Nechtěné otěhotnění

Archiv příspěvků

reagovat 2.4.2011 06:09 - jana

meli sem s přítelem sex..při nem ale prasknul kondom..prosím vás jak se jmenují prášky které když se vemou do 24 hodin po styku..zabrání otehotnění?prosím o rychlou odpověd

reagovat 2.4.2011 08:04 - Zdeněk2

Používají se dva druhy: Postinor nebo Escapelle. Oba jsou na předpis, který může vystavit i lékař na pohotovosti. Musejí se užít do 72 hodin, čím dříve, tím je to spolehlivější. Je možné taky použít větší dávku obyčejných antikoncepčních pilulek určitého typu. Bližší najdeš na http://www.sexus.cz/postkoitalni-antikoncepce-intercepce. Do 5 dnů se dá zavést nitroděložní tělísko. Míra nebezpečí závisí na tom, v které části menstruačního cyklu jste to dělali. Jestli jsi právě měla menstruaci, tak nebezpečí je minimální.

reagovat 2.4.2011 08:33 - :-o

Nevím, jak jsi přesně...

Otěhotnět se dá kdykoli, akorát v plodných dnech je větší pravděpodobnost a neplodný dny nejsou žádnou zárukou, že se neotěhotní.

Manuka Doctor

reagovat 9.4.2011 15:00 - Jitka

Dobrý den s přítelem jsme se mazlily a on ejakuloval na mé břicho bojím se že to zteklo dolu kdyz jsem si to utírala, a neuvědomila jsem si že to utírám i dole. Bylo to myslím na konci Února v březnu jsem to dostala o jeden den později a měla jsem to 7 dní. Myslíte že je tam nějaká pravděpodobnost otěhotnění? Mám pocit že se mi nafukuje břicho ale myslím si že je to blbost. není tvrdé jen nafouklé. PO tomto incidentu jsem spolu měly i pohlavní styk. ale to bylo v pořádku přítel neejakuloval měly jsme kondom. Žádné jiné příznaky nemám jen to břicho mohly by jste mi poradit? A ještě k tomu teď nedávno jsem měly pohlavní styk měly jsme kondom a HA neberu mamka mi to zakazuje je mi 15 a přítel do mě ejakuloval ale vše zustalo v kondomu a my jsme skončili bojím se že jsem těhotná. Děkuji za radu

reagovat 11.4.2011 15:42 - jitka

prosim poradte.

reagovat 11.4.2011 17:07 - Mia

Jitko klid, těhotná nejsi určitě;-) Ale jestli se bojíš, tak si kup těhotenský test, pokud se stydíš říct si o něj v lékárně, tak někde jde koupit volně, mívají ho třeba v Tescu v oddělení drogerie a kosmetiky, nebo ve větších drogerkách, určitě bys ho našla třeba v DM nebo v Tetě. A jinak, zůstaňte radši u kondomu nebo Pharmatexu, necpi do sebe HA;-)

reagovat 11.4.2011 17:14 - Zdeněk2

Že by se při otření břicha dostalo něco do Tebe je skoro nemožné, horší by to bylo, kdyby sis dovnitř sahala prsty. O tom, že jsi v pořádku, svědčí to, že jsi už měla menstruaci. Pokud chceš mít jistotu, udělej si těhotenský test. – Pokud má přítel oblečený kondom po celou dobu, co je v Tobě, a ten se neroztrhne ani nesvlékne, potom se do Tebe nic nemůže dostat a tedy nemůžeš otěhotnět. Kondomy dlouhodobě jako jedinou ochranu úspěšně používá řada děvčat i matek několika dětí a můžeš jim i Ty věřit. Nebezpečí při roztržení kondomu můžeš snížit tím, že se budeš omezovat v plodných dnech, které jsou obvykle asi 14 dnů před začátkem menstruace. Naopak v prvních dnech menstruace je nebezpečí otěhotnění nejmenší z celého cyklu. – K používání HA nepotřebuješ souhlas mamky, lékař Ti ji předepíše i bez ní, ovšem musíš na to mít peníze. To by ale bylo vhodné nebo nutné jen v případě, že by Ti kondom při milování překážel, měla bys strach, že se roztrhne, nebo jsi to chtěla dělat velmi často.

reagovat 12.4.2011 08:54 - jitka

dekuji je mi lepe. No antikoncepci mi mamka zakazuje. Chtela bych zkusit krouzek. Pry se tam dava na 4 roky. Nevite kolik stoji? A jestly je pro me vhodny.

reagovat 12.4.2011 09:58 - Mia

Jitko přesně tak, ze setření se tak snadno neotěhotní a navíc jsi už měla menstruaci. Jo, ono se to Zdenku snadno řekne 14 dní před menstruací, což je sice pravda, ale jak poznáš, kdy jí budeš mít :-D I u pravidelného cyklu nikdy člověk neví, jestli nepřijde výkyv. Ale plodné dny poznáš podle hlenu, čirý připomínající syrový vaječný bílek, který se dá natáhnout mezi prsty, je nejplodnější. Jinak myslím, že právě kroužek je dost drahý. Ale můj názor je - HA nebrat. Já jí brala od 16 do 21, při braní problémy, teď už jí tři roky neberu a stále mám špatný cyklus, je už narušený a jen tak se asi nespraví. Narušený je v tom smyslu, že pořád krvácím, skončí mi menstruace, za pár dní začnu špinit a to špinění po ovulaci zesílí na krvácení, které pak přejde do menstruace. Ale spousta holek má opačný problém - nechce jim cyklus a menstruace nastartovat. Tak si braní HA pořádně rozmysli. A to nemluvě o horších vedlejších účincích jako rakovina prsou a děložního čípku a trombóza. Nechci tedy jen strašit, spousta holek problémy nemá, ale každopádně to nejsou tak nevinné bonbonky, jak se nám snaží zejména gynekologové neustále vnutit.

reagovat 12.4.2011 11:50 - jitka

nu z toho uz takovy strach nemam. Ale bojim se toho potom styku ale je to blbost ze? Partner ejakuloval do kondomu do me. Ale prasklí nebyl. Se sexualnim zivotem jsem zacala nedavno a nemam takove zkusenosti. A mam stale strach styk jsem mela 8.4 a zitra to mam dostat co myslite? Dekuji za radu. No HA mi mamka zakazuje protoze mam pry zdravotni problemy. A ona ani nevi ze uz jsem zacala se sexualnim zivotem. Neni ten typ ktery by to semnou probiral.

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Antikoncepce, hormony, léky > Nechtěné otěhotnění

registrace | přihlásit se