Nahý při vyšetření ???

Archiv příspěvků

reagovat 11.3.2008 19:06 - Pavel

Absolvoval jsem několik vyšetření, kdy jsem musel odložit i spodní prádlo. Vždy to mělo svůj důvod a proběhlo to ze strany lékaře nebo lékařky na profesionální úrovni. Pouze jednou se za nepříliš vysokou plentou bavili dva lékaři o svých soukromých věcech a nepůsobilo to moc dobře, ovšem to bylo spíš dáno prostorovými dispozicemi ordinace - spíš několika ordinací v jedné místnosti. Jinak prostě pohoda, je lepší být chvíli nahatý než dlouho nemocný.

reagovat 12.3.2008 14:53 - BigBoss

Chytry horaku, Chapu ze to muze nekomu pusobit trauma, ale jde k lekari na vysetreni, jedna se o jeho zdravi. Ja mam treba take trauma z navstev lekare jako takovych, ale to musim prekonat, neznamena to,ze tam nebudu chodit, jde o me zdravi a jsou mnohem neprijemnejsi veci nez se svleknout do naha u lekare.

reagovat 12.3.2008 14:57 - Jo, jo, paradox je, že

chytrý horák není chytrý ani trochu, spíše je to hlupák!

Kokosový olej

reagovat 13.3.2008 13:19 - Eowyn

Já jsem se jednou jako ca. 14-letá musela svléci na neurologii, měla jsem pouze kalhotky a takto jsem musela chodit po ordinaci. Bylo to celkem trauma. Jinak jsem naštěstí nikdy problémy neměla. Můj muž je kardiochirurg a pokud jen vyšetřuje, nechává pacientkám tolik oblečení, kolik je jen možné.

reagovat 16.3.2008 03:28 - chytrý horák

BigBossi, nebudu ti připomínat, že řeč je o nahotě, která je zbytečná, neboť nejsi blb a jistě jsi to postřehl. A pokud ti zbytečná nahota nevadí, když jde o něco důležitého, můžeš chodit nahatý, pro mě za mě, třeba na nákupy. Ty jsou také důležité. Ale nesnaž se to, prosím tě, s takovýmto argumentem vnutit někomu jinému.

reagovat 16.3.2008 03:43 - chytrý horák

Paradoxi, jsem rád, žes chopil stéblo v mém nicku obsažené, jež nabízím všem těm, jimž není dáno k úvaze košatější. Neb věru nerad zřím zoufalství potřebných, již před apatykou marně doufajíc, stejně tam nekoupí.

reagovat 21.3.2008 11:03 - Big Boss

pane chytry Horaku, tady se zamenuji dve veci, je jasne, ze pokud pujdete k zubari a ten bude chtit, abyste se svlekl, tak to je neco spatne, ale tady jd eo nahotu pri vysetreni,ktere je nutne, kazdy to bere jinak a lekar muze zanedbat pak dost veci velmi dulezitych.

reagovat 26.3.2008 01:39 - chytrý horák

Nezlobte se, ale já žádné dvě věci nezaměňuji. Myslím, že se zde nevyskytl nikdo, kdo by kritizoval svlečení kalhot u gynekologa. Pořád je řeč o jednom, totiž o zbytečné nahotě (měl jsem nutkání napsat to velkými písmeny, ale nechci Vás urážet). Tedy, pro ilustraci, třeba ten příklad, kdy doktor nevyzve pacientku k obléknutí IHNED po vyšetření a konverzuje s ní v pro ni ponižující situaci, o přítomnosti osoby, jejíž asistence není při vyšetření nezbytná ani nemluvě. Je chybou pacientek, že takový incident okamžitě nežalují. A je úplně jedno, že ten, kdo nakoukl do dveří, je také lékař. Prostě nahota má být omezena na míru nezbytně nutnou a je-li tomu jinak, je to žalovatelné. Píši to proto, aby si to lidé uvědomili a necítili se být kusem masa, se kterým může zdravotnický personál nakládat zcela dle svého rozmaru (jen se modlím, aby se neozval zase nějaký debil, který mi vysvětlí, že nahota je pořád lepší než rakovina děložního čípku. Rád bych zůstal slušný).

reagovat 26.3.2008 08:59 - Kačka

Chytrý horáku, já s tebou plně souhlasím, vždy je to o přístupu lékaře. Zažila jsem gyn.vyšetření, kde mě lékař nechal celou svlíknout, pak sednout na židli bez potahu, kde sedí spousta jiných pacientek přede mnou, ještě aby se člověk bál, co kde chytne. Změnila jsem lékaře-svlíkám se v kabince těsně u vyšetřovny a mají tam papírové sukýnky, takže je to úplně v pohodě. A ještě další zážitek-byla jsem na EKG, je jasné, že tam se musí jen do kalhoek, ale že ve chvíli, kdy jsem tam ležela s holým hrudníkem sestra zcela bezostyšně otevřela dveře do čekárny plnou lidí, že si tam přišel sanitář pro papíry...fakt nic příjemného. Z nahoty trauma rozhodně nemám, doma z toho neděláme žádné tabu, při převlíkání na koupáku mi nevadí společné sprchy, ale tohle zacházení u některých lékařů, ve kterém není žádná úcta k člověku je fakt hnus.

reagovat 1.4.2008 12:09 - Big Boss

Dneska se nahota fanatizuje a hystericky se demonizuje, pritom je to soucast naseho byti. Muzu vas pani Kacko ujistit, ze vase obnazena poprsi na vysetreni nikomu normalnimu neprinesou zadny sexualni zazitek. Spise bych vas upozornil, az v lete pujdet s kratkou minisukni, ze to prinese dosti vetsi vzruseni okolnim muzum, nez nahota u lekare.

A vam Chytry Horaku, pokud se citite kusem masa, tak s nahotou to nema nic spolecneho, jde o celkovou uctu k vam. Az takovy jako vy zacnou nahotu zalovat a domnivat se, ze to je mozne, bude nase spolecnost na tom opravdu spatne. SNAD SE TO NESTANE!!!!

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *