Nahý při vyšetření ???

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.3.2006 22:11 - Petr

Četl jsem diskusi na téma zbytečné svlékání pacientů. Nestačil jsem se divit, že někteří lékaři vyšetřují pacienty úplně nahé. Mě se to naštěstí nikdy nestalo a nevím, jestli je pravda, co tu někteří píšou, nebo to jsou výmysly těch, které téma lékařských vyšetření vzrušuje. Já jsem například při preventivních prohlídkách byl svlečen pouze do spodního prádla, a když mi chtěla doktorka vyšetřit pohlavní orgány, měl jsem slipy stažené jen na chvilku po dobu vyšetření. Jaký máte na to názor vy? Vy jste museli být při vyšetření nazí?

reagovat 18.3.2006 12:40 - Pavel

Tak úplně nahej jsem nemusel být ani u odvodu. Ani na školních prohlídkách, ani později na vstupních prohlídkách do práce. Vždy jen podle potřeby, tedy když doktorka poslouchala srdce a měřila tlak, tak do půl těla. Při úplné prohlídce do slipů. Nepřijde mi normální se svlékat u doktora donaha.

reagovat 21.10.2006 22:53 - David

Přesně tak, já osobně bych takovou prohlídku odmítl ;-)

reagovat 12.11.2006 16:44 - roman

Já mám taky stím své zkušenosti. Byl jsem na ultrazvuku ohledně vašetření na tříselnou kýlu. Musel jsem ležet nahý na takovém pojízdném lehátku před mladou doktorkou a sestrou asi20 minut. Sestra mě dokonce vyholovala před operací.

reagovat 12.11.2006 17:51 - Radek

Je par druhu vysetreni, kdyz ma byt pacient uplne nahej, ale tech je malo. Pri preventivnich prohlidkach jsem v trenyrkach, ktery si jen na chvilku stahnu, kdyz mne lekarka ohmatava koule a prohlizi penis. Mozna ze starsi pacienti nemusi delat ani to, protoze u tech uz je riziko rakoviny varlat maly.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2018 09:58 - luci

jsem obědnan na...

Záleží na tom s jakým problémem jsi na kožní objednán?Kůže jak známo pokrývá celé tělo.Takže je to dost dobře možné.Ale vůbec se tím netrap,určitě nemáš mezi nohama nic,coby doktor-ka dávno neviděly.A jak jsem výše zmiňovala,jsou to profesionálové,ne úchylové!

reagovat 12.2.2018 12:34 - roman

Záleží na tom s jakým...

jen kontrola pih a znamenek a s chodidli

reagovat 3.4.2018 20:45 - Renáta

Tak něco podobného se mi také stalo. Byla jsem na gyndě a tam nebyla moje doktorka. Byl tam její zástupce, takový mladý, bylo mu asi 24 a já jsem se styděla. On mi roztrhal oblečení a koukal mi na vaginu. Ja jsem šla nahlásit sexuální obtěžování a ten kluk už tam ( naštěstí) nebyl.

reagovat 4.4.2018 00:53 - A

Tak něco podobného se mi...

Na co by ti měl gyndař koukat, to je jasný, že na veverku.

reagovat 16.4.2018 08:33 - B

Je velmi zajímavý opakující názor v diskuzi, že pro zdravotnický personál je pacient maso, proto není nutné mít obavy z nevhodného chování. Takový argument je nesmyslný, ale poměrně přesně vystihuje častý přístup v českém zdravotnictví. Ve skutečnosti je i lichý (ve špatném i dobrém). Pacient v žádném případě nemá být a není maso, materiál, na kterém pracuje doktor. Část doktorů se tak chová, a právě z toho často pramení nepříjemné pocity pacientů (svléknout, já už takových viděl atp.). Asi většina doktorů, co jsem s nimi přišli do kontaktu se tak naštěstí nechová. Na druhou stranu existují lékaři jejichž přístup je velmi “osobní”. Manželka chodila několik let ke gynekologovi, ke kterému chodilo i několik kolegyň z práce a kamarádek. Některým tento doktor vyšetřoval opakovaně prsa, tak že ležely zcela nahé na vyšetřovacím křesle, ostatním prsa nevyšetřoval. Manželce prsa taky nikdy nevyšetřoval, ale zato to nezapomínal účtovat … Preferoval ženy “krev a mlíko”, těm pak doporučoval hubnutí, i když byly úplně normální. Což bylo taky docela bizarní, protože sám pan doktor měl minimálně 150kg, asi si takhle léčil svůj komplex …

Lékař by prostě měl respektovat pacienta a zbytečně ho nesvlékat. Když pacientovi svlékání vadí, měl by mu vysvětlit, proč je to nutné, a ne ho zesměšňovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *