Návykové látky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.8.2010 16:44 - Karel Procházka

Chtěl bych začít diskusi jednoduchým dotazem.Jím 5 neurolů denně (1mg),a cítím silný návyk.Když vysadím,tak se nemohu ani najíst.Co s tím? Máte někdo skušenosti.
Karlos

reagovat 17.8.2010 19:44 - Iva

Chtěl bych začít diskusi...

Běž k psychiatrovi.

reagovat 18.8.2010 21:12 - Luciano

Chtěl bych začít diskusi...

Aj ja ti radím čím skôr psychiatra. Odvykanie od neurolu je dlhý a náročný proces a treba ho viesť pod dohľadom psychiatra. Ten ti možno naordinuje aj lieky, ktoré nie sú návykové, ale majú podobné účinky ako neurol, napríklad atarax

reagovat 18.8.2010 23:01 - pegynka

Ritalin jsem si vzala poprvý dneska a to proto,aby mě dostal z mojí závislosti na kokainu.Už v pubertě jsem měla problémy s drogama,brala jsem je poměrně často a v 19 letech jsem s nima bez problémů sekla ze dne na den.Teď je to jiný.Jsem v 4 letém vztahu a poslední rok máme docela vážnou krizi.Zapíjela jsem vztek a stres půl lahví vodky denně,snědla za den pak xanaxů a lokla si rivotrilu.Večer moje antidepresiva APO-PAROX,který beru už přes 5 let,léčím se s lehkou depresí,agorafobií a panickými záchvaty.A nakonec stilnox,ale ne ani tak na spaní,jako na hození do stavu mouchy snězte si mě.Mimochodem na stilnox mám silnou závislost přes 3 roky.Nejdřív to byla půlka tablety a teď jsem na 3!!!!A abych se dostala k mýmu hlavnímu problému,k tomu všemu jsem přibrala Kokain.Už 4 měsíce ho beru každý den,každý den 1-2 gramy.Před 5 měsíci jsem si dala první lajnu po 7 letech!!!A pak to šlo rychle...jenom o víkendu,3 krát týdně a teď denně.Snažila jsem se přestat,ale chuť a stres a smutek je silnější.Proto jsem si dneska od známýho doktora nechala napsat RITALIN,protože radši budu závislá na něm než na drahým koksu.Má to úplně stejný účinek.Ale se mnou už ani ten ritalin nic nedělá.Takže abych to shrnula,tak v 26 letech mám závislost asi na 5 látkách a nevim jak z toho začarovanýho kruhu ven.....

reagovat 18.8.2010 23:24 - Dana

Ritalin jsem si vzala poprvý...

a chceš z toho ven? Jestli ano, pomůže Ti jen psychiatr - pobyt na detoxu, následná léčba, další několika měsíční léčba. Ale to jistě sama víš. Myslím, že bys do toho měla jít.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.8.2010 23:24 - Dana

Ritalin jsem si vzala poprvý...

a chceš z toho ven? Jestli ano, pomůže Ti jen psychiatr - pobyt na detoxu, následná léčba, další několika měsíční léčba. Ale to jistě sama víš. Myslím, že bys do toho měla jít.

reagovat 26.9.2013 20:45 - Peginko

Ritalin jsem si vzala poprvý...

Zajímalo by mě,kde bereš na 1-2gramy deně. Gram se u nás prodává za 2000Kč.

reagovat 12.7.2014 13:03 - aiso

Ritalin jsem si vzala poprvý...

Když je někdo závislý na drogách nebo lécích, tak peníze vždycky sežene (vím to podle sebe). Rady typu - běž k psychiatrovi, na detox, sekni s tím .... apod. mě osobně vždycky akorát rozčílily a dohnaly k tomu si vzít další dávku. Dostat se ze závislosti nelze tím, že půjdu k psychiatrovi, ale tím, že když beru léky nebo drogy - pak mám problém, ten problém pojmenovat, přijmout jej a buď řešit nebo se s ním sžít a zvolit si cestu. Řešit problémy pomoci drog nebo jej řešit s odborníky a pokud ani to nelze, pak se dát na víru. Ano, na víru. I když se to nezdá,tak pokud se člověk vrátí ke kořenům prostého bytí, pozná, že k životu nepotřebuje mít hmotné statky, uznání falešných lidí, a já nevím co ještě, ale stačí jen tak žít, radovat se z toho, že má kde složit hlavu,že venku svítí slunce, stromy jsou zelené a zvířata se radují se života. Je to složité téma na dlouhé povídání a psaní. Pokud jsi závislá na 5 různých látkách, pak popřemýšlěj, co a jaký problém tím řešíš a jestli se ti vyplatí fetovat dál. Já zvolila cestu fetu, vyhovuje mi, pomáhá a jediné co mi bere, jsou peníze. Nelituju toho, že to beru. Až dojdu k tomu, že takhle ne, pak takto žít nebudu a začnu jinak.

reagovat 12.7.2014 22:10 - Enigma

Ano, víra+drogy toť života styl můj. :-):-):-)

Toxikomanie svoji nelituji již pár desetiletí posledních. :-)

Kdo nemá jasno co chce, s drogami šťasten nebude, takových spousty potkal jsem.

reagovat 13.7.2014 08:50 - Enigma

........ a zůstal po ni jen černý kámen náhrobní a na něm epitaf,

zemřela jak žila, šňupala cocain.......

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *