Nač se platí zdrav. pojištění?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.3.2004 16:48 - Ivana

Dobrý den, od svých 13. let jsem epileptička a asi 15 let jsem užívala lék Mysoline, který nyní není možno sehnat jelikož se asi přestal vyrábět, nikdo vlastně přesně nic neví, ale nabídli mi další lék Liskantin, který je shodný s již zmiňovaným Mysoline ale patrný rozdíl tu je a to v doplatku, pouhých cca 140 Kč. Vím, že to není jen můj problém, ale že takových lidí a dětí je více a představa, že celý život budu doplácet na léky bez kterých nemohu žít, se mi opravdu nelíbí, tak nač si vlastně tolik let platíme zdravotní pojištění, když si léky nakonec musíme kupovat? Kam jen to naše zdravotnictví spěje? Jak se bránit?

reagovat 8.3.2004 17:04 - Petr

Zdravotni pojisteni funuje na principu solidarity tzn. ostatni financuji tem co to potrebuji. Doplatek znaci ze plati malo. Muj nazor je ze ve zdravotnictvi se penezma neskutecne mrha a i kdyby se tam dalo 2x tolik tak se nezmeni nic. Ale to je muj nazor a ani nei k tematu. Jinak podobnou otazku bych cekal od zaka ZS.

reagovat 8.3.2004 17:24 - Ivana

Milý Petře, je docela možné, že to je otázka žáka ZŠ, ale nepřeji nikomu, aby se dostal do takových situací, protože to bohužel není jediná věc, která mou maličkost ze stran zdravotnictví vadí, je mi naprosto jasné jak funguje zdravotní pojištění, ale není mi jasné, proč léky které člověk potřebuje ktomu aby žil normálně si musí platit, ať je to epileptik nebo cukrovkář atd. Vám jen přeji, ať se do takových situací dostanete opravdu minimálně. Ono když se takových nemocí seběhne více, tak už je to asi podle Vás smůla, že?!

reagovat 8.3.2004 17:27 - jarina

Petre, nevim, proc tady nekoho shazujes a stavis na uroven zaka ZS. Kazdy si tady muze napsat svoje trapeni a kdyz nekoho trapi, ze musi za leky doplacet, tak se to snad da pochopit. A nemusis z nej delat debila. radsi se k tomu nevyjadruj vubec, kdyz neumis normlane poradit.

reagovat 8.3.2004 18:01 - Rob

O tomto problému vím, protože ho taky řešíme, ale Mysoline je ještě pořád k dostání, jsou prý dost velké zásoby. A jednou z náhrad je Topamax, který je plně hrazen zdravotní pojišťovnou.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.3.2012 19:09 - Zdena

O tomto problému vím,...

Topomax není náhrada za Mysoline, má úplně jinou účinnou látku.

reagovat 25.3.2012 16:01 - JA

Nač platíme? Aby se měli dobře pojišťovny a jejich zaměstnanci, lékaři, kteří spackají na co sáhnou a chtějí víc a víc a ti opravdoví machři jsou nedocenění, na několikanásobně předražené přístroje a zařízení, na léčení adrenalinových "sportovců", narkomanů, kuřáků, tlusťochů, předělání pohlaví a pod. Potom nezbývá na léčení těch, kteří to opravdy potřebují a musí si to platit. Je ostuda, že se musejí dělat sbírky na léčení dětí a že trvale postižení si musí doplatit tak horentní sumy za léky.

reagovat 25.3.2012 16:32 - Petra

Nač platíme? Aby se měli...

Problém je v tom, že velká část lidí žádné zdravotní pojištění neplatí. Málokdo si to uvědomuje, ale bohužel je to tak. Nemáte-li naprosto žádné příjmy, musíte platit 13,5% z minimální mzdy. Jakmile jste ovšem důchodce starobní nebo invalidní a máte důchod 10-12 tis., tak neplatíte vůbec nic. V tom se projevuje neskutečná benevolence státu. Všude jinde na světě je stanovené % z příjmu a nazdar.

reagovat 26.3.2012 08:19 - !

Zdravotní pojištění se platí na udržování chodu zdravotních pojišťoven. Pokud jde o úhrady za léčení, bude si postupně muset pacient hradit všechno sám.

reagovat 26.3.2012 08:27 - P

Zdravotní pojištění se...

Ano, souhlas, a farmaceutické společnosti a kupa překupníků si bude mastit kapsy na těch, kteří budou mít na zaplacení léků, ostatní mimo protěžované menšiny, která na to dostane od státu z našich daní, bude mít smůlu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *