Nedomykavost hlasivek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2007 14:11 - Jitka

Ahoj mám nedomykavost hlasivek už asi rok a půl. Doktorka mi řekla, že je to trvalý a že se s tím nedá nic dělat. Jen hlasové civičení, které mi pomohlo jen dočasně. Také jsem četla že nedomykovast by neměla člověku nějak zvlášť vadit v mluvení. Mě ale dost, po delším mluvení mě bolí v krku. Musím si i čast naordinovat hlasový klid. Nemáte někdo zkušenosti nebo radu, jak se toho zbavit?Předem děkuji

reagovat 18.4.2007 23:20 - Lenka

Ahoj Jitko,znám jenom jediny způsob, jak se nedomykavosti zbavit a to je mlčet. Nedělám si srandu, klidně týden. To, že jí máš už rok a půl je trochu problem, ale hlavně nesmíš ten hlas přetěžovat, jakmile ucítíš nějaký tlak v krku, tak si odpočiň. Dodržuj hlasovou hygienu a neustále zvlhčuj sliznice ( pitím, nebo Vincentkovýma výrobkama - ty jsou nejlepší) Zbytečně nekřič. Hlasové cvičení ti mělo zřejmě pomoci posadit hlas do správné mluvní polohy, abys hlas co nejméně namáhala. Nevím, jestli taky zpíváš, ale já sama s tim mám poslední rok taky trápení. Uřvala jsem se lonina jaře ( v nemoci) a od té doby je můj hlas strašně citlivy. Kdyby ses dozvěděla nějaké další novinky, tak dej vědět.

reagovat 23.4.2007 15:02 - Jana

Ahoj Jitko, neměla jsem sice nedomykavost, ale obrnu hlasivek po zápalu plic. Doktor řekl, že jsem měla velké štěstí, že se mi hlas vrátil po 10-ti týdnech. Pomohly mi injekce B12 - 10x a nemluvit.

reagovat 24.4.2007 15:37 - Jitka

Jak tady píšete mlčet nemluvit, tak to snad ani nejde. chodím do školy a opravdu mluvit potřebuju je jasný že když má někdo jen akutní nedomykavost tak asi je za potřebý hlasový klid ale při trvalé nedomykavosti co mám já, tak to snad nejde celý život mlčet. Je jasný že při nedomykavosti si člověk nemůže dovolit to co ti, co mají hlas v pořádku, ale prý jsou lidé co jim nedomykavost nijak nepřekáží, to mi teda řekli 2 foniatři , že nedomykavsot není zas takový problém, mám jen lehkou nedomykavost. Taky jsem zpívala, už bohužel nezpívám, ale jsou zpěvačky, který s nedomykavostí zpívají, třeba Radůza ale ty se s tím už narodili , takže je to asi něco jiného. Jinak jak tu píše jana s tou obrnou, to je něco ještě že ti to nezůstalo a ty injekce jsem měla taky asi 5x, vím že asi nejvíc pomáhají hlasová cvičení, žádný lék asi není :-(

reagovat 25.10.2007 18:31 - Lucka

Ahoj právě čerstvě vím o své nedomykavosti hlasivek, mám s tím také docela trápení, jelikož studuji knzervatoř a ještě zpívám s kapelou.Mně řekl foniatr i profesorka zpěvu, že mam nedomykavost ze špatné pěvecké techniky - musím jí tudíž napravit a vše bude v pořádku..a také mě ujišťovali,že to není stav trvalý a nenapravitelný - spravným dýcháním a technikou by se mělo vše dostat do normálu!Tak nám všem nedomykavým držím palce.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.4.2012 07:36 - martin

dobrá rada všem, kdo máte problémy s hlasem (uzlíky, nedomykavost, slabý hlasový projev, apod.): obraťte se na hlasového pedagoga, ten zná řešení na vaše problémy, např. zde: http://www.lukasjindra-pedagog.estranky.cz/clanky/Skola.html Nebo se objednejte na kurz hlasové rehabilitace. Většina hlasových vad lze různými cvičeními a budováním správné techniky použití hlasu časem odstranit.

reagovat 8.12.2012 23:45 - Kulda

dobrá rada všem, kdo máte...

Co je to za "sračku" jak by řekl klasik? Zase nějaka pochybná stránka, kde Vás pár "amatérů" připraví o prachy...!

reagovat 19.12.2013 07:39 - Maya

Ahoj právě čerstvě vím o...

Dobry den, nechodite k Lide Nopove?

reagovat 6.5.2015 21:38 - Eliška

Dobrý den nedomykají mi hlasivky nevím co mám dělat to cvičení co mi dala doktorka jsem ani nezkoušela stejně by to nepomohlo.Jako malá jsem začala vysoké tóny měla jsem talent ale jakoby se vypařil už nic není jako dřív vyhrávala jsem soutěže chtěly mě v kulturním domě, atd.Ale prostě ten hlad mám šelestiví není to jakoddřív

reagovat 12.5.2015 18:03 - Petra

Dobrý den, u mě byla nedomykavost hlasivek způsobena záněty, alespoň tak mi to lékař říkal. V podstatě okamžitě mi doporučil užívat Wobenzym po dobu jednoho měsíce a opravdu se mi ulevilo a nemám již potíže. Také zpívám v kapele a tato překážka mě po dlouhou dobu frustrovala. Ale každopádně, jak se zde píše, nejedná se o nic, co by se nedalo řešit. Jen je dle mého názoru důležité zjistit, zda je původcem zánět a nebo se zkrátka jedná například o špatnou techniku zpěvu. Hlasivky moc nenamáhat, zpívat tišeji a hlavně se nesnažit vytvářet přehnané hloubky, či výšky. pravidelně dělat hlasové cvičení a pít čaje na zklidnění.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *