Neschopenka u jineho lekare, nez je muj praktik

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.3.2015 07:44 - Jan Bozdech

Dobry den,
rad bych se zeptal, zda mi muze predepsat neschopenku i jiny prakticky lekar, nez muj, u ktereho jsem evidovan. Jde o to, ze marodim cca 50km od sveho praktika a nerad bych tam jel pouze kvuli tomu..Muze me tedy diagnostikovat a predepsat jiny praktik?

reagovat 16.3.2015 12:58 - Nevím,

spíš si myslím,že ne,pouze obvodní.Stejně jako třeba na pohotovosti,kde vám napíší léky,antibiotika,ale pro neschopenku musíte ke svému lékaři.Když to máš tak daleko,proč si nenajdeš lékaře,který je poblíž rvého bydliště?

reagovat 16.3.2015 13:28 - Petr

Před dvěma lety jsem si zlomil ruku a protože to bylo v době mimo úřední hodiny mého praktika, vystavili mně neschopenku ve špitále v ambulanci. Tamtéž byla vedena a tamtéž ji po 1 měsíci ukončili. Praktikovi jsem dodal pouze lékařskou zprávu. Úplně stejně to probíhalo u očařky, když se mně do oka dostalo vápno.

reagovat 16.3.2015 13:46 - jirka

Před dvěma lety jsem si...

Ano, neschopenku může vystavit i odborný lékař, pokud další léčení řídí on - ve vašem případě to bylo splněno.
Ale bojím se, že jiný praktik může být problém.

reagovat 16.3.2015 15:53 - jarda

Myslím, že jiný praktický lékař by neschopenku vystavit mohl. Ovšem musí tu být důvod k návštěvě tohoto lékaře a ne lékaře, kde má člověk registraci. Např. člověk onemocní, v Praze ho místní doktor uzná a pak odjede se léčit domů, ke svému lékaři do místa bydliště, kde je jinak jen o víkendech. Stejně je otázka, jestli není lepší mít doktora v místě, kde pracuji. U lékaře se lze nechat zaregistrovat, změna je možná každý kvartál. Stačí, aby lékař bral pacienty, každý nebere. Pokud někdo pracuje v Praze a bydlí někde 100km jinde, kde je o víkendu, tak je otázka, jestli nemít praktika v místě, kde jsem ty pracovní dny.
V létě, kdy jsem měl úraz, tak jsem šel taky k místnímu praktikovi. Myslím, že by nebyl problém ani ta neschopenka.
Pak tu je i moje ambulance, pokud by měli ordinaci jak v místě, kde pracuji, tak i v dosahu bydliště, pak by to vůbec nebyl problém.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.3.2016 11:59 - Honza

Dobrý den,
potřeboval bych jen poradit, byl jsem na neschopence tu jsem si nechal ukončit v pátek kvuli zaměstnavateli že na mě tlačil jk mě potřebuje o vikendu v práci a o víkendu večer se mi udělalo zle a jel jsem na pohotovost kde mi dali antibiotika ale můj lékař má dovolenou od po-pá a nevím kdo h zastupuje... nevíte kdo mi vydá neschopenku abych mohl užívat ty antibiotika? popř když zjistím kdo mého lékaře zastupuje může ji vydat on? (mám zprávu i z pohotovosti)
Děkuji

reagovat 10.5.2016 12:51 - Pavka

Když onemocníš na...

Kdyz onemocnis na dovolene,nepotrebujes neschopenku ;-)

reagovat 19.10.2017 11:51 - Tomáš

Dobrý den ,chci se vás zeptat kdo mi může ukončit pracovní neschopenku?
Byl jsem na operaci a neschopenku mi vystavili v nemocnici ,ale tím , že jsem byl v Praze operován a bydlím v Ústí nad Labem tak se mi úplně nechce jet 100km kvůli pár podpisům. Lékař co mě má na starost v Ústí mi řekl , že neschopenku mi zruší obvodní lékař. Co hledám na internetu tak je to blbost , protože neschopenku prý může ukončit ten kdo ji vystavil.
Tak se chci zeptat jak to teda je?
Děkuji vám za odpověď.

reagovat 15.1.2018 15:03 - lukas

Kdyz onemocnis na...

jakpak by ne, to pak prijdete zbytecne o dovolenou. ale samozrejme zalezi na vasem rozhodnuti, jestli treba nemate doplatek do plne mzdy o nemocenske tak muzete byt nemocny radsi o dovolene kdy dostanete plnou mzdu, ale prijdete o dny dovolene

reagovat 29.1.2018 21:47 - Petra

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli bych mohla pozadat o neschopenku jineho ortopeda nez mě neoperoval slachy na ruce? Marodim u obvodni a ta už mi rekla, že musim dal marodit u ortopeda, ale ten co mě operoval mi ji vydat nechce.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *