Nakupování v cizině s novým zákonem o DPH

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.4.2011 18:10 - Gobi

Tak bohužel můj balík dorazil na celnici až 1.4.2011, přestože jsem si připlatila za EMS, abych to stihla ještě "po staru" Cena na deklaraci byla 27.50 USD, tedy měla být osvobozena od cla i DPH. Ale kdepak, platnost nového zákona o DPH na mne tvrdě dopadla. Zásilka byla podrobena RTG, pak fyzicky otevřena, vyfocena a uložena do celního skladu. Mně zasláno předvolání na oblíbenou celnici v Košířích. Nebo plná moc k využití služeb České pošty coby deklaranta za 180+96 Czk. Tedy minimálně, podle obtížnosti i více.
Rozhodla jsem se zabojovat sama. Doložila jsem výpis z platební karty, celní hodnota rázem vyskočila na 79.50 doláčů. A šup, už jsem se stala po 3 letech opět účastníkem celního řízení. Vyměřené DPH ve výši 258,- Czk, dále manipulační poplatek 22,- Czk a skladištní poplatky poště 96,- Czk. Doba běhání mezi celnicí, poštou a výdejním skladem cca 1a3/4 hod. Celníci i úřednice celkem milí a ochotní. Nevrlí byli spíš zákazníci, ale to si nepomohli. Nevrlost klientů nemají celníci vůbec rádi, tak jsem radši držela hubu a krok. Sbohem, bezplatné nákupy v Jů es ej.

reagovat 7.4.2011 19:47 - §

A co jako? Tak nakupuj v ČR jako normální lidi, nejsme v Africe, aby se tu věci nutný k životu nedaly sehnat

reagovat 7.4.2011 21:31 - !

Souhlas s § - k čemu potřebuješ živit celníky a českou poštu? Vše se dá koupit v tuzemsku.

reagovat 7.4.2011 23:46 - slušnej

Tak bohužel můj balík...

Zdar jak sviňa.
No,nekecej.Mám ho seklej v PHA na celním.Jo,nákup asi za 225 doláčů,tedy mám zaděláno.Dnes jsem volal jak dodavatelovi,tak na celní.
Čekám,až mě informuje pošta.Dám ji plnou moc.Zvážím všechny možnosti...
Co jsi objednávala,nebo proč Rtg ?!
Dík,ať žije USA a táta zlodějů Klaus.

reagovat 8.4.2011 08:43 - Gobi

Zdar jak...

Pod RTG jde všechno automaticky, otvírá se namátkově, ale teď otvírají prakticky všechno.
Taky bych dala plnou moc, ale bydlím kousek od Prahy a když si přijdeš osobně, je to odbavené okamžitě a hned si to můžeš odnést. A platit další poplatky poště v řádu stovek se mi už fakt nechtělo. Pokud někdo bydlí dál od košířské celnice, přes kterou jde prakticky všechno, tak je určo lepší dát poště plnou moc. Cesta by vyšla dráž.
A pro paragrafa a vykřičníka, hoši, vy musíte být asi ducha mdlého. Stačí porovnat ceny v USA a tady. Česko je neuvěřitelně předražené. Ta samá věc tam jde mnohdy koupit i za čtvrtinu maší ceny a ve větší kvalitě. Samozřejmě nemluvím o žrádle, to si kupuju o nás, jestli vám jde o to. Spousta věcí vyjde levněji i s těmi nechutnými celními poplatky.
Já možná podporuju celníky a poštu, ty zas podporuješ nenažraný obchodníky, kteří si pro sebe nechávají marži i přes 100%. Pokud teda nekupuješ akorát rohlajsy a mlíko. A s tvým slabým rozumem asi i flašky rumu, tvůj projev tomu odpovídá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.4.2011 15:50 - slušnej

Pošta mě jistě neprodleně,vyzvala ke spolupráci,podepsal jsem její zastupování.Čekám a čekám...co bude dál...

reagovat 17.7.2011 21:09 - Vanda

Jj, objednáte si zboží v USA a stát vás pumpme o DPH, přitom se na výrobě nijak nepodílel. Místo, aby se staral, jak je možné, že v USA, v zemi s mnohem větší kupní silou, stojí stejná věc polovinu a jestli to unás náhodou někdo nepředražuje, tak otravuje normální lidi s placením DPH a s vystáním minimálně hodinové fronty na celnici. Ale i tak se to vyplatí ve většině případů.

reagovat 17.8.2011 23:47 - slušnej

Jj, objednáte si zboží v...

Ahoj,
to si nedovolím hrábnout hlouběji do kapsy,jinak mě dorazí CLO !

reagovat 2.7.2012 15:44 - pati

Mám objednané zboží v Esprit.eu. Vím, že DPH platit nebudu, clo také ne? Zásilka včetně poštovného DHL 140euro. A dále smí se překročit limit 150euro?

reagovat 2.7.2012 17:59 - Zboží z EU

Mám objednané zboží v...

nepodléhá clu ani DPH. Na hodnotě nezáleží, klidně může být i přes 150 EUR. Problematičtější je Anglie, která není členem Schengenu. Tam by se DPH platit nemělo, ale clo za určitých okolností jo.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *