nemocenská

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2007 19:30 - ivka

Dobrý den, mám napsanou nemocenskou do neděle, a v neděli mi začíná noční směna, která je započítávána už jako do pondělka. Můžu jít do práce, nebo až v pondělí v noci, což by se mi započítalo až vlastně do úterka. Děkuji

reagovat 20.2.2007 22:19 - Zuzka

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak je to s nemocenskou.Od kdy na ní mám nárok.K 18.12.2006 mi skončila podpůrčí doba a tím pádem mi byla ukončena neschopenka.Mám opět zdravotní problémya nevím jestli mám nárok na novou nemocenskou a hlavně po jaké době.Děkuliza odpověď

reagovat 27.1.2008 14:19 - Věra

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na váš názor ohledně nemocenských dávek od 1.1.2008. Od tohoto roku jsou první 3 dny nemoci zdarma. Ptám se proč, když jako zaměstnankyně přispívám každý měsíc v rámci tzv. solidarity s nemocnými, finační částkou na nemocenské pojištění. Dle mého názoru bychom neměli za tyto 3 dny nic platit, protože sami také nic nedostaneme. Je to velká nespravedlnost a vlastně určitým způsobem okrádání zaměstnanců v tomto státě. Přispíváme sice do společného "koše", ale v případě, že sami potřebujeme, nemáme na nic nárok. Domnívám se, že kdyby byli v podobné situaci zaměstnanci jinde v Evropě, vyrazili by už do ulic.

reagovat 29.1.2008 12:29 - Jirka

No Věro, v zásadě máš pravdu, něco na tom bude. Ale co s tím můžeme dělat.

reagovat 29.1.2008 15:13 - Rob

Věro, solidarita v praxi je na stejném principu jako onen známý vtip o těch kuřatech. Někdo sní celé kuře, druhý nemá nic, ale v průměru mají oba půlku kuřete. Takže jsou lidé, kteří nemarodí třeba 10 let, potom jsou lidé, kteří jsou třeba nemocní 1x za rok s chřipkou a potom jsou lidé, kteří jsou nemocní dlouhodobě nebo naopak pravidelně třeba 9x za rok. Ať již opravdu mají vážné problémy nebo třeba jdou s každým píchnutím.

Není úplně pravda, že když potřebujeme, nemáme na nic nárok, systém je koncipován tak, aby pomohl překonat právě dlouhou nemoc - měsíc a více. Myšlenka je taková, že průměrný člověk by měl být holt na jednu, či 2 krátké onemocnění finančně připraven. Nemusí se to každému líbit, taky nejásám, protože jsem 8 roků nemarodil a letos jak na potvoru hned v lednu chřipka, jakou jsem neměl 15 roků. Uvítal bych něco jako osobní účet - 8 roků jsem nemarodil, tak nemocenská solidní, třeba těch 69%. Od prvního dne, samozřejmě. A pokud bych onemocněl v dalším roce, pak ano ,nemocenská krácena.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.2.2015 23:20 - Pan Navrátil

Pokud jsou někomu peníze milejší, než zdraví a život, ať třeba zdechne.

P.S. I mladé rodiny si mohou dělat rezervu.

reagovat 18.2.2015 23:20 - Haluz@k

K Vašemu názoru se připojuji. Osobně bych preferoval nepovinné pojištění u krátkodobých záležitostí - třeba ta nemocenská. Chceš být pojištěn - plať, nechceš být pojištěn - neplať. Koneckonců, zrovna nemocenské pojištění by byl i dobrý nestátní produkt. Dokonce by mohl být jako další činnost provozován zdravotními pojišťovnami. To by ovšem zdravotní pojištění nemohlo být daní s dotovaným zdravotnictvím, ale skutečným pojištěním.

reagovat 18.2.2015 23:21 - Kluz@k

Pokud jsou někomu peníze...

Razervu je dobré mít, jen musíš mít z čeho...

reagovat 18.2.2015 23:22 - Mjr. Zeman

Pokud jsou někomu peníze...

Ty jsi debil, co! Hodně lidí nemá z čeho tu rezervu pořídit!

reagovat 19.2.2015 16:32 - Steve

To on asi neví, nezná.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *