Nepříjemné zážitky z Psychiatrické léčebny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.2.2005 22:09 - Zdeněk Adámek

V květnu 2002 jsem se neuspěšně pokusil o sebevraždu a následně jsem byl asi 9 měsíců hospitalizován v PL. Rád bych se vám svěřil s některými zážitky. Tak třeba jsem byl jednou na kuřárně a najednou cítím jak jsem si trochu ucvrkl
do slipů a přitom žádné nucení na močení jsem necítil. Nebo něco podobného. Jednou jsem se takhle trochu připosral.
Nevíte čím mohli být tyto problémy se chcaním a sraním způsobeny?

reagovat 5.2.2005 00:22 - black hawk

To vis, ze vime cim to je! Jsi proste blazen a ty serou, kdy je napadne. Nepremyslis nadale o te sebevrazde?

reagovat 9.2.2005 14:54 - Ela

B hawk to jsi ty kdo by mel vyhledat psychiatra

reagovat 16.3.2006 16:32 - Paradise

Pokud to bylo na psychiatrii, evidentně to bylo vlivem omamujících léků, které snižují citlivost! Ničím jiným.

reagovat 21.3.2006 20:47 - AB

A jak s tebou zacházeli? Byls na uzavřeném odd, kde jsou kamery i v koupelně? Vyhrožovali ti, ponižovali tě? Já něco podobného před pěti a půl lety také zažila.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.7.2017 00:11 - Lucka

Dobrý den je pravda že když se dostanu na psychiatrii do uzavřeného přivazují lidi k posteli ?
Jak se tomu vyhnu ?

reagovat 21.7.2017 00:21 - ale houby

Dobrý den je pravda že...

přivazují jen ty, co dělají bengál a nebo chtějí pláchnout. Jinak ne.

reagovat 21.7.2017 00:34 - Lucka

přivazují jen ty, co...

Aha tak děkuji.
To jsem ráda.
Dá se tam vydržet ? co tam celej den člověk dělá aby se nezbláznil a nenapadlo ho třeba pláchnout ?

reagovat 21.7.2017 14:44 - nevím

Aha tak děkuji.
To jsem...

jak to chodí v ostatních léčebnách, ale já mám dobrou zkušenost s Brnem. Pořád jsou nějaké aktivity, po snídani je komunita, všichni se sejdou a je tam program asi tak na hodinu. Pak jsou dílničky, kde se dá ledacos dělat - je to dobrovolné, vycházka pod dohledem sestry. Oběd, pak chvíli klid, pak kdo chce tak třeba cvičení, nebo procházka v parku bez dohledu od 14 - 17 hodin. Televize, knihovna, kuřárna. Dá se to vydržet. A pokud se sejdou lidé, kteří si sednou tak je to o to lepší.

reagovat 19.8.2017 12:07 - Roční hospitalizace

Fascinuje mě tu na vás pár věcí, všímám si toho od začátku na většině.. Byla jsem celkem rok, s tím že jsem byla dvakrát přesunutá, z kliniky po vypršení více jak maximální možné doby do nemocnice a po dalším uplynutí do léčebny. A většina z vás tady brečí nad týdnem, mám pocit, že jsem tam byla strašně krátkou dobu i s rokem na to, abych mohla soudit a vždycky to má dvě strany. Za celou tu dobu ačkoliv jsem byla nepříčetná, při halucinacích jsem byla mimo realitu, rozbila jsem zrcátko na záchodě a pak na pokoji se vesele řezala i za přítomnosti kamer, vyváděla jsem, mluvila z cesty, připravovala si tam sebevraždu, on je třeba i problém, že odmítáte léčbu a když vám dají p dobrém lék, vy si ho nevezmete, ačkoliv jsem měla černé bludy o otráveném léku, vzala jsem si ho, to je ten problém, proč vás přikurtují a dají vám injekci, nespolupráce je to nejhorší, co můžete udělat a hlavně pro vás samotné. Jsem schizofrenik s depresemi, úzkostmi, posttraumatickou stresovou poruchou s částečnou amnézií, OCD s a PPP. A druhá věc co mě napadá, asi vám nikdy nebylo tak zle, že jste to uvítali a byli za to vděční, ačkoliv se vždycky nezachovali ideálně, co si budeme, já se taky vždycky nezachovala ideálně a je důležité než jenom kopat kolem sebe, uvědomit si, že jste se nechovali třeba také nejlépe. Chápu, že nějaké sestry jsou vyhořelé, no nejen sestry, ale měli by jste tolerovat i vy je, jak oni museli tolerovat vás. Vzpomínám si na záchvat, kdy při atace se jedna sestra zachovala docela zle, no prostě myslela si, že je na tom nejhůř, když před, v tu dobu, třemi měsíci zemřel otec a nepřipouštěla, že bychom na tom mohly(ženské oddělení) být s nějakým problémem a mohlo by nám skutečně něco být, byl to večer před hodnocením, a tak vypadalo i mé hodnocení nehezky, jelikož ho psala ona zmiňovaná sestra, ale tak doktoři a psychologové mě znali mnohem lépe.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *