Naši starší bratři a sestry - Stromy - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.8.2006 15:11 - Justina

Dnešní ochrana stromů je velmi povrchní, neuvědomujeme si moudrost a kolektivní vědomí stromů, jejich vliv na naši planetu, je čas se probudit.

reagovat 29.9.2006 11:22 - Katy

mám svůj strom, je to starý, zdravý dub,má staré keltské jméno Cedrik,chodím k němu často, komunikujeme spolu, cítím jak je rád, že jsem přišla.

reagovat 29.9.2006 14:00 - Teiwaz

Nám roste na dvoře obrovský prastarý ořech a mým stromovým znamením je podle keltského horoskopu právě ořešák. Často si k němu chodím sednout na lavičku, opřu se zády o jeho kmen a je mi s ním krásně. Stromy jsou něco přenádherného a vždycky když vidím, jak někde někdo zbytečně strom porazí, bolí mě z toho srdce.

reagovat 30.9.2006 07:29 -

Katy je to tvůj pocit,tomu dubu to je jedno.Mysli si co chceš,znám stovky udatných stromů,je to můj obor,viděl jsem největší platan na světě,nejstařší olivu,vylezl jsem přes 50 metrů na jedli,bohužel komunikovat za stromem,to je utopie.Že se člověk cítí lépe,jakousi energii o tom jsem přesvědčen.

reagovat 30.9.2006 07:53 - MR. GREEN

Nikdo se zde nezastane nebohych bonsaji, jejich koreny a vetevky jsou po dlouha leta systematicky a sadisticky prostrihavany!

Utrpeni techto nebohych tvorecku je neustale a celozivotni a vyzaruji pouze bolest a depresi! Jako kdyby nekdo malym detem prstiky ustrihaval, tyto bonsaje nezmerne trpi a nemaji zastani!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.3.2009 15:58 - milena

já věřím že stromy žijí a jsem pověrčivá pokud se stromu ublíží a to tak že jsi příjde člověk ke stromu a uřízne ho v nesprávný čas a to v červnu nebo v srpnu a nedodrží čas spánku tj listopad až unor tak se stromy pomstí - bud na člověka spadne strom nebo ho těžce zraní.

reagovat 12.3.2009 23:39 - co.rine

Ahoj,když jdu se psy chodím na louku k ohromné staré lípě.Stojí sama s bezinkou na kopci,a až na menší malérky po vichřicích se statečně drží.Vítám ji na jaře a loučím se s ní na podzim,i když k ní chodím i v zimě.Ona tam stojí a v její přítomnosti-zrovna jako v lese-nejsou starosti.Jednou jsem k ní přišla v létě-zrovna s traktorama obraceli sena okolo,ale asi ve 20 metrovém okruhu od ní bylo úplné ticho a takový zvláštní klid-jako když je kolem ní poklop.Taky mne soused poslal k jasanu,že léčí-dobelhala jsem se k němu s bolavým kolenem a asi 10 minut jsem na něm koleno držela-a přestalo úplně bolet.Ale po několika metrech mě rozbolela kyčel :)

reagovat 13.3.2009 09:41 - Jana

Máme ve stráni nad zahradou pár borovic, já jsem si jednu vyhlédla a pravidelně k ní chodím, objímám ji. Je vysoká, silné větve, a vždycky mám pocit, že po tomto obřadu mám absolutní klid na duši. Ještě po cestě zpátky posbírám pěkné kamínky (nevím, kde se tam pořád berou) a donesu si je domů - mám takovou ošatku, kde je shromažďuji nebo je poházím po zahradě.

reagovat 17.12.2009 08:03 - Pavla

Katy je to tvůj pocit,tomu...

Možná jste toho hodně viděl a nastudoval, ale zkuste nacítit to, co je uvnitř. Zastavíte-li se a ztišíte, a budete chvíli jen vnímat, budou komunikovt i s vámi.

reagovat 17.12.2009 10:11 - Leoš

Na jaře a během vegetace, strom obejměte, přiložte ucho a zavřete oči. Nedá se popsat ta slast, příjemné, sklidňující a uzdravující

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *