Negativní dopad bezlepkové diety na občana České republiky - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.4.2006 23:13 - kornet"inmail.sk

Nemusím, ale 100 percentne sa vyhýbam lepku. A tým pádom, si dovolím tvrdiť, že sa nejedná o drahšiu diétu. Za predpokladu keď chcete jesť mäso, tak na tanier si dáte mäso a nie obilninu čo sa tvári ako mäso.

Rovnako to platí o mlieku. V škole ma učili že krava dáva mlieko a nie klas, ako sa nám snaží vsugerovať dnešný potravinový priemysel.Tak že, zmeňte argumentáciu ak chcete pôsobiť seriózne. Chce to len odvahu...

reagovat 23.10.2006 14:16 - Jiřina

A zase jedna chytrolínka!!!! Co drží dietu a nemusí a dokonce tvrdí, že není drahá málem jsem spadla ze židle!!!! To je fakt drzost. Moje dítě od 10 let musí držet bezlepkovou dietu a vím moc dobře kolik co stojí z bezlepkových potravin ,jak je to finančně náročné. Dnes je jí 17 let a bude stravování mít vždy dražší, než obyčejný člověk. Zlatá paní co kecá a neví o čem jděte do háje.

reagovat 23.10.2006 15:28 - Hanča

Jiřino nerozčiluj se, máš naprostou pravdu. Bezlepku dodržuji taky a je ukrutně drahá, nechci tady vyjmenovávat potraviny a jejich ceny, ten kdo ji dodržuje ví svoje. Chleba hotový 400 gr=56,-Kč a můžeme pokračovat, jenom mi neraďte, že si ho mám péct. Mě se to neoplatí, jsem sama nemocná v rodině a stéjně kilo mouky kolem 100,-kč i když jsou i levnější 37,-kč, ale co je to oproti normální mouce za asi 7.-kč, že?

Chytráci jsou všude:-(

Všem pevné nervy z bezlepkou....:-)))))

reagovat 28.11.2006 13:58 - jarka

obdivuji se, jak někdo může napsat, že bezlepková dieta není finančně náročná. Mám vnučku, která již 10 let musí bezlepkovou dietu dodržovat. Proto vím,co to obnáší. /Dcera/ maminka nemůže jí do práce, neboť aby zajistila denně čerstvé jídlo, do školy svačiny a v případě problémů vnučku vyzvedla ze školy apod., je starost o finanční zajištění na tatínkovi. Možná, že autor příspěvku má takové finanční zdroje, že je mu jedno, jestli l kg mouky koupí za 5,-- Kč nebo 120,-- Kč. Takových však je jako šafránu a obyčejně to nejsou Ti, kteří by to potřebovali.

reagovat 1.12.2006 23:55 - Lenka

nechápu, proč slečna mluví o mase a o mléku? to jsou potraviny, které samozřejmě můžeme stejně jako ostatní lidi, ale nebudeme se přece živit jen masem a mlékem, že? co třeba chleba, pečivo, těstoviny... tohle všechno se vyrábí z bezlepkové mouky, která je 10x dražší než pšeničná, takže se BL každopádně prodraží! plus další omezení, která jsou uvedena v článku (jídelny, restaurace, obchody...) ale myslím, že tato slečna je jen vyjímka. setkávám se spíš s lidmi, kteří s náma soucítí a jsou si vědomi toho, že to nemáme lehký... naštěstí:-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.3.2015 10:27 - Vykuk

mně jsou vaše zkušenosti...

Proč si jí teda všímáš, když je ti volná? Ona tu na něco odpovídala, pokud jsem si všimnul. Co ti na ní nebo na něm vlastně tak vadí?

reagovat 19.3.2015 13:06 - ,

Proč si jí teda všímáš,...

neměň nicky

reagovat 25.3.2015 11:17 - alien

Prosím,napište,jaké...

Pokud chcete péct, zkoušela jste třeba pohankovou mouku (na chleba, ale asi i na sladké)? Jinak někdo taky používá třeba mandlovou nebo jinoořechovou "mouku", ale to bude samozřejmě o něco dražší.

reagovat 25.3.2015 11:21 - alien

neměň nicky

Člověk tu pár dní není a už asi někomu chybí natolik, že vymýšlí kospirace (to je vtip, aby to zase někdo něbral smrtelně vážně a neurazil se :))
Jinak jsem asi opravdu tupá, když jsem nepochopila, že se musím dovolovat, jestli smím někam přispívat, příp. jaký je denní limit reakcí. Anebo proč má pí J pocit, že každý radí zrovna jí.

reagovat 4.2.2016 17:56 - Pavel

Nemusím, ale 100 percentne...

Se opět potvrdilo že debila hledat nemusíš, jsou všude

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *