Nabizim penize tomu, kdo je opravdu potrebuje

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.4.2005 19:04 - Mecenas

Jsem si nedavno precetla jeden velice zajimavy zivotni pribeh a financne pomohla cloveku, ktery to velice potreboval. Nikdy jsem na charitu neprispivala, protoze jsem nevedela, k cemu ty prostredky nakonec budou a jak se dostanou k cilovemu prijemci. Ale po teto zkusenosti jsem si rekla, ze poslu nekomu penize, kdo je opravdu potrebuje. Nejedna se o staticice, proste chci jen pomoci lidem, kteri jsou v tezke zivotni situaci a treba pouhych 1000 Kc jim v necem moc pomuze... Kdybych nebyla samozrejme v takove financni situaci, ze si takovou pomoc mohu v par pripadech dovolit, nenabizela bych to. Proto prosim vtipalky, aby teto diskuse nezneuzivali. Je urcena jen lidem, kteri maji momentalni nouzi a nemaji zpusob, jak to resit. Diky, chci proste pomoct. Treba se ke mne pridaji i dalsi.....
Proto prosim skutecne nezahcujte tuto diskusi nesmysly, nebot lidi, kteri by to mysleli vazne at uz z jedne ci druhe strany, by se mohli nedostat ke spravnemu zdroji informaci.

reagovat 18.4.2005 19:29 - Tom

Myšlenka je to pěkná a dokonce velmi pragmatická (věnovat peníze konkrétnímu potřebnému), protože se uvádí, že až 50% humanitární pomoci spolkne režie a v případě totalitních států dokonce i vládnoucí elita nebo mafie ap. Jen mi není jasné, jak to chceš v praxi realizovat.
Dám Ti radu: Ty nemáš v okolí dětský domov, domov důchodců ap? Nějakou rodinu ve srabu o které víš, že si to až tak sama nezpůsobila? Já třeba rozumím počítačům a jedné takové rodině pomáhám, aby jejich děti držely krok s dobou a mohly získat lepší vzdělání a tak se vymanily ze svého osudu.

reagovat 18.4.2005 19:37 - Verča

Myslím si,že v dnešní době potřebuje peníze skoro každý.Otázkou je,co to znamená potřebovat.Jestli na jídlo?Na nové dioptrické brýle?Co to je potřebovat?Já si radši nekoupím do svačinu,abych pak mohla jít cvičit za 40 kč do posilovny.Taky bych si chtěla chodit kupovat hadříky do nějakých pěkných obchodů,abych nechodila hlavně k vietnamcům a do levných obchodů.Jsme na tom dost mizerně,ale přesto si myslím,že jsou na tom lidi ještě hůř.Hodně blbě je na tom moje nejlepší kamarádka.Je to fakt sociální případ.Kdyby neměla možnost bydlet u svých prarodičů,tak by musela bydlet na chatě,která je celkem neobytná.Bohužel jí nemůžu ani nijak pomoct,protože sama nemám a nemůžu jí dát ani žádné oblečení,protože by jí bylo malé.V dnešní době peníze vážně nemá skoro nikdo.

reagovat 18.4.2005 19:42 - Verča

No podle mě domov důchodců a ani dětský domov nejsou ideální.Stejně tak mě fascinují různé sbírky na postižené děti.Těmhle lidem skoro nic nechybí,stará se o ně stát,obzvlášť když jsou v zařízeních.Konkrétně co se týká těch postižených,tak byste možná koukali jaký mají někteří komfort.Na vlastní oči jsem viděla takovou kosmetiku,kterou bych si já nekoupila ani k vánocům.....

reagovat 18.4.2005 20:04 - Mecenas

No, ja si prave taky myslim, ze rada lidi z tech oficialne socialnich pripadu na tom nejsou tak zle. Spis jsem mela na mysli nekoho, kdo je na tom momentalne spatne a za cas se sam zveti. Jsem v zahranici ve velice prosperujici zemi a s dobrou praci. Znam tu malo lidi obecne a ti jsou na tom vsichni velice dobre. Na tuto myslenku me privedl fakt, ze jsem takto uplne nahodne uz cloveku pres internet pomohla, dodnes jsme pratele a az se vratim do Cech, tak se snad i potkame. A neslo o nejakou horentni castku.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.7.2017 17:36 - omluva

A tohle je co:

Jsem...

Ja jsem opravdu postižená a chtěla jsem jenom kámošku a ta pomě chtěla jenom prachy na těchto stránkach mi nikdo nic nedal

reagovat 3.8.2017 05:37 - aMira Smejkal

Jsem si nedavno precetla...

Dobrý de. Ještě jste ochotna někomu pomocí?

reagovat 3.8.2017 08:34 - od

Dobrý de. Ještě jste...

Už jsi to 2 rozmyslim komu budu chtít pomoct a kdo mě jenom bude chtít využít

reagovat 7.9.2017 11:58 - prcek

Ahoj mám dotaz kamoš mi přes net poslal na konto peníze minulý pátek a dneska je čtvrtek a ještě je na kontě nemám nevite co se mohlostát čislo konta bylo napsané správně děkuji.

reagovat 7.9.2017 12:37 - Honza

Ahoj mám dotaz kamoš mi...

nejlepší je zavolat do kámošovy banky - co se děje. No někdy převody mezi některýma bankama mohou trvat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *