Nemoc Růže

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.10.2001 19:31 - Pavlina

Zajimalo by me jak se odborne nazyva nemoc RUZE???
A co nejvice informaci o teto nemoci...
Predem dekuji

reagovat 25.10.2001 22:59 - Doktorka

Růže = erysipel. Jde o infekční streptokokové onemocnění, které se projevuje na kůži (ohrajičené zánětlivé ložisko, jazykovitě se šířící do okolí - pálí, svědí) a celkově (vysoká horečka, zimnice, bolest hlavy, nevolnost). Místní lymfatické uzliny bývají zvětšené a bolestivé). Onemocnění nezanechává imunitu a může se znovu opakovat. Léčba bývá klid na lůžku a antibiotika. Z bylinné terapie se mohou použít rostliny s antibiotickými účinky jako je měsíček, aloe, lichořeřišnice. Pro zlepšení výživy kůže lze použít měsíčkovou mast, mumio mast, E vitamín (propícnout kapsličku přírodního E vit.) Preventivně lze užívat bylinný sirup Vironal.

reagovat 7.12.2001 10:34 - Hubenkova

Prosím o zodpovězení dotazu na následující: co to znamená, když jsou obě nohy od zdola nepravidelně černofialovočervené, na pravé asi tak v polovině holeně něco mokvajícího. V poslední době se tak nějak začíná víceméně zabarvovat i levá ruka do červena, trochu oteklá a takové nepravidelné modřiny. Je to nakažlivé, jak se to může léčit, je to vyléčitelné a jaké jsou další vyhlídky?
Nechci se ptát, je mi to trapné a ráda bych o tom věděla něco z fundovaného zdroje.
Děkuji Vám

Bio Acai

reagovat 8.12.2001 00:32 - doktorka

Doporučovala bych vám co nejdříve z vaším problémem navštívit lékaře. Myslím, že před doktory se za svůj zdravotní probléma nemusíte stydět. Příčinou potíží může být, jak infekce, tak narušená trofika (výživa) kůže z různých vnitřních příčin. Je nutné důkladné vyšetření a okamžitá léčba!

reagovat 11.12.2001 07:56 - Hubenkova

Paní doktorko, k výše uvedenému bych chtěla jen dodat, že díky bohu toto není můj případ, ale problém mé přítelkyně, která se seznámila s jedním mužem a samozřejmě po nějaké době odhalila tento zážitek a prosila mne, protože ví, že mám přístup k internetu, o dotaz na Vás.Je z toho dost nešťastná a má strach, zda něco z výše uvedeného není nakažlivé. Má také dojem, že dotyčný má špatný krevní oběh a z toho i vznikající různé problémy. Děkuji Vám za Váš názor.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.4.2012 10:45 - zuzka

Dobrý den, moje tchýně má růži v noze je po operaci kyčle a já i s mým synem 10měsíců jsme s ní v kontaktu téměř denně máme preventivně brát antibiotika děkuji syn je ještě asi na toto malý

reagovat 30.7.2013 21:16 - Jana

Udělala se mi růže na noze Brala jsem augumentin, když jsem využívala balení, dali mi další, protože to nebylo v pořádku. Nepomohlo ani druhé balení a proto mi dali penicilín. Mám již využíváno půl balení, ale zlepšení stále nevidím. Přetrvává mi načervenalý flek o velikosti dlaně. Nebolí to jen cítím, že to místo je stále teplejší. Je možné, že léčba nezabírá?

reagovat 2.8.2013 17:47 - Květa

dostala jsem růži do ucha,chodím na injekce penicilin každý den i o víkendu,musím platit manipulační poplatek když mám neschopenku?

reagovat 18.2.2014 08:50 - Marta

Byla jsem 4.2.2014na kosmetice(byl to dárek a byla jsem poprvé), kosmetička mi mimo jiné vytrhávala částečně obočí, vytlačovala pory,odstarnila malý býlý polipek s tím,že je to běžné a že senemusím bát. Druhý den mě začaly pálit oči a další den začaly dost velké bolesti na kořeni nosua okolo očí.Třetí den jse byla ráno oteklá a u kořenu nosua čele se začaly objevovat červené fleky. Hned jsem šla k lékaři- obvodní,následně kožní. Dnes jsem druhý ýden na neschopnosti po léčbě antibiotiky s tím že mám růži. Dost mě děsí,že se to může opakovat. Nevím jak se mám zachovat k paní kosmetičce, lékařky mi řekli,že z největší pravděpodobností mě nakazila p. kosmetička.

reagovat 18.2.2014 12:44 - Marto

růže je infekční onemocnění.Takže skoro bych to viděla na tu kosmetiku.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *


Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR
   
Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Infekce > Nemoc Růže

registrace | přihlásit se