Nespolehlivost, neserióznost, egoismus

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.6.2011 11:46 - Strelec

Mnoho lidí mne dnes kvůli výše zmíněným vlastnostem začíná silně s.rát. Nevím, jestli je to nějaký trend dnešní doby.. mám pocit, že nějaký slib, nebo domluva, dnes pro lidi naprosto nic neznamená. Tedy alespoň pro většinu lidí okolo mne. Exemplární příklady: "o víkendu tam zajdem", "v pátek se ti ozvu", "odpoledne se sejdem" apod.. Nakonec je vždy všechno jinak a lidem je naprosto u zadku, že tomu druhému často výrazně zkomplikují život. Několika lidem jsem to již silně vyčet, nebo stále vyčítám. Vždy na mne čumí jak péro z gauče "o co mi proboha jde, vždyť se nic tak hrozného nestalo", dušují se, že už to neudělají, ale dělají to stále.. zas a zas. Je to zarážející.. od pitomce se základní školou a IQ houpacího koně by mne to ani tolik nepřekvapilo, ale tohle jsou dospělí, často vysokoškolsky vzdělaní lidé! Tváří se velice solidně, ale chovají se jako totální hovada. Mám ale pocit, že dříve se tyto excesy tak často nestávaly. Nevím čím to je.. možná tím, že nebyly mobilní telefony, počítače apod. Člověk se s někým domluvil "na pátou odpoledne" a to prostě platilo. Dnes jsou lidé schopni akci i hodinu před tím odvolat.. a to v tom lepším případě! V horším se neozvou vůbec. Stává se Vám to také, nebo mám tyto hovádka okolo sebe jen já?

reagovat 8.6.2011 18:23 - Věra

Tak tohle znám.Zajímavé je, že tohle lidé nedělají pouze v soukomí ale i v podnikání nebo dokonce chodí pozdě do škol či zaměstnání.Všechno se omlouvá, takže se lidé učí být nedochvilní a nezodpovědní vůči okolí a životu.
Celkově vládne všeobecná neodpovědnost.Lidé si berou půjčky které nemohou splácet, podepisují různé smlouvy s pojištovnami nebo tel.spol. a pak neplatí.Dokonce znám mnoho žen, které nepobírají výživné na děti ačkoli si jejich otcové slušně žijí.Neplatí, proč by platili, vždyt se stačí zaregistrovat na úřadu práce a pracovat na černo a nikdo na ně nemůže!
Takže velmi často vidím tuto bezohlednost i vůči vlastním dětem!

reagovat 8.6.2011 19:35 - Janička

Můj exmanžel se chová stejně.
Neplatí alimenty a majetek píše na novou přítelkyni(byt,auto)abych nemohla vymáhat dluhy exekučně..
Je na pracáku,takže mám smůlu nikdo na něj nemůže.

reagovat 9.6.2011 13:29 - Strelec

Tak tohle znám.Zajímavé...

No Věro, ještě aby se mi to stávalo v soukromí.. tím myslím v rodině.. to už bych se asi zcvoknul. Neříkám že mí příbuzní nikdy nic neodvolají, nebo nepřijdou pozdě, ale je to poměrně zřídka a nějaká omluva s dostatečným předstihem je samozřejmost.. a pro mne také.. no zřejmě jsem byl "špatně" vychován. Třeba dnešní řemeslníci to jsou skutečně experti.. vždyť to znáte.. člověk si kvůli nim vezme dovolenou a ti pitomci se nakonec vůbec nedostaví a často se ani neobtěžují zavolat a omluvit se.. no to byste je skutečně nakopli. Ale to už asi nikoho nepřekvapí. Jak jsem však psal.. dělá to stále více lidí. Nejvíce mne vytáčí jedni mí známí, jsou to dlouholetí přátelé.. ještě naši otci spolu před mnoha lety chodili na školu. Paradoxní je, že je to doktorská rodina.. čili "vážení občané", ale všichni jsou stejní. Pokud se s nimi na něčem domluvíte, můžete počítat s tím, že bude na 90% vše úplně jinak.. no prostě.. "na facky".

reagovat 9.6.2011 13:42 - A co čekáš?

Můj exmanžel se chová...

Život je těžký a zhruba třetina lidí musí živit ten zbytek. Je třeba každému, kdo vydělává peníze, poděkovat a ne otravovat s dalšími a dalšími nataženými dlaněmi. Legálních i ilegálních flákačů je v této zemi víc než dost, proto by vydělávající občané, kteří nejméně 50% narvou do státní kasy, už s dalšími odvody neměli být obtěžováni

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.6.2011 19:52 - taky Věra

Můj exmanžel se chová...

Počkej, jak se nasměješ, až ho přítelkyně vyhodí z přepsaného bytu :D

reagovat 10.6.2011 18:30 - .

VELKÝ DAŇOVÝ PODVOD !

Když jsem se zamyslel nad návrhem „změkčené“ daňové reformy a zjistil, že to je divadýlko s velkým podvodem.

Budeme počítat se základem 100 Kč:

dnes je daň 10% ze 100 Kč = 10,00 celkem cena vč. DPH 110 Kč
v roce 2012 bude 14,5% = 14,55 cena vč.DPH 114,50

Nesmíte zapomenout, že v roce 2013 se bude daň 17,5% počítat ne z dnešních 100Kč, ale z částky zvýšené v příštím roce o 14,5%

Takže bude:
2013 17,5% ze 114,5 = 20,03 cena celkem 120,03
---------

PŮVODNÍ NÁVRH BYL 20% 120,00Kč

Takže to mají ty ku… velmi dobře spočítané.

Ve skutečnosti zvednou DPH na 20%,
i když to vypadá, že „jen“ na 17,5%

reagovat 10.6.2011 23:10 - karelŠtvrtí (549 let)

já mám klíště na zadku, a to mi vadí. Taky se bojím, aby mi neuškodilo. Nevíte - nezpůsobuje klíště taky demenci?

jinak vím , že na tom nejsem dobře, ..vím to

reagovat 28.8.2015 00:12 - Iva

Mnoho lidí mne dnes kvůli...

PRO AUTORA ČLÁNKU...

JAKO BYCH TO PSALA JÁ !!! DO SLOVA A DO PÍSMENE.... Zrovna dnes jsem něco podobného řešila . Dotyčný mi 4x něco slíbil něco ohledně práce. DOKONCE SE SÁM NABÍDL ! Ne jenom – že nepřišel, ale ani se neomluvil a ještě ze mě udělal blbce !!! NO TO FAKT NEMÁ CHYBU !!!!
Chápu – stane se – něco do toho vleze – ale v dnešní době mobilních telefonů, aby sakra zvedl telefon a řekl promiň, něco mi do toho vlezlo.... Člověk by se podle toho zařídil a sehnal někoho jiného... ALE KDYŽ SE TO STANE 4x – TO UŽ JSEM KRÁVA- ŽE JSEM 4 x VĚŘILA A OPĚT NALÍTLA ...

reagovat 28.8.2015 03:59 - alien

PRO AUTORA...

Nejsi kráva, ale jsi málo zdravě egoistická. Kdybys byla, tak by sis to nenechala líbit ani jednou. On ten stále zatracovaný egoismus nemusí být nutně špatná věc, je totiž taky o tom, jak lidem kolem dovolíme, aby s náma jednali.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *