Nahý při vyšetření ???

Archiv příspěvků

reagovat 6.8.2007 20:35 -

jasně nikomu není příjemný se svlékat u doktora do naha i třeba tam kde je to nutný,prostě je to divný pocit to musí uznat každý jak chlap tak žena.ale člověk jde k doktoroj bid s tim že mu něco je a neřeší to že je nahý protože se chce uzdravit i když mu je nepříjemný že je nahý a nebo jdu kdoktoroj i když sem zdravá a nic mi není ale chodim tam preventivně abych se ujistila že mě nic není....tak i tak je to nutnost a když je to člověku nepříjemný tak to dělá aby byl zdráv a na to se musí myslet....ale nemysleta si že doktor neví nebo netuší že vám to je nepříjemné a nedělá to naschál dělá jen svoji práci,věřte mi já sem si o tom s doktorem promluvilaosobně před višetřením...jelikož sem srab a stydlivej člověk... doktoři vám nechtějí ubližovat i když to tak mnohdy vipadá...

reagovat 6.8.2007 21:09 - Lukas

Souhlasim s anonymkou. Nahou prohlidku jsem zazil. Dlouho pred ni jsem se bal trapasu, ale kdyz k tomu doslo, tak bylo po vsem, nez jsem si byl stavu uvedomit, ze jsem uplne nahej a ze na mne koukaji dve zeny. Moje zdravi je dulezitejsi, nez trapas.

reagovat 7.8.2007 15:56 - Pali

souhlasím s tím,že nahota u lékaře je naprosto normální,nevidím v tom žádnej trapas ani ponížení. Ale jak tady třeba někdo psal že v sesterně jsou cizí lidé,tak to mi příjde nefér vůči pacientce/pacientovi.To bych se taky ohradil protože nahota u doktora sice normální je ale cizí osoba tam nemá co dělat.

Kokosový olej

reagovat 7.8.2007 21:30 - diana

Jako doktorka můžu potvrdit, že při vyšetření nemáme čas si prohlížet nahý pacienty. Doktoři tu nahotu tak neberou, jejich cílem je vyšetření, takže mají úplně jiný myšlenky než na nahotu.

reagovat 8.8.2007 11:08 - Pavel L.

Podle mě je nahota u lékaře normální, ale doktor by měl být ohleduplný a nechat pacienta svlečeného jen nezbytně nutnou dobu. Na jedno takový vyšetření si pamatuju. Někdy počátkem 90.let jsem podstoupil vyšetření na chirurgii kvůli podezření na slepák. Bylo mi tehdy 16 let. Celou dobu, co mi doktor prohamtával břicho jsem byl od pasu dolů (zbytečně!) nahej a ještě k tomu před mámou. To si rozhodl ten lékař, že pacienty pod 18 let vyšetřuje za přítomnosti rodiče. Nakonec mi provedl vyšetření konečníku. Jak jsem se styděl, to si jistě dokážete představit.

Přitom stačilo nechat si při prohmatání břicha slipy, sundat až při vyšetření konečníkem a matka mohla být v čekárně! Pokud jí lékař něco chtěl ohledně mého problému, mohl ji pozvat až po vyšetření, když jsem se oblékl. Snad se dnes již k pacientům přistupuje lépe než tehdy!

reagovat 24.9.2007 15:01 - Honza

Je mi 16 a dneska jsem byl na vstupní prohlídce na učiliště. V ordinaci byla doktorka a setřička mlada a pěkna. Doktorka mi řekla at se svliknu, když jsem byl v trenyrkach mi řekla at si je sundam. Měřila tlak, poslouchala srdce,atd. pak jsem si lehnul na lehatko a doktorka mi kontrolovala penis a varlata tak se mi stopořil hrozně jsem se styděl ale doktorka řekla že nejsem prvni komu se to stalo a setřička se jenom culila. Stalo se někomu něco podobného.

reagovat 24.9.2007 16:01 - Daniel

Pokud to neni tva pubertalni fantazie, tak mas divnou lekarku. Mne lekarka taky vzdycky kontroluje penis a ohmatava koule, ale na to si jen kratce stahnu trencle a probiha to stoje. Jestli ses nahej behem cely prohlidky, tak to neni normalni.

reagovat 24.9.2007 18:00 - Michal

Něco podobného jsem zažil při vstupni prohlidce do prace po skončení prumyslovky. Po celou dobu prohlidky jsem byl uplně nahy.Při kontrole prostaty přes konečnik mi bylo řečeno že ji mam mirně zvětšenou ale při nasledne kontrole varlat ktera trvala asi 2 minuty mi lekařka sdělila že mam podezření na variokelu poté mi ještě prohmatala penis. Na doporučení lekařky jsem navštivil urologa tam jsem byl taky uplně nahy a ještě u toho byly dvě setřičky.

Diagnoza se potvrdila a pujdu na operaci. Myslim si že je lepší byt nahy aby se problemy odhalily včas a na nějaky stud raději nemit pomyšlení.

reagovat 24.9.2007 19:06 - Daniel

Michale, souhlasim, ze nekdy je nahota nutna a lepsi, nez prehlednuti naky choroby, ale v tvym pripade nebyla totalni a dlouhodoba nahota zapotrebi. Taky mne neni jasny, proc ti vysetrovali prostatu.

Byl bys jedinej clovek v historii lidstva, kterej ma v tvym veku rakovinu prostaty.

reagovat 25.9.2007 13:31 - Martin

Pročetl jsem si výše uvedené příspěvky, ale domnívám se, že některé jsou bezesporu přikreslené.nemyslím si, že lékaři nebo lékařky využívají možnosti při vyšetřování pacientú a úmyslně je svlékají do naha.Byl jsem nedávno na konrole(po chřipkovém onemocnění) a paní doktorka se nabídla, že mě udělá celkovou prohlídku. Je mi 27 let. Mohl jsem být při prohlídce ve slipech, pouze ke konci vyšetření, jsem si je musel stíhnout pod kolena a paní doktorka mě prohmatala pytlík a potom na všech čtyřech mi vyšetřila konečník. Sestřička, která byla zkušená, mě naopak uklidňovala, že budu mít alespoň klid, že nejsem zjevně němocný. Vůbec mě nevadilo, když jsem vsával, po vyšetření konečníku, že mi penis stál. Pokud pacient není dítě, nevím proč v této rubrice píšete o nahotě, jako o něčem špatným..

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *