Neplodným párům se umělé početí zřejmě brzy prodraží

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.7.2008 13:00 - Čert

Pojišťovny nyní hradí ženám, které mají problém otěhotnět, tři cykly umělého mimotělního oplodnění (IVF), známého také jako početí ve zkumavce.

Ministerstvo zdravotnictví přiznává, že do budoucna se úhrada tohoto zákroku změní. \"Ano, je určitě třeba vést debatu o dalším vývoji hrazení cyklů,\" připouští mluvčí Tomáš Cikrt. Podle něj se musí ministerstvo s pojišťovnami dohodnout, které výdaje se budou hradit ze zdravotního pojištění. Nejlepší varianta vychází tak, že by si veškeré náklady hradil sám pacient.

\"Je to debata, která nikdy nemá konce a nemá ostré hranice. Vždycky se ale bude jednat o oblast, kde bude nutný finanční podíl pacientů,\" sdělil Tomáš Cikrt. Stejná debata se povede také například o hrazení péče u zubařů.

Ministerstvo plánuje na začátku příštího roku začít jednat s odborníky a pojišťovnami o tom, co je žádoucí hradit. \"Neplodnost je nemoc, ale existují různé typy příčin. Pravděpodobně bude nutné specifikovat zdravotní důvody pro úhradu. Je ale jisté, že ministerstvo zdravotnictví bude požadovat plnou finanční účast pacientů na IVF.\" informoval Cikrt.A tak se máme na co těšit, samá další pozitiva a sociální jistoty!

reagovat 22.7.2008 17:52 - triumf

Jen ať cvakaj, když se chtěj množit. Svět je dnes přelidněn, takže dalších fakanů není třeba. Krom toho to nikde kromě ČR není plně hrazené.

reagovat 22.7.2008 20:30 - D.M.

. triumf > Jsi debil. V zajmu statu je mit co nejvice lidi platicich dane. Proto tady dostavaji trvaly pobyt ruzni Ukrajinci, Gruzinci, Tatarove ...

Nekdo je neplodny od narozeni ... Nechapu proc by zena (muz) mela byt trestana 2x - jednou neplodnosti a podruhe nejakym cikrtnym.

Prave takovi curaci, jako je Cikrt nebo Julinek by meli byt umele sterilizovani!!

reagovat 22.7.2008 22:14 - Stojan Jakotyč

Víte, co je zajímavý? Všechny statistiky ukazujou, jak klesá plodnost u žen i mužů, dokládá se to zhoršeným životním prostředím, éčky, alergeny, bifenyly...Jaktože na romské spoluobčany tyhle civilizační biče neplatí?

reagovat 22.7.2008 22:46 - triumf

Debil jsi ty D.M. Co je v zájmu státu, je mi jasné, ale naprosto mně to nezajímá. Uvažuji globálně, říká ti to něco?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2009 14:05 - Nela

Dobrý den, s přítelem plánujeme miminko, ale bohužel se zjistilo, že to nepůjde přirozenou cestou, ale umělým oplodněním, přítel má špatnou morfologii, vůbec netušíme na kolik nas to může přijít, může mi prosím některá z vás poradit, kolik se přibližně pohybují ceny na klinikách? Vůbec netuším kolik si máme nachystat:-(

reagovat 24.7.2009 16:39 - Ivo

Po třech pokusech IVF se svojí ženou nám to nešlo a pak to zabralo nakonec normálně až skoro ve 40. Myslím, že odpověď není ani kolik,ale na co všechno se připravit. Kolega v Brně nedávno platil 20 a pak 22 tis. Už i "za nás" cca rok 82-94 platila zásada 3x a pak platit.Hodně štěstí všem

reagovat 24.7.2009 20:05 - Jarka

Psala jsem zde 29.4., bohužel se nezadařilo, ale v září se chystám na další pokus, tak snad to tentokrát vyjde!!

reagovat 17.8.2009 19:59 - Lenka

Jari ja ti strasne drzim pesti.me ceka treti pokus.

reagovat 17.8.2009 19:59 - Lenka

Muzu se zeptat kde jste byly?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *