nemám odpracovaná léta ---nedostala jsem důchod

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.3.2009 23:02 - nina

nedostala jsem ani částeční důchod.,,,důvod nemám odpracovaná léta .když ale onemocníte mladá,tak nevím zda je to spravedlivé.potíže,které mám mi neumožnují pracovat.žiji tak 30 let'

reagovat 9.3.2009 11:58 -

a z čeho žiješ?'

reagovat 9.3.2009 17:03 -

Dělá šlapku !!'

reagovat 9.3.2009 17:19 -

napřed manžel. ted děti .mám syna doktora ,tak mě pomáhá platit léky aj věci. jsem přece máma . nejsem náročná,ale jasně,že mě to deptá.'

reagovat 9.3.2009 18:27 - ABC

Máte nárok na existenční minimum neni to úplně co životní, ale nějaké 3tis. to asi budou +by vám měli přizpívat na plyn a elektriku.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.4.2015 15:57 - Alis

moje mamča makala jak barevná celý život v kanceláři a měla dost zodpovědnou práci a má nyní důchod osm tisíc. Uvítala bych slevu na dani pro děti, kteří pravidelně určitou částkou podporují finančně svoje rodiče. My můžeme měsíčně tisícovku, segra nic, je samoživitelka s dítětem. Máma už je sama. Vozím jí na so ne jídlo jinak to nejde, vyzvedávám jí léky v lékárně a poplatky taky platím. Takže důchod za 40 let odpracovaných no fajn.

reagovat 13.4.2015 16:06 - Tak

moje mamča makala jak...

nevím,kolik platí inkaso,ale jinak by jí to mohlo vyjít,i když je sama.Mladí dnes mají sami se sebou co dělat,opravdu neznám nikoho,kdo by finančně musel pomáhat rodičům,spíš je to naopak,že rodiče pomáhají mladým.Dnes to mají ještě dobré,horší to bude za nás.

reagovat 13.4.2015 16:08 - mirek

moje mamča makala jak...

Asi měla malé výdělky, pokud má tak nízký důchod, protože průměr u žen je 10 tisíc. Takže je otázka, co znamená pojem zodpovědná práce.

reagovat 13.4.2015 22:36 - ???

Jó to víme co to bylo za odpovědné práce v kanceláří.Tam se nikdo nepřetrhl.a proč třeba máti nešla třeba na dráhu jezdit jako průvodčí na směny? Dnes by měla mnohem lepší důchod, ale mnohým se nechtělo! Ono sloužit v noci a ve svátky jím bylo proti srsti!

reagovat 13.4.2015 23:02 - ?!

Asi měla malé výdělky,...

Jako samostatná ekonomka jsem měla asi 60% platu, který měl ma stejném místě muž ! Dnes si takový chlap hoví s důchodem slušným a já mám kolem 8 tisíc.
Průměr žen není v žádném případě 10 tisíc, to jen kecají. Ano, některá to asi má, já mám kolem sebe pár známých. Z toho jediná žena tu desítku nemá. Vlastně má, ale je to doktorka a dlouho přesluhovala. To je ta "rovnoprávnost", abychom ženy byly závislé na muži do smrti. Já to utla, raději budu štastná a chudá, než slouha pro lenocha.
Jinak ten příspěvek nad vámi je mylný. I mně dcera vypomáhá, mé kamarádce pomáhá syn...Ve městech důchodci zaplatí sotva nájem. Jak by mohla důchodkyně z 8 tisíci vyjít, když nájem je těch osm tisíc? Já se musela odstěhovat na venkov. Nevím, kde se bere v mladých lidech tolik kritiky. Nebo asi neumějí počítat. Jít do důchodu je dnes za trest !

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *