Neopravnene obvineni z kradeze

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.11.2008 16:55 -

Jak se branit a zachovat pri neopravnenem obvineni z kradeze v obchode? Bohuzel se mi to uz nekolikrat stalo a bylo to velmi neprijemne! Napriklad jsem si vzala reklamni letacek a prodavac,ktery si myslel ze kradu me donutil vysypat mou tasku..Nebo v obchode,kde chtej ukazovat obsah tasky a clovek tam ma veci,ktere koupil jinde a treba nema uctenku..Takze se ptam:lze se ucinne branit proti neopravnenemu narceni? Muzou vas potrestat i kdyz jste nic neukradli?

reagovat 1.12.2008 12:06 -

Šla bych si pro poučení k policistům, mají pomáhat a chránit. To poslední je prolematické, ale poradit bych se šla, zvlášť, když se to opakovalo.

reagovat 1.12.2008 13:07 - katka

když se mi to stalo poprvé, bylo mi asi 16 a doma jsem se rozbrečela. V drogerii jsem se nemohla rozhodnout, jestli si koupit nebo nekoupit nějakou rtěnku či co, furt jsem obcházela kolem regálu a rozmýšlela se. Když jsem vycházela, řekli mi, že mají podezření že jsem kradal a odvedli mě dozadu. Prohledali mi tašku, já úplně v šoku. Pak se mi omluvili a pustili mě. hroznej zážitek.

Te´d se mi pravidelně stává, že "pískám". Jsem nepoučitelná a vždycky zapomenu odstranit kód z parfému, který nosím s sebou v kagbelce. Už jsem ale zvyklá a vždycky to říkám.

kámoška jednou pracovala v obchodě a obvinili ji, že kosmetiku, kterou nosila v kabelce, tam ukradla. A nebyly to nové věci, znáte to, upatlaný poloprázdný make-up, atd. Nakonec se z toho dostala.

Já mám největší strach, že mi někdo může hodit něco do kabelky, a nevyvleču se z toho...

reagovat 1.12.2008 14:50 - Marek

To se muze stati mne jako postizenemu, i kdyz vetsinou jde se mnou nekdo z kramu nakupovat.

Co se tyce prvniho, ja vzdy, kdyz mam neco z jineho kramu, tak to reknu na pokladne ci informacich, oni to nejak oznaci a pohoda. Ale jednou se mi stalo, neznama slecna me vedla a zastavila nas ochranka, ze pry ji kradu z kabelky, a to sem se ji jen drzel za loket.

Kamaradovi, ze mu nekdo hodil neco do voziku, on si toho nevsiml, mel pokutu 500 korun a ani to, co udajne ukradl si nemohl nechat, tak to je svinstvo!

reagovat 1.12.2008 15:52 -

Spíš si člověk musí dávat pozor. Přede mnou šel muž s vozíkem,zaplatil a už byl ve dveřích a pokladní spustila křik, co to má ve vozíku. Prostě pokusil se to nenápadně provézt. Myslím, že nejlepší je, ať ted zavolají policii a pak teprve vysvětlovat. Záleží taky, jestli je to v místě, de tě znají nebo někde v obchodním centru, kde se to podvodníčky jenom hemží. Já osobně v místě problémy nemám, protože mě dost lidí zná a ví, že bych si nemohla dovolit ani podezření z krádeže. To bych si musela rovnou hledat jinou práci.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.11.2013 02:41 - V

Tobě bych přála taky takovej zážitek, aby tě někdo kontroloval jak zloděje, když si myslíš, že si za podezření na krádeš může člověk sám. Kdo nezažil to ponížení, ať se do toho nemontuje.

reagovat 3.11.2013 07:24 - jsme na diskuzi

Tobě bych přála taky...

tak nikomu nenařizuj, do čeho se má nebo nemá montovat.

reagovat 3.11.2013 07:56 - V

tak nikomu nenařizuj, do...

To bylo na hajzla Roba, protože si myslí, že za podezření z krádeže si může člověk sám, tak říkám, kdo nezažil to ponížení z neoprávněnýho obvinění, ať se do toho nemontuje. Já nepotřebuju rádoby radu od nějakýho hajzla, kterej je na straně těch, kteří neváhaj udělat zloděje ze slušnýho člověka.

reagovat 3.11.2013 08:41 - Hanka

To bylo na hajzla Roba,...

Ale ty jsi strašně vztahovačná. Rob nepíše nic o tom, že jsi zloděj, ale jasně píše, že kabelku jsi neměla ukazovat nějakému "sekuriťákovi", ale vyžádat si příjezd státní policie. Mně osobně by nevadila ani městská policie, ale žádný mamlas mi do mé kabelky zírat nebude.

Právník se k tomu jasně vyjadřuje: "Pracovníci ochranky nesmí nahlížet do vaší tašky, kabelky ani kapes. Jediný, kdo má právo udělat osobní prohlídku, je policie. Přitom platí pravidlo, že prohlídku má dělat osoba stejného pohlaví. Ženu tedy prohlíží žena," říká právník.
Jestliže dojde ke konfliktu a ochranka na vás začne křičet nebo útočit, vyžádejte si, aby byly okamžitě zajištěny kamerové záběry nebo svědci.

reagovat 8.8.2016 20:06 - Victoria

Teda já nevím, ve škole jsme se učili, že existuje důkazní břemeno, které obvykle funguje tak, že vám musí dokázat, že jste něco udělali, ne naopak, že byste vy museli dokazovat, že jste něco neudělali. Pokud byste měli v tašce něco, co by se dalo špatně vyložit, tj. něco, co jste neukradli, ale neuvědomili jste si, že máte v tašce něco, co by bylo lepší předem nahlásit, a neměli byste k tomu žádnou účtenku, jak by se to řešilo? Bralo by se to jako dostatečný důkaz toho, že jste to ukradli (i když jste to meukradli), nebo by se to muselo uzavřít s tím, že se to pro nedostatek důkazů nedá určit?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *