Nemoc Růže

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.11.2004 11:15 - Petra Novotná

Dobrý den, asi zhruba před čtyřmi lety moje Máma(44 let) onemocněla nemocí růže. Měla na noze otevřenou ránu a neléčila se. Odmítala se nám s nemocí svěřovat a palec u nohy se pomalu ztrácel, jak se pravá noha začala deformovat (z prstů měla najednou jenom bouli). Jednoho dne se lékaři rozhodli, že jí tu ránu uzavřou.Nevím proč. Odmítala jít na operaci a přestala chodit k ortopedovi. Mluvili jsme o tom s ní, chtěli jsme jí pomoci, ale ona odmítá jakoukoliv lékařskou pomoc i naší. Nyní to dospělo tak daleko, že vůbec nemůže chodit, je zavřená v bytě a nechce chodit ani ven. Vím, že by potřebovala už i psychickou pomoc, ale chci se zeptat, zda-li by bylo možné, aby jí mohli dát protézu (musím ještě dodat, že po těch čtyřech letech pěkně nabyla, má asi něco přes metrák). Kolikrát si říkám, kam až to může zajít. Proto se na Vás obracím s tímto problémem. S pozdravem Petra

reagovat 10.11.2004 14:39 - Anicka

Ahoj,Petra,

rada by som ti pomohla, ale bohuzial, z tvojho prispevku nie je mozne zistit, ci ma mama nohu amputovanu, alebo na co vlastne potrebuje protezu?
Celkom iste mama potrebuje lekarsku starostlivost, lebo pokial viem, ruza je infekcne zapalove ochorenie a mozu nastat aj vazne komplikacie. V kazdom pripade by mama potrebovala psychiatra a nasadenie liekov proti uzkosti. Pravdepodobne ma pred lekarmi chorobny strach. Ja ho mam bohuzial tiez.
Pozdravujem ta. Ana

reagovat 8.11.2006 20:36 - alena

Dobry vecer,chci vam rici,ze maminka 55 s ruzi bojuje od 15 let.Uspesne,neuspesne.Ma za sebou nekolik operaci,ale ty probehly pred vice nez 30 lety.Dnes ma mamka nohu zdeformovanou od plastickych operaci,ale chodi a da se rici,ze zije temer plnohodnotny zivot.Erisipelis se i nadale vraci,ale v lehci forme nebot je v peci kozni lekarky a imunologie.Uziva nejake leky a injekce,kter pusobi preventivne.Mohu zjistit jake.Obcas se ji noha otevre,ale pak se to zase spravi.Rika,ze je to ta plastika,nevim.Kdyby jste potrebovala pomoc,zkusim zjistit vic.Ale predevsim musi chtit vase maminka.Je to jen na ni.Kazdopadne to neni nemoc,za kterou by se mela stydet a nemusi mit ani strach.Mamce prorokovali same hruzy a je to celkem dobre.Aspon v ramci moznosti.S pozdravem,A.

Mladý ječmen

reagovat 7.6.2007 19:16 - Pavel

Dobrý dne máme 3 týdenní děti, kdy jedno z nich má na hlavě červenu skvrnu, jedná se pravděpodobně o Erysipelas, nikdo nám však k tomu zatím nic neřekl. Chtěli bychom vědět zda se to dá léčit i u takto malých dětí a pokud ano, tak jakým způsobem. Děkuji.

reagovat 8.6.2007 10:40 -

Pavle, červené skvrny mohou být různého původu, nejlépe by vám měl poradit dětský lékař, který ji viděl a také říct, co s tím, nebo zda to např. chce kožní vyšetření a podobně.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.2.2012 13:22 - farpablo

dobry den mam 38 dostal som ruzu skoda len ze na nohu ne od manzelky ale ujde to
mal som ranku na nohe zavadil som a odlupol si chrastu za dva dni mi zcervenala noha
lekarka na pohotovosti ma poslala na inf.kde
mi daly atb.doxyhexal 200 a dalacin c ale len preto ze som alergicky na pnc.
po uzivani asi dvoch dni bolst zacala ustupovat zarunutie stmavlo teplota v nohe sa stabilyzuje neviem vseci tu len strasia asi len zalezi od pristupu pacienta lekar upozornoval sestru aby ma nestrasila bude to mat nieco aj z psichykou cauko vas spolutrpitel farpablo

reagovat 11.11.2012 20:15 - jana

Mému otci se také na noze...

dobry den,jaka mast je dobra na nemoc ruzi.moji mamce se udelala na koleni a je z toho nestastna.muzete mi odepsat

reagovat 11.11.2012 20:21 - Dalibor

dobry den,jaka mast je dobra...

Jani na růži skvěle funguje bylinka LAPAČO,která se pije a dělají se s ní obklady a nemocné místo,ale dobře se v bylinkářství porad,jak ji správně použít,lapačo může i ublížit,když se pije neuváženě.

reagovat 22.9.2013 10:58 - Ajka

Dobrý deň
Prosím Vás je možné použiť na ranu otvorenú na lýtku ,kde jej diagnost. ružu rany sú už skoro zatvorené,len je tam ešte stále biele a to sa mi vidí, že je to hnis.Ale na okolie začervenané je dobré dať ,,camphor ichtamol,,? Na rany dávam predpis od kožnej ,AQUACEL Hydrofiber Krytie 10cm x10cm, obväz hydrovláknitý ,jedná sa mi o to či sa môže ten camphor ichtamol použiť na tú začervenanú kožu. Ďakujem

reagovat 30.5.2014 21:27 - zita seimor

odpovědi jsem se nedočkala. Ale naštěstí se malému růže ztratila.....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Nemoci > Nemoc Růže

registrace | přihlásit se