Nabizim penize tomu, kdo je opravdu potrebuje

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.4.2005 19:04 - Mecenas

Jsem si nedavno precetla jeden velice zajimavy zivotni pribeh a financne pomohla cloveku, ktery to velice potreboval. Nikdy jsem na charitu neprispivala, protoze jsem nevedela, k cemu ty prostredky nakonec budou a jak se dostanou k cilovemu prijemci. Ale po teto zkusenosti jsem si rekla, ze poslu nekomu penize, kdo je opravdu potrebuje. Nejedna se o staticice, proste chci jen pomoci lidem, kteri jsou v tezke zivotni situaci a treba pouhych 1000 Kc jim v necem moc pomuze... Kdybych nebyla samozrejme v takove financni situaci, ze si takovou pomoc mohu v par pripadech dovolit, nenabizela bych to. Proto prosim vtipalky, aby teto diskuse nezneuzivali. Je urcena jen lidem, kteri maji momentalni nouzi a nemaji zpusob, jak to resit. Diky, chci proste pomoct. Treba se ke mne pridaji i dalsi.....
Proto prosim skutecne nezahcujte tuto diskusi nesmysly, nebot lidi, kteri by to mysleli vazne at uz z jedne ci druhe strany, by se mohli nedostat ke spravnemu zdroji informaci.

reagovat 18.4.2005 19:29 - Tom

Myšlenka je to pěkná a dokonce velmi pragmatická (věnovat peníze konkrétnímu potřebnému), protože se uvádí, že až 50% humanitární pomoci spolkne režie a v případě totalitních států dokonce i vládnoucí elita nebo mafie ap. Jen mi není jasné, jak to chceš v praxi realizovat.
Dám Ti radu: Ty nemáš v okolí dětský domov, domov důchodců ap? Nějakou rodinu ve srabu o které víš, že si to až tak sama nezpůsobila? Já třeba rozumím počítačům a jedné takové rodině pomáhám, aby jejich děti držely krok s dobou a mohly získat lepší vzdělání a tak se vymanily ze svého osudu.

reagovat 18.4.2005 19:37 - Verča

Myslím si,že v dnešní době potřebuje peníze skoro každý.Otázkou je,co to znamená potřebovat.Jestli na jídlo?Na nové dioptrické brýle?Co to je potřebovat?Já si radši nekoupím do svačinu,abych pak mohla jít cvičit za 40 kč do posilovny.Taky bych si chtěla chodit kupovat hadříky do nějakých pěkných obchodů,abych nechodila hlavně k vietnamcům a do levných obchodů.Jsme na tom dost mizerně,ale přesto si myslím,že jsou na tom lidi ještě hůř.Hodně blbě je na tom moje nejlepší kamarádka.Je to fakt sociální případ.Kdyby neměla možnost bydlet u svých prarodičů,tak by musela bydlet na chatě,která je celkem neobytná.Bohužel jí nemůžu ani nijak pomoct,protože sama nemám a nemůžu jí dát ani žádné oblečení,protože by jí bylo malé.V dnešní době peníze vážně nemá skoro nikdo.

reagovat 18.4.2005 19:42 - Verča

No podle mě domov důchodců a ani dětský domov nejsou ideální.Stejně tak mě fascinují různé sbírky na postižené děti.Těmhle lidem skoro nic nechybí,stará se o ně stát,obzvlášť když jsou v zařízeních.Konkrétně co se týká těch postižených,tak byste možná koukali jaký mají někteří komfort.Na vlastní oči jsem viděla takovou kosmetiku,kterou bych si já nekoupila ani k vánocům.....

reagovat 18.4.2005 20:04 - Mecenas

No, ja si prave taky myslim, ze rada lidi z tech oficialne socialnich pripadu na tom nejsou tak zle. Spis jsem mela na mysli nekoho, kdo je na tom momentalne spatne a za cas se sam zveti. Jsem v zahranici ve velice prosperujici zemi a s dobrou praci. Znam tu malo lidi obecne a ti jsou na tom vsichni velice dobre. Na tuto myslenku me privedl fakt, ze jsem takto uplne nahodne uz cloveku pres internet pomohla, dodnes jsme pratele a az se vratim do Cech, tak se snad i potkame. A neslo o nejakou horentni castku.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.12.2017 13:31 - dobrý den

moji rodiče, staří důchodci, mají vnučku, podotýkám, že je to dcera mého sourozence, která nemaká , a nikdy nemakala a to už se blíží k třicítce, bez chlapa a dětí, naštěstí,žádnou ze 4 škol nedodělala, naši i toto hojně financovali, takže pouze základní vzdělání a bude dělat prý až si sežene práci která jí bude bavit a bude dobře placena. Babi s dědou jí litují že je chudák ale jinak pracovitá a dobrosrdečná. Když k nim tak jednou za 14 dní dojede tak vždy vyfásne dvoutisícovku. Našim dětem, které mají VŠ a dobrou práci není třeba nic dávat protože se mají dobře. Když má člověk zdraví, a to ona má, tak si práci sežene, jen musí chtít pracovat a ne se spoléhat na dary z nebes. Marcela

reagovat 13.12.2017 13:47 - Marcelo

s tím nic neuděláte prostě se nad to povzneste. Ono to vaše rodiče i její rodiče musí trápit možná oni všichni mají na tom svůj podíl a snaží se to takto napravovat. Oni tím té slečně vlastně stále škodí i když si myslí že jí pomáhají. Doufám že jí to nezávidíte protože vlastně není co . Mirek

reagovat 13.12.2017 16:51 - Martina

Dobrý den potřebují nutně...

Miluše, myslím, že bys měla napsat mail. Nebo se aspoň rozepsat, čím chceš ručit. Nyní před Vánoci je takových proseb fůra, těžko někoho takto oslovíš.
Spíš si myslím, že by ti více lidí poslalo menší částku - třeba 500Kč. Ale sama víš, že takto to zavání. A milionáři, kteří by mávli nad 15 tisíci, sem asi nechodí.

reagovat 13.12.2017 16:53 - Martina

s tím nic neuděláte...

Ano, spíš naopak. Hlavně ať vědí, kam se mají obrátit, až nedejbože onemocní. Vnučka má času dost, děti nemá, tak se může starat.

reagovat 13.12.2017 17:48 - bakala

Já bych bral nějaký příspěvek k Vánocům-doly nevynesly až tak moc,taky pan Rath by bral,no a spousta dalších kamarádů z této společnosti dvounohých sviní.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *