol (a jeho další kolegové). Jsou to borci, vděčím jim za život. Díky!

reagovat 26.2.2008 13:52 - Valéria

Pani Lenka, už je rok 2008, ako dopadla kontrola po operácii neurinomu gama nožom. Tiež ma čaká odstránenie neurinomu a je nejednoznačné, čo je lepšie, operácia alebo gama nôž!!!

reagovat 29.2.2008 19:19 - Lívia

Obracím se s prosbou o sdělení podrobností k operaci neurinomu akustikum jakoukoliv formou (gama nožem nebo klasickou operací).

Dnes mému 20 letému synovi potvrdili magnetickou resonancí neurinom

akustikum o velikosti 20*15*16mm. Projevy má nedoslýchavost a hučení

v pravém uchu, nedovírá částečně pravé oko, má částečně necitlivou pravou čas líce a v některých situacích mu kroutí pravým

ústním koutkem. Hodně mě to trápí.

Prosím Vás proto o zaslání bližších informací o průběhu Vaší operace, případných komplikacích a hlavně, kde

Vás operovali a kdo konkrétně Vás operoval.

Moc všem děkuji za informace. Pokud budete chtít, můžete mi poslat na e-mail Vaše tel. číslo a zavolám Vám.e-mail:jolima"volny.cz

reagovat 2.3.2008 08:59 - Lída

Moc prosím ty co jsou po operaci neurinomu jestli mě můžou napsat jak to vše probíhalo a jak jsou na tom po operaci.Vyskytlo se to u nás v rodině.Budu vděčná za jakoukoliv informaci na lolopetz"seznam.cz

reagovat 5.3.2008 11:06 - Udo (41 let)

Objevil jsem náhodou tento server, tak se také podělím se zkušenostmi. V roce 2004 mi vyoperovali ve FN Olomouc vestibulární schwannom velký asi 4 cm. Na gamma nůž byl velký. Musím poděkovat doc. Vaverkovi, který mne operoval 13 hod. Zážitků mám hodně, pokud Vás bude něco zajímat, rád Vám odpovím.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *