Nachlazení

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.12.2000 10:05 - Doktorka

Diskuze pro všechny, kdo mají zkušenosti s touto nemocí a její léčbou.

reagovat 17.12.2000 22:38 - Tereza

V tomto ohledu se řídím názorem makrobiotiky či přírodních medicín, které říkají, ža např.rýma je způsobem, jak se naše tělo zbavuje jemu nepříznivých látek, jedů, odpadů metabolismu... Takže nachlazení a rýmu prakticky neléčím, poctivě smrkám, snažím se neprochladnout a trochu zpomalit tempo a dobře se vyspat. Dříve jsem zkoušela různé postupy, ale myslím že platí staré známé že léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní. Spíše jsem vděčná, že moje tělo na mé chyby reaguje takto, znamená to, že opravné mechanizmy fungují a také mě to upozorňuje že něco dělám špatně.

reagovat 31.1.2001 12:02 - Lenka

Prosím o radu. Již 9 měsíců mám pořád rýmu, měla jsem zlatého stafilokoka v krku, pořád mám zánět nebo zvýšené prokrvení v zadní části krku i když mě rýma moc netrápí a volně dýchám. Mám po tuto dobu i problémy (občas) s nadechováním - musím se zhluboka nadechnout, někdy se i zapřít do stehen abych se pořádně nadechla, někdy zíváním. Vím že to asi způsobil stres-moc práce. ale jak s toho ven? Moc děkuji za případné rady. (Jím zdravě, beru z fonclubu Biomare imuno, Zinkosan a vit C)

reagovat 5.2.2001 10:54 - Veronika

Rada bych Vas touto cestou pozadala o radu,i kdyz si myslim,ze na mou nemoc jiz asi nic nepomuze.Trpim jiz pres dva roky chronickou rymou, postupem casu se zhorsovala az to doslo do stadia trvale ucpaneho nosu.Ztezuje a otravuje mi to zivot,mam pocit ze uz se to nikdy nezlepsi.Nemohu spontane dychat,pouzivam proto nosni kapky castecne s histaminikem,nebot mam pry trochu snizenou imunitu a reaguji dost citlive na zmeny pocasi.Kapky ale pomohou jen docasne,nevim zkusila bych akupunkturu,ale vim,ze lecba chronicity je teprve na pocatku.Co si o tom myslite? Dekuji za odpoved

reagovat 5.2.2001 15:19 - Vladka

Ahoj Veroniko, ja měla něco podobného. Po punkci dutin před 5 lety jsem začala mít problémy s nosem. Bylo období, když jsme nos měla ucpany, ale ne rýmou. Jen se mi to tam v nose všechno sevřelo a špatně se mi dýchalo a vždy jsme si musela dát kapky, abych to nějak zvládla. Byla jsem na alergologickém vyš. , které bylo negativní. pani doktorka mi napsala nosni spray Aldecin, který jsme si aplikovala do kazde nosni dirky 3 x denne a k tomu mi napsala takovou dělanou mastičku proti vysychání nosní sliznice, kterou jsem vždy nos po sprey vytřela. Tuto léčbu jsme prováděla asi 3 týdny a moje problémy přestaly. Občas, když cítím (tak 2x do roka), že se začíná problém ucpaného nosu objevovat, tak přistoupím k této léčbě a už třeba jenom týden a od té doby mám pokoj. Ale v každém případě bych ti doporučovala návštěvu UNK.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.11.2009 22:12 - Jarka

Já mám velmi dobré zkušenosti...

vaporizing od Lander je naprosto vynikající.Vždy nám pomohl proti rýmě a kašli. Moje dvě děti nikdy nebraly kapky proti kašli, vaporizing byl vždy při ruce, zajistil klidný spánek a kašel vyléčil. Antibiotika jsme neměli nikdy.Pořádně vtírám na záda, prsa a chodidla. Je to úžasný lék a je mi líto, že tak málo lidí o něm ví a také, že věří v jeho účinek.

reagovat 24.1.2010 11:07 - marky

Ahoj všem, jestli můžu poradit, tak na rýmu a nastydnutíá si dejte vařit do hrnce vodu a dýchejte tu páru, cca. trak čtvrt hoďky, když to zoopakujete několikrát za den tak máte za dva dny po rýmě, na mě to funguje dokonale, divim s eže se o tak primitivní věco nikde nepíše..Jinak ta voda se nemusí vařit a uplně, někoho to můžře hodně pálit

reagovat 3.8.2010 10:10 - Koldík

POmohou mi vždycky teplé koupele nohou, napařování, heřmánek, med, teď taky posiluju imunitu curenzymem ,ten je taky absolutně přírodní

reagovat 28.10.2010 09:16 - hari's son

Moje zkušenost se týká dlouhodobých průduškových potíží, které se postupně zhoršovaly. Pak jsem dostal jeden ájurvédský lék, který mi dočasně pomohl, ale po využívání se potíže začaly pomalu vracet. Napadlo mě brát ty složky, které jsou snadno dostupné u nás: 1. pepř (v původním receptu je pepř dlouhý, Piper longa, který lze koupit i tady, ale ne běžně), 2. skořice, 3. kurkuma. Do litru vody nebo čaje dejte po čajové lžičce každé složky a před pitím dobře promíchejte. Po týdnu vysaďte pepř. Za další týden byste měli být v pořádku, tak jako já. Princip funkce je eliminace hlenu (kapha), živné půdy bakterií a virů. Jako ideální zdroj vit. C se mi osvědčila kustovnice čínská.

reagovat 17.9.2013 14:19 - http://www.zdravedarky.cz/

http://www.zdravedarky.cz/

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *