Nepříjemné zážitky z Psychiatrické léčebny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.2.2005 22:09 - Zdeněk Adámek

V květnu 2002 jsem se neuspěšně pokusil o sebevraždu a následně jsem byl asi 9 měsíců hospitalizován v PL. Rád bych se vám svěřil s některými zážitky. Tak třeba jsem byl jednou na kuřárně a najednou cítím jak jsem si trochu ucvrkl
do slipů a přitom žádné nucení na močení jsem necítil. Nebo něco podobného. Jednou jsem se takhle trochu připosral.
Nevíte čím mohli být tyto problémy se chcaním a sraním způsobeny?

reagovat 5.2.2005 00:22 - black hawk

To vis, ze vime cim to je! Jsi proste blazen a ty serou, kdy je napadne. Nepremyslis nadale o te sebevrazde?

reagovat 9.2.2005 14:54 - Ela

B hawk to jsi ty kdo by mel vyhledat psychiatra

reagovat 16.3.2006 16:32 - Paradise

Pokud to bylo na psychiatrii, evidentně to bylo vlivem omamujících léků, které snižují citlivost! Ničím jiným.

reagovat 21.3.2006 20:47 - AB

A jak s tebou zacházeli? Byls na uzavřeném odd, kde jsou kamery i v koupelně? Vyhrožovali ti, ponižovali tě? Já něco podobného před pěti a půl lety také zažila.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.4.2017 10:02 - Andrea

nezdá se mi ta brutální...

Nestačím se divit, jak se tu rozběhla diskuze..., musím však na něco reagovat. To, že jsem cítila na gyn. vyšetření v PL brutalitu neznamená, že by mě tam mučili. Já to ale brutálně pociťovala, strašně mě to bolelo. Ponížení a nahota tam byla na denním pořádku, mladé to asi fakt měly horší. Ale já jsem od přírody dost stydlivá, takže jiné pacientky to asi tak neřešily. Přikurtování bez pyžama jsem si taky zažila, takže to není výmysl, jak tu někdo psal. Chápu, že pacienti, kteří jsou opravdu hodně mimo, jsou nebezpeční, je potřeba k ním zaujmout razantní přístup, aby neublížili druhým nebo sobě. Blbé na tom všem je, že když zavřou na uzavřené odd. člověka, který všechno tak nějak vnímá, je to pro něj zážitek hrůzy na celý život. Ti, co mají své vnímání omezené nebo zcela potlačené, nic neřeší. Na otevřeném odd. to pak bylo úplně jiné a docela dobře jsem se tam cítila. Uzavřené odd. je opravdu jiný svět. Konečně příspěvky Pepy to potvrzují.. - bohužel..

reagovat 25.4.2017 11:05 - Bláznivka

Já byla také na gynekologickém vyšetření, chytla jsem tam kvasinky, ale nebylo to nepříjemné. Gynekolog v Bohnicích mi přišel celkem v pohodě. A naštěstí tam se mnou jela sestra a ne sanitář. Jinak také jsem byla přikurtovaná bez pyžama, jen v kalhotkách, na izolaci a ještě u trochu otevřeného okna v listopadu. Jinak nesouhlasím s tím, že má někdo úplně potlačené vnímání, lidé jsou někdy třeba v psychóze mimo, ale do hlavy jim nevidíme a to příšerné zacházení cítí určitě také a jsou z toho ještě více pomatení a vzbuzuje je to třeba pak k agresivitě. Neklid je prostě horor, ostatní uzavřená oddělení v Bohnicích jsou také dost hrozná, ale zacházení je tam lepší a otevřená už bývají fajn, tak si člověk odpočine a nasbírá sílu.

reagovat 25.4.2017 13:30 - Jiřina

Já byla také na...

Na uzavřeném jsem byla dva krát . Nejhorší je to , jak se k vám chovají , jako ke kusu masa . Já se nesetkala se sexuálním násilím , ale bylo mi divné , že spolubydlící někdy odvedli v noci na vyšetření . Dělal to jen jeden sanitář , a před tím musela do sprchy , když se vracela , také byla ve sprše . Ptala jsem se jí na to , ale nic neřekla...

reagovat 25.4.2017 18:41 - Jo

Na uzavřeném jsem byla dva...

to byl Pepa.

reagovat 25.4.2017 18:42 - 25.4.

Na uzavřeném jsem byla dva...

Jelimane,udělej si tam pořádek.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *