Co nejíst během těhotenství - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.4.2008 10:23 - Markéta

Jak tak koukák,tak zbytek mého těhotenství budu asi hlady,protože nevím,co tedy po vašem rozboru budu jíst..chápu,že to myslíte obrazně,ale jsou tam veškéré suroviny,které nor.člověk konzumuje pravidelně..ryby mají být zdravé a všude se píše jak nemají chybět a pak se člověk bojí a napít..

reagovat 2.4.2008 10:42 - zkušenost

já jedla vždycky všechno a všechny děti byly zdravé.....každá,která se pečlivě hlídala,měla vždy nějaké komplikace.myslím,že se ze všeho dělá moc velká věda aby všichni vydělali a člověk je v tom blbec.

reagovat 18.3.2009 17:20 - Karkulka

Taky by mě zajímalo co budu jíst..Dřív těhotné ženy jedli všechno a taky porodily zdravé děti..S pozdravem Karkulka

reagovat 18.3.2009 17:55 - Bára

Markéta: myslím, že toho zbývá ještě docela dost, holt zdravá strava není o tom, co normální člověk většinou konzumuje.

Ryby bych klidně nechala, jen bych se koukala z kterého moře jsou a nebrala ryby z Baltu. Maso kvalitní, ideálně bio kvalita, nemusí se ho jíst tuny. Ovoce, zelenina, znovu ideálně bio, ale přiznejme si, kdo na to má peníze, že? Takže bych to nedramatizovala, protože zeleniny a ovoce bychom měli jíst více než masa.

Mno a pak zbývá spousta dalších surovin a kombinací - rýže, brambory, kroupy, jáhly, těstoviny, pohanka, kuskus, různé druhy luštěnin - to vše na nespočet mnoho způsobů. Uvědomit si, že zelenina nejsou jen papriky a rajčata, ale i špenát, květák, ředkve, kapusta, mrkve, petržel, celer, zelí, atd. a s tím vším se dá parádně kouzlit. Na mlsání sladké kaše s ovocem i sušeným, med, müsli, vločky, oříšky,...

Koukat víc na složení, vařit z jednoduchých surovin, omezit smažení, upřednostnit dušení v páře. Není to o omezení, ale o posunutí jídelníčku.

A samozřejmě by to měl být celoživotní přístup. Myslím, že pokud by to byla změna pouze na dobu těhotenství, tak to nemá velký smysl už proto, že pro tělo je to šok, přejít takhle rychle na něco jiného.

Rozhodně bych to nedělala násilím, pokud člověk ke zdravé stravě vztah nemá a dlouhodobě mu to nechutná, pak je lepší být v klidu a snažit se alepsoň trochu, ale nezakazovat si a nedeptat se.Karkulka: samozřejmě, že ženy mohly porodit zdravé děti, ale byly ty děti zdravé i v 5ti letech? V 10ti, ve 20ti, ve 30ti? Jde nám jen o zdravého novorozence a omluvu naší lenosti? Nebo o naše děti, které před sebou mají celá desetiletí dalšího života?

reagovat 18.3.2009 18:01 - Bára

Kromě toho, pokud se po těhotenství vrátíte ke stávajícímu "normálnímu" jídelníčku, tak takhle naučíte jíst i svoje děti - to vám nevadí? Nestálo by za to naučit se jíst jinak trvale?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.2.2012 11:08 - Kunhuta Vylezla

Taky mi prijde, ze sem pisi tehotne, ale patnáctky nebo ty ze sluknova.

reagovat 25.2.2012 11:17 - mozek odplave

maminy se konečně cítí zajímavě, tak jim to pokecáníčko dopřejme.

reagovat 22.3.2012 13:57 - Papula1

Já jedla všechno na co jsem měla chut.Podle mě si to tělo samo řekne co potřebuje. Ke konci jsem ujížděla na krupici:-) Ještě jsem užívala první trimestr kyselinu listovou a potom jsem užívala vitamíny a minerály vše od Elasti-Q. Mě vyhovovali nejvíc.

reagovat 13.11.2013 10:21 - Lenka

Tak ten článek asi psala nějaká intdebilka!!!!
Reaguji na názor že vnitřnosti hospodářsky chovaných zvířat jsou kontaminované zbytky hormonů a toxinama......To jsi ale nejspíš mluvila o kuřatech z Polska ne????
Doma chovaná hospodářská zvířata si netrávíme takovým hnojem a pokud jsou kontaminovaná tak je to i v masu a né jenom ve vnitřnostech...
Proboha lidi přemýšlejte než napíšete nějaké hovadiny, každý se diví co prodávají za hnusy, ale každý je odpovědný sám za sebe, aby nekupoval a nejedl ten humus......papa

reagovat 13.11.2013 10:26 - Lenka

Opravdu nektere zenske se...

Plně s Váma souhlasím stává se z nás národ tupců........
Pokud budou lidi kupovat ty srágorky co se nám neustále snaží podsouvat budeme plni jedů.........
Každý je odpovědný sám za sebe!!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *