Nepoužívejte Roundap. Ničí zdraví lidí na celé planetě. - koment·¯e

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.9.2017 12:29 - Martina

Tak my uz jsme si dokazali roundupem a podobnymi pesticidy znicit i vodu. https://domaci.ihned.cz/c1-65848450-pesticidy-nici-ceskou-vodu-dokazuje-rozsahla-studie-muze-za-to-pestovani-repky-naprava-prijde-na-miliardy Co neznicili zemedelci, to si nicime sami pouzivanim techto chemikalii na svych pozemcich a kolem studni.

reagovat 11.9.2017 22:49 - Jirka

Strucny clanek,pulka pravdy.Ta druha,nevyrcena polovina je o tom,ze Roundup je zabijak vegetace,ne vsak veskere vegetace.GM plodiny nehubi.A to je prave ten duvod,proc firma Monsanto prodava GMO nejen americkym pestitelum,ale vlastne celemu svetu.Jeden priklad za vsechny:GM kukurice ma castecne DNA ryby a tim je vuci Roundapu imunni;coz se zda byt ekonomickym zazrakem,na druhou stranu,za jakou cenu?Je logicke,ze pokud je Roundup rakovinotvorny,pak je stejne nebezpecna kazda GM plodina,ktera prisla s timto pripravkem do styku.
Za zminku jeste stoji,ze Roundup je obchodni nazev pro jinak nechvalne znamou bojovou latku Agent Orange,kterou americane sypali na Vietnamskou dzungli,ve snaze zlikvidovat bujnou vegetaci a nalezt tak diry do podzemnich ukrytu svych "tridnich nepratel"...
Dnes je Monsanto vyhradnim distributorem tech GM plodin,na jejichz modifikaci ma sama patent.Pochopitelne je i distributorem Roundap-u..

reagovat 12.9.2017 08:38 - Martina

Jo, problematika kolem roundupu a dalsich pesticidu je docela hroziva. Napriklad plno lidi nevi, ze plno zemedelcu pouziva pred sklizni tzv. desikaci - postrikani plodin (obilovin, hrachu, slunecnic...) roundup, aby rostliny uschly a lepe se sklizelt. Jake tohle muze mit dusledky pro zdravi a životní prostředí? - http://www.ezy.cz/skutecny-duvod-proc-psenice-toxicka-neni-lepek-slechteni/2017/06/06/

reagovat 12.9.2017 09:20 - !

Papaláši v EU rozhodli, že Roundap neškodí, a přes to nejede vlak.

reagovat 12.9.2017 09:39 - Pt

Jo, problematika kolem...

A hoaxy jdou do boje.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.9.2017 12:27 - vrána

aky se mně nelíbí zbytečné používání jedů, souhlas s romanem,Martinem. Chodníky by se měli přestat stříkat - voda steče do kanalizace. Taky jsem to chtěla napsat - co Martin.

reagovat 16.9.2017 12:28 - Ouha

aky se mně nelíbí...

Také se mi nelíbí plýtvání pitnou vodou na stříkání chodníků pomočených od psů, znečištěných od holubů atd. Možnost napojit system na dešťovou vodu někde shromažďovanou nebo čištěnou použitou pitnou, je prý drahý.

reagovat 16.9.2017 12:29 - D

Přeposílám dál, jak jsem...

> Kontaminace podzemních vod vzniká převážně postřiky rondapem kukuřice, obilí, řepky a dalších plodin. Rozsah znečištění je takový, že na některých polích již není možné něco pěstovat, protože to herbicidy zahubí.

Blbosti na entou, spam, gramatické chyby, zkomoleniny, irelevantní obsah vzhledem k tematu vlákna.

Ke zodpovědnosti by bylo záhodno povolat tebe!

reagovat 16.9.2017 12:30 - pro D

> Kontaminace podzemních...

uveďte odkazy na svoje tvrzení
já uvádím tyto
http://www.hnutiduha.cz/temata/popularni-herbicid-roundup-jako-zdravotni-ohrozeni
Krysy, které pily stopová množství Roundapu (na úrovni ve Francii legálně povolené v pitné vodě), měly 200- až 300procentní nárůst nádorů, především v oblasti mléčných žláz.
https://ekonomika.idnes.cz/zeme-eu-se-neshodly-glyfosatu-hrozi-zakaz-fif-/eko_euro.aspx?c=A160520_084932_eko_euro_ozr

reagovat 16.9.2017 12:30 - D

Tomáš Hejzlar, Slunečná 421, Police nad Metují, Velká Ledhuje
Nabídka fotografických služeb.

http://www.firmy.cz/Remesla-a-sluzby/Fotograficke-sluzby/kraj-kralovehradecky/nachod

Tomáš Hejzlar Uzavřením spotřebitelské smlouvy spotřebitel stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí …

http://www.ceskyflorbal.cz/osoba/0911180081

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *