Návrat moderní konstituční monarchie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.7.2009 16:34 - Martin

Jste pro nebo proti typu konstituční monarchie Beneluxu v Česku a vaše důvody.'

reagovat 7.7.2009 11:47 - Mamut

To, co funguje jinde, nemusí automaticky fungovat u nás. Velký rozdíl je v historických zkušenostech a podmínkách, ve kterých dané národy žily. Představa tzv. "osvíceného panovníka" je sice napohled zajímavá, ale jako ostatní způsoby vládnutí má své klady i nedostatky. Co když ten panovník zrovna moc osvícený nebude ? Kdo ho bude vybírat a jakým způsobem ? Jak se zaručí, že to nebude dědičný monarcha, že ho neopojí jeho výlučnost atd. ? Navíc - v konstituční monarchii stejně zákony tvoří parlament. Ten už tu máme. Myslím si, že prezident nás vyjde levněji.'

reagovat 7.7.2009 12:01 -

Vaše starosti by jsme opravdu chtěli mít:-)'

reagovat 7.7.2009 21:28 - Martin

Za 1.král stojí stát asi polovinu toho co president, díky tomu že král je šlechtic viz.Velká Británie,královna stojí polovic co náš president,švédsko král si platí vše i účet za mobilní telefon.

Za 2.na nástupnictví je vybírán jen člověk znalý své země ,ekonomiky a vychovávaný odmala, aby sloužil své vlasti.

Za 3.v konstituční monarchii tvoří zákony také parlament, ale s výjimkou toho, že lidé tohoto parlamentu musí dosahovat určité morální a vědomostní kvality.

Za 4. monarchie tu má 1000 letou tradici za kterou se nemusí stydět.'

reagovat 7.7.2009 21:56 - Patrik

Konstituční monarchie nic neřeší, žvanírna jménem parlament je stále zachována a to je největší problém. Já jsem přímo pro absolutistickou monarchii. Je třeba přijmout celou řadu zákonů, které by šláply některým lidem na kuří oko. A úplatní a zkrumpovaní poslanci je nepřijímají. Král by je přijal, protože by před sebou neměl jen jedno volební období. Málokdo už dneska ví, že prvorepublikový parlament žvanil o jízdě vpravo plných 11 let a nedokázal přijmout příslušný zákon. Hitler jízdu vpravo zavedl ze dne na den. A že to bylo dobré rozhodnutí, o tom svědčí fakt, že žádný poslanec nepřišel po válce s nápadem, že by se mohlo zase jezdit vlevo. Takže jde snad o jediný nacistický zákon, který platí dodnes.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.2.2012 08:04 - !

Je úplně jedno, jestli jsou lidé okrádáni představiteli monarchie nebo republiky. Naše "elita" už rozkradla veškerý majetek, který nahromadili komunisti, teď když už není co krást, tak okrádají přímo lidi zaváděním nových nesmyslných daní, školného, krácením soc. dávek a důchodů, a už si brousí zuby i na naši budoucnost - povinné penzijní fondy, do kterých budou lidé povinně odvádět peníze a až jich tam bude dost, tak "zkrachují". Stát pak řekne: sorry, každý se musí o svou budoucnost postarat sám.

reagovat 29.5.2012 19:40 - Martin Buřič

http://www.facebook.com/CeskeZemeNaRozcesti
http://www.facebook.com/groups/rozmberskyradlebky/

reagovat 29.5.2012 19:49 - Vít

"majetek, který nahromadili komunisti"...o jakém majetku mluvíš, o zdevastovaných nemocnicích bez přístrojů, o šedivých omlácených městech a vesnicích, o prázdných obchodech???když měli dle tebe nějaký majetek , proč ho nepoužili na zkrášlení měst, škol a nemocnic??

reagovat 7.6.2012 23:49 - Martin

Za monarchie dělali ministry financí a jiné ministry lidé, kteří byli z oboru a vypracovali se na toto místo svou pílí. V republice stačí ničemu nerozumět a být v partaji.
CaK Ministr obchodu Dr.Josef Fořt
1884-koncipista obchodní komory
1891-sekretář obchodní komory-referent pro dopravní otázky
1905-přednosta ministerstva cak železnic
1905- Říšská rada, panská sněmovna
1906-1907- Ministr obchodu R-U

reagovat 5.11.2017 14:40 - Damien

https://m.youtube.com/watch?v=7PHajJRO_GE

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *