Nejlevnější palivo pro vaše domácnosti: čisté vodíkové palivo z vody! - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.9.2010 10:03 - Viktor

Jestli to funguje, tak kdo zaručí, že tuto technologii za pár dní nekoupí nějaká americká či arabaská korporace, která ji zavře do trezoru. Není přece v zájmu velkých firem a ani států, aby lidi si doma topili téměř zadarmo a aby jezdili autama za darmo - možná v nějaké sci-fi společnosti to bude možné, ale dnes? Chtěl bych tomu věřit. Ale stejně jako jiné úžasné vynálezy, které by úplně změnily svět, byly potlačeny, tak se obávám, že i tato technologie nemá světovou budoucnost. Na jednu stranu by to pro lidi zanmalo strašně moc pozitivního, ale na druhou by určité skupiny přišly o velmi nadstanadartní zisky a plno obyčejných lidí o práci.

A ještě dotaz, jak je to z výbušností vodíkového paliva?

reagovat 30.9.2010 10:35 - H.

Chci to!

reagovat 30.9.2010 12:49 - daan

Ten článek se mi zdá jako pitomost.
Např. prodávání přebytku el. energie, když jí každý bude mít nadbytek je hloupost, a takových je tam více.

reagovat 30.9.2010 13:00 - Petr

Pachatel článku zcela igoruje chemickou termodynamiku a zákon zachování energie. Účinnost elektrolýzy je prakticky 100% (zanedbáme-li malé množství tepla, které se uvolní průchodem proudu elektrolytem). Takže na ní není co vylepšovat. Kolik energie v podobě el. proudu do elektrolýzy vložíme, tolik se jí uvolní v podobě chemické energie vzniklého vodíku.

reagovat 30.9.2010 13:12 - !

Vodík bude pohánět elektrárny a ty budou pomocí elektřiny vyrábět vodík. Dříve se tomu říkalo perpetuum mobile. Dodnes se najdou lidé, kteří tomu věří a snaží se je sestrojit. Důkazem toho je uvedený článek.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.5.2015 08:32 - Perpetuum mobile

Výroba vodíku a jeho následné spalování je mnohonásobně dražší než u jiných paliv. V blázinci se takovým vynálezcům říká "perpeťáci". Měl jsem čest kdysi jeden takový vynález posoudit pro tehdejší FMTIR.

reagovat 26.5.2015 08:50 - anti

Výroba vodíku a jeho...

Všem těm,co věří v perpetum mobile.Běžte nejdřív zkusit pokusně do tělocvičny a zároveň tam můžete vše ukončit.Vylezte sami po šplhacím laně ke stropu a prudce se spusťte dolů jen třením rukou přibrzdit.Ruce budou pálit jak čuby.Po vychladnutí dlaní si ruce ohřejte nad plynem na vysokou teplotu a chyťte se dotyčného lana.Pokud Vás to vytáhne ke stropu,objevili jste Perpetum Mobile,pokud Vás to nevytáhne ,můžete se s pomocí štaflí zavěsit za krk.To je pak důkaz,že jste nic neobjevili.

reagovat 19.2.2018 11:21 - josefburian@volny.cz

Milý vorle. Když chceš...

dorý den,zapomeňte na to co jste se učili jsme je krok od energetické revoluce.otázkou je coto udělá s lidstvem.dopady budou strašlivé.prostě rozpad společnosti a přelidnění jehož dopady budou nedozírné.bude to konec lidstva.přeju hezký den

reagovat 19.2.2018 11:48 - josefburian@volny.cz

pro začátek stačí malý zdrj energie třeba jako polní telefon pro vojáky,tím si začnete vyrábět vodík ,naschromáždíte jej a ten vám spustí větší zařízení a to další a můžete skončit u obrovské elektrárny.budete potřebovat akorát destilovanou vodu,stačí i ta která naprší.co tato nezávislost spustí ?bude to nedozírné

reagovat 19.2.2018 11:56 - !

Další perpeťák, gratuluji!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *