Narkóza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.1.2004 15:04 - Jana

Dobrý den,za 2 měsíce jdu na operaci. Zajímalo by mě, jak dlouho před operací musím vysadit léky. Konkrétně antikoncepci. Stačí 14 dní? Jaký by mohly mít tyto léky vliv na narkózu? Či spíše jejich pozdější vysazení? Děkuji.

reagovat 12.1.2004 16:39 - ivana

Ahoj Jano,když jsem já šla na operaci se žlučníkem,tak jsem antikoncepci vůbec nevysazovala a mohla jsem si ji vzít ten den,co jsem šla na operaci a to jsem šla jako první.

reagovat 1.11.2004 08:26 - Dana

Ahoj,za mesic jdu na operaci,zajimalo by me,jaka jsou vlastne mozna rizika pri narkoze. A jak vlastne narkoza funguje? Trochu me ted neco vystrasilo,ale zase si rikam,kdyz dnes jsou operace tak bezne,proc by se me zrovna melo neco stat.
Budu rada za nejakou odbornejsi odpoved,dekuji. D.

reagovat 3.11.2004 12:43 - .

Nic se ti pri narkoze nemuze stat, pokud jsi zdrava. Pred narkozou kazdy podstupuje ruzna vysetreni, aby se ujistili, ze narkoza je ve vasem pripade mozna. No a pak jen na sale dostanete injekci, najednou se vam zamota hlava a je to. Tma, nic. Po narkoze je clovek dost oblbnuty, taky nemuze dost dobre sam chodit. Ale za par dni to je zase OK. Co vim, tak lide, kteri se probouzeji z narkozy, vetsinou pekne vyvadeji. Ale ani o tom nevedi. Jednu babicku sestry vzbudily z narkozy a ona jim tam vynadala do kurev - ale pak nic nevedela. Ale personal je na toto zvykly. Drzim palce!

reagovat 15.3.2005 23:02 - Petra

Jaká jsou rizika, kdybych byla těhotná a podstoupila narkózu? Třeba prvních 14 dní - to ještě nepoznám.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.6.2017 08:40 - nestraš nesmysly

Náhodou jsem zabrousil na...

A jéje, další pohádkář.

reagovat 13.6.2017 13:20 - Filip

A jéje, další pohádkář.

Á jé , další mudrc co ví hovno ale bude prudit.

reagovat 13.6.2017 14:59 - někdo

Samozřejmě, že se o žádný spánek nejedná. Spánek je jiná forma vědomí. V případě anestazie je vědomí zcela vypnuto. Tedy člověk se ocitá ve stavu, v jakém byl, než se narodil. Nemá žádnou mysl. Neexistuje. Ti, kterýn operace nedopadne a už se z narkózy neprobují, to nikdy nezjistí. Poslední věc jejich života byl zážitek, jak je vezou na sál.

reagovat 13.6.2017 15:02 - někdo

A eutanazie je totéž. Pejskovi, nebo člověku dají anestetikum tak silné, že ho zabije samo o sobě, nebo nejprve anestetikum a pak látku na zástavu srdce.

reagovat 25.7.2017 11:48 - Milena

Asi na tom něco bude, co tady všichni píšou. Celkovou narkózu je dobré volit jen pokud to jinak nelze.
Já jsem měla krátký gynekologický výkon (na 20 minut) v celkové narkóze, od té doby mám několikrát denně závratě. Musela jsem kvůli tomu přestat řídit auto. Měla jsem všechna neurologická vyšetření a závěr žádný. Moje kamarádka má po narkóze trvale poškozená játra a mojí mámě se po narkóze tak rozjela demence, že do pár měsíců umřela na LDN (poslední týdny už jen koukala do stropu a nemluvila).

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *