Nekvalitní alkohol způsobuje slepotu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.5.2007 14:41 - TheOneWhoHatesYoy

Obecně se ví, že nekvalitní alkohol může nevratně poškodit zrak. Ovšem nikde jsem nenašel, co přesně to způsobuje, jestli se to stane při požití velkého mnnožství nebo při dlouhodobém užívání, a hlavně - jaká je definice nekvalitního alkoholu? Jedná se pouze o po domácku pálený alkohol, nebo i o normální vodku, krabicové víno či rum?

reagovat 5.5.2007 20:00 - Tony

Metylalkohol,ze špatného způsobu pálení.

Jinak z krabicáku asi neoslepneš, ale poblít se můžeš, bejvá to někdy i zkyslý, ale vždycky plný benzoanu sodného a podobných konzervantů. Normální vodka a rum bývá bezpečná. Akorát do ní v hospodě můžou přidat vodu se salmonelou a tak a člověk si to kopne, než ty potvory chcípnou:)))) Ale nesmí bejt ze stánku, v té bývá někdy v množství kolem 1-3% xylen, aceton, benzín, dehet a podobný ropný deriváty ...Protože bývá padělaná z technickýho nedenaturovanýho lihu a ten se vyrábí z ropy a vozí v cisternách od ropných produktů:) Ale aby tě to přimělo k blití, tak už musíš vypít takový množství, že bliješ stejně:)

Jinak nadměrný pití-asi 3 deci tvrdýho denně, za 20-30 let zničí játra, i když je to třeba kvalitní whisky:)

reagovat 5.5.2007 20:13 -

Milý TheOneWhoHatesYoy,

v rámci vědeckého bádání to prostě zkoušej všechno, pečlivě pij a pij,

a až oslepneš, tak si na to kápl!

reagovat 6.5.2007 09:43 - MR

Prirodnim zpusobem, tedy kvasenim a destilaci, se temer neda vyrobit "oslepujici" methyl alkohol v koncentraci zdravi nebezpecne. V konecnem vyrobku je ho neskodne mnozstvi, navic "pravy" dobry ethyl alkohol neutralizuje nebezpecne ucinky methyl alkoholu na nervovy system. Ne nadarmo se ethyl alkohol pouziva jako prvni pomoc pri otrave methyl alkoholu. Fama nebezpecnosti podomacku vyrobeneho lihu je falesne vyvolana medii, mozna i stat prihriva svou polivcicku z duvodu danovych uniku.

Methyl alkohol zpusobuje zanet nervu a nejdrive postihuje ocni nerv jako nejcitlivejsi nerv v tele. Nebezpecny je jiz od nekolika mililitru 3-5.

Prosim doplnte a opravte mne, rad se poucim.

reagovat 6.5.2007 11:07 - Jonák

pochopitelně že doma dělaná vína neobsahují methylalkohol, ale pálenka ano, ovšem pokud se přepaluje 2x tak je to kvalita. Můj švagr a jeho kamarádi,bylo jich hodně, jsou už dávno po smrti.Byl moc šetrný a pálil slivovicu jen jednou, chechtali se že to je slepecká hůl a takové ty srandičky, leta se nic nedělo ale okolo čtyřicítky umřeli postupně všichni největší ožralové. O tom jak vypadali, že měli dršky červený,modrý, nemocemi prolezlí o tom nemá cenu psát, problém jim dělal jakýkoliv pohyb, mimi cesty do hospody. Smrděli chcankama a tabákem, manželky pokud ještě nějaké měli, tak se mrňouskaly s jinýma.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.9.2012 15:34 - Ládo

to se mi líbí, prí ke každýmu puldecáku dávají bílou palici zadara!!!

reagovat 3.1.2018 02:42 - Standa

Obecně se ví, že...

Je my 15 let a s alkoholem jsem to prehnal pil jsem normální vodku od vietnamu nordic ice a už třetí den po chlastu vidím špatně vidim zasekaně a moje oči si připadaj jako furt kdybych byl ožralej poradil by ste my?

reagovat 3.1.2018 08:46 - Renata

Je my 15 let a s alkoholem...

Jdi na oční!

reagovat 3.1.2018 09:01 - sardanapal*

Jdi na oční!

Je to provokatér , na display zřejmě vidí gut .

reagovat 3.1.2018 22:53 - Standa

Je to provokatér , na...

Určite ne ! Tak proč bych asi hledat takoví veči

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *