nepravidelné noční pomočování dětí starších 10let

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.9.2002 21:33 - Lucie

Paní doktorko prosím o radu k tomuto tématu: mému bratrovi je 13let a ještě se občas v noci pomočí.Bylo nám řečeno,že to může být psychického rázu např.strach z písemky ve škole apod.,jenže se mu to přihodilo i o letních prázdninách,tak si myslíme že to tím není.Nevíme si rady,prosím o radu.Děkuji Lucie

reagovat 10.9.2002 08:00 - Iveta

Ahoj,
můj syn měl stejný problém, když mu bylo 12, začal se pomočovat. Někdy dokonce 2-3x za týden. Bylo to problémy ve škole, i když na venek by nikdo neřekl, že ho něco trápí, nebo že se něčeho bojí. Když jsem se snažila z něj vytáhnout, jestli má strach ze školy, kroutil hlavou. I přes den byl normálně veselý.
Tenkrát jsem si myslela, že svého syna dobře znám a že kdyby měl nějaké trauma, že bych to samozřejmě poznala. Myslela jsem si, že má nějaký urologický problém. Byli jsme z toho oba nešťastní.
Pak se uvolnilo místo v dislektické třídě a bylo rázem po problému. Dnes už jsou to 4 roky a nikdy se to neopakovalo.

reagovat 10.9.2002 12:06 - webmaster

Příspěvky jsem přesunul do katagorie rodina a děti pod téma noční pomočování-enureza

reagovat 28.10.2007 21:37 - Jarka

Pani doktorko,

mému synovy je jedenáct let a do dnešního dne se mi v noci počůrá 4-5x za týden.Už jsem s nim absolvovala veškerá vyšetření i psychologické a vše měl v pořádku. Měl i nějaké léky a skoušela jsem vše co mi kdo poradil,ale už si opravdu nevím rady jak mu mám pomoct.Myslim si, že to netrápí jenom mě,ale i syna.Stává se to,že i když jde v noci i třikrát na záchod tak ráno se stejně probudí mokrý. POMŮŽETE N8M PROSÍM!!!!!!

reagovat 20.4.2008 22:59 - Julie

Chci uklidnit všechny maminky dětí, které trpí močním pomočováním. Počkejte do 15 let věku dítěte, přestane to samo. Věřte mi. Mám zkušenost se synem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.12.2017 09:21 - Žito

Skousel jsi pleny ale látkové když jse pomocis tak jsi nech na sobě pocuranou a jak to studí tak jsi vzpomeneš na to že máš jít na WC být celý den v mokré pline není moc dobré ale neboj jednou bto odezní samo to čůrání do kalhot či postele nebo když nechceš nosit plenky tak stačí přebalovací podložka ale ta silnější a nebo k posteli jsi dej bažanta na čůrání a nebo je ještě jedna možnost dát jsi cévku docela to dost pomáhá ale jsi ještě dítě a dítě má na pleny ještě nárok a je jedno jestli mu je 2,5,8 či 14 let některé děti dostanou plenu i v 17 letech já je mýval jako dítě také v 11 letech až do 15 let 4 roky jsem používal pleny jak přes den tak i noc a ve škole jsem je také nosil byla to speciální škola kde jse mohli používat plenky neměl jsem je jenom já ale ostatní kluci či holky je měli také ale už jsi nevzpomenu co to bylo za školu.

reagovat 16.12.2017 21:30 - Jecmen

Skousel jsi pleny ale...


a bych vedel. Pomocna skola to byla! Nebo Zvlastni skola?
Ty vado, ja uz si taky nevzpomenu.

reagovat 1.1.2018 19:16 - .

je toho tady málo

reagovat 1.1.2018 21:49 - Lada

Nechci se nějak zastávat plenkaře, když mu to dělá dobře at je nos a osvěta také není špatná.
Ale mě je 21 a minulí rok jsem byla na lyžích v alpách a po té co jsem jela na studené lanovce a pak jsem jela ze svahu dolů pomočila jsem se. Letos si pod kombinézu budu brát plenu (pro jistotu). Není na tom nic špatného, je to prostě hygienická pomůcka kterou dnes nosí 90% kojenců a v televizi na ně běží reklama každou hodino (tak jako na vložky) . Není se čemu posmívat, to může jen "nemocný člověk. S různými úchylkami se setkáváme dnes a denně.Pokud mladým holkám radí at nosí pleny tak je to podle mě na stejné úrovni jaky by jim říkal, nenoste vložky. Osobně znám dvě maminy které pleny začali nosit po porodu a nevěděli si rady jak je nosit na veřejnosti,byli z toho neštastné ale myslím si že je fajn když dostanou (třeba ty maminy) radu jak pleny skrýt, jakou velikost, značku, číslování.

reagovat 31.7.2018 12:15 - Patrik

Dobrý den,
dnes je mi 14 let a už od narození jsem se začal pocuravat. Chodil jsem kvůli tomu k psychologovi a ani to nepomohlo. Mamka mi říká abych aspoň 4 hodiny před spaním nepil. Bojím se že jestli jednou budu se svou holkou spát ve stejné posteli, tak aby se mi to zas nestalo. A také v noci mám velkou žízeň a prostě se toho dost bojím. Moc prosím o pomoc.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *