Nahota, stud a školní prostředí

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.3.2006 13:14 - Jitka

Kazdy z nas jiste chodil do skoly, nekdo pak byl i na internate nebo pozdeji i na koleji. Obcas pak jsou akce jako vylety a lyzarske kurzy apod.
Zajima me, jake mate zkusenosti a nazory na stud a nahotu pred spoluzaky ci spoluzackami. Napr. jak jste se pohybovali na pokoji, jak jste to meli se sprchama? Spolecne se zavesy v kabinkach? Nebo kazdy pokoj mel svou sprchu? Jak jste spavali? A dalsi co Vas k tomuto tematu napadne.
Ja osobne jsem zazila ruzne. Prosla jsem vicero skol a vice mist a zpusobu ubytovani. Zazitky mam od desive puritanskych az prekvapive pohodove. A co vy?

reagovat 12.3.2006 12:32 - Pavel

U nás se nahota moc nepěstovala-takže jsem s ní začal mít už na prvním stupni ZŠ problémy. Chodili jsme na plavání, tam jsme se museli všichni svléknout donaha, sednout na lavičku a čekat až přijde učitelka. Ta si potom stoupla do místnosti se sprchami a dívala se na nás, jak se sprchujeme. Kdo chtěl jít v plavkách ten si je musel sundat-a ještě mu říkala že špatně slyší a že mu profoukne uši. Nejhorší je, že nás chodila kontrolovat do sprch ještě v 7.třídě (to už bylo plavání jen 2x do roka). Jeden můj spolužák jí to řekl-že by tam neměla být,stejně jako učitel-muž by určitě neměl chodit k holkám. Ona se s ním odmítla bavit. Že snad jsme všichni stejní a že má doma kluka zrovna v našem věku. A ŽE JSME PRASATA A KDYŽ SI K NÁM NESTOUPNE, PŮJDEME DO BAZÉNU ŠPINAVÍ. Museli jsme to vydržet.

Jinak později jsem studoval SŠ v našem městě, na intru jsem nebydlel.

reagovat 12.3.2006 13:15 - dodod

S těmi prasatama měla asi pravdu,ale záleží jak se to řekne.Když si vzpomenu jak jsme se chovali v bazénu,tak bych školní parchanty do veřejných lázní nepouštěl.Někteří kluci všude flusali a močili,chovali se jako dobytek.

reagovat 12.3.2006 13:41 - dodod

K tématu: s nahotou jsem neměl problém,ve škole a hlavně na intru,kde bylo děvčat několikanásobně víc,někdy se holky převlékali i v práci přede mnou,protože věděli že je nešmíruji ani nedělám drby,Na střední škole jsme měli individuální praxi,to znamenalo že dva ze třídy byli týden někde v provozu.Nás kluků bylo 5 ve třídě,takže každý měl povinně spolužačku.Byli jsme spolu celý den a ještě cesta zpět i 50km,tak že jsme se museli k sobě chovat s ohledem.Používali jsme i autostop,někdy jmse šli pěšky,pomáhali jsme si navzájem.Ostatní nám dopisovali látku probíranou ve škole.Občas jsem šli domů v podnapilém stavu,to když jsme pracovali ve vinném sklepě,kolegyně se musela postarat o mě nebo opačně.Že jsem ji viděl při převlékání,nebo ošetřování, do půl pasu,nebo ve sprše nahou bylo pro nás normální.V podmínkách kde jsme se pohybovali to normální bylo a věk 18 let v tom nehrál žádnou roli.Později když už jsem pracoval jsem se setkal z chudáka,který ženský šmírovali,to jsem si nikdy nedovoloval,ani ošahávání.Myslím že mě to plně jiné vynahradili.

reagovat 12.3.2006 18:55 - JIRKA

Na ZŠ jsem seděl ze spolužákem v poslední lavici a přes uličku spolužačka,sama.My jsme věděli že chodí se ženáčem po nocích tancovat do vinárny.Jednou klimbala a učitel se zabýval nějakým pokusem.Karel vyndal ztopořeného macka,byl to kus.Já zavolal ma Janu a Karel ji zamával mackem.Ta se začala řehtat až spadla ze židličky. To byl náš stud,mám pokračovat?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.4.2017 20:58 - tomik

A ona to myslela s váma tak...

to je mozny, ale nehodlama je nas vic chodit nahy pred cizi zenou - Vam nevadi chodit naha pred cizimi muzi?

reagovat 10.4.2017 23:38 - matka

umíte si představit, že by...

Asi ne sledujete zprávy, právě v těchto mesicich je souds učitelkou (starší paní) která právě dohlížela v satne na bazenu u desetiletych holek a teď je popotahovana u soudu. Chudina jen hlídala holky ( jak ji ukládá zákon o ochraně svěřené osoby) a popotahuji ji za morální výchovu, pedofilii, člověk uz at udělá cokoliv může být popotahovana ato je starší žena s mnohaletou praxí. Co teprve kdyby tam byl mladší učitel ??? Tak toho rovnou zavřou a přitom by jen hlidal svěřené osoby. Kdyby tam nebyl. Je mi tě učitelky líto a snad to dobře dopadne, díky bohu mají alespoň ty rodiče těch dětí rozum a zastali se jí. Ale chápu i toho ředitele že to musel nahlásit protože jinak by byl popotahovana on že nic neudělal. Prostě zákony pro a proti a teď člověku delej si co chceš vždy tě můžeme zavřít. Snad bude mít i soudce rozum.

reagovat 23.11.2017 11:04 - hille

Jasny ze i mali kluci se stydej, 2-3 trida. Kdyz bylo školní plavání tak kdekdo se chtal radsi sprchovat v plavkach. Pritom v tomhle věku maj všichni ještě stejný dětský pindiky. O par let pozdeji je to se studem horší, nekdo je ve vyvoji pozadu coz není úplně příjemné. Pamatuju jak jsem v asi 12letech videl v satne jak se svleka stejně starý kluk, kdyz sundal spodky čekal jsem ze bude mit pindika jako ja, ale měl ho velkyho a chlupatyho, a co me prekvapilo nejvic měl zcela odkryty žalud. Prislo mi zvláštní že to tak nekdo má, mysleljsem že to musí být dost neprijemny kdyz je zalud stále venku, že tohle bych asi nesnesl. Kdyz jsem to pak ještě u někoho videl tak jsem ho za to v duchu obdivoval.Navíc ja bych se za to dost stydel. Pak jsem se stydel spis za to do 15 jsem ho měl malyho a holyho.

reagovat 23.11.2017 13:56 - host

Jasny ze i mali kluci se...

v první třídě se děti nestydí, asi i 2-3 třída ne. Já byl zvyklý na nahotu ze školky, postýlky byly proti wc, dveře tam nebyly, tak jsem vídal občas holčičky, jak tam sedí, tu jejich čárku. Pak mi přišlo divný, že na zš se jedna holka ukazovala spolužákovi, on zíral, dělala to při hodině, stáhla sukýnku a kalhotky a ukázala pipku, mě to vůbec nebralo, nechápal jsem, proč zírá. Stalo se mi asi ve 3 třídě, že mě jednou jedna holka viděla. Já to neřešil, ale ona to povídala pak ostatním holkám, což mi vadilo, nechápal jsem, proč o tom mluví. Evidentně jí to zaujalo.

Myslím, že u dětí na 1. st. je vhodné, aby ve sprchách na ně učitelka odhlédla. Nicméně nepřijde mi vhodné aby tam byli nazí spolu holky a kluci. Viděl jsem fota jedné školy (alternativní typ, nevím jestli Montessori nebo něco tak), kde ty děti někdo nafotil, nahé v sauně nebo sprše, učitelka v plavkách. Jim to evidentně nevadilo, alejá bych je nechal sprchovat zvlášť a společnou saunu asi ne.

reagovat 7.1.2018 18:53 - dd

v první třídě se děti...

Si pamatuju na plavání ve 2. třídě že bylo všechno docela oddělený, i když učitelky na nás dohlížely. Ale pak na družině jsem chodíval na plavání a saunování, tam nás bylo míň a dohromady druháci až po sedmáky, tak jsme byli společně holky a kluci. Ale to už je tak 15 let z5.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *