Nabizim penize tomu, kdo je opravdu potrebuje

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.4.2005 19:04 - Mecenas

Jsem si nedavno precetla jeden velice zajimavy zivotni pribeh a financne pomohla cloveku, ktery to velice potreboval. Nikdy jsem na charitu neprispivala, protoze jsem nevedela, k cemu ty prostredky nakonec budou a jak se dostanou k cilovemu prijemci. Ale po teto zkusenosti jsem si rekla, ze poslu nekomu penize, kdo je opravdu potrebuje. Nejedna se o staticice, proste chci jen pomoci lidem, kteri jsou v tezke zivotni situaci a treba pouhych 1000 Kc jim v necem moc pomuze... Kdybych nebyla samozrejme v takove financni situaci, ze si takovou pomoc mohu v par pripadech dovolit, nenabizela bych to. Proto prosim vtipalky, aby teto diskuse nezneuzivali. Je urcena jen lidem, kteri maji momentalni nouzi a nemaji zpusob, jak to resit. Diky, chci proste pomoct. Treba se ke mne pridaji i dalsi.....
Proto prosim skutecne nezahcujte tuto diskusi nesmysly, nebot lidi, kteri by to mysleli vazne at uz z jedne ci druhe strany, by se mohli nedostat ke spravnemu zdroji informaci.

reagovat 18.4.2005 19:29 - Tom

Myšlenka je to pěkná a dokonce velmi pragmatická (věnovat peníze konkrétnímu potřebnému), protože se uvádí, že až 50% humanitární pomoci spolkne režie a v případě totalitních států dokonce i vládnoucí elita nebo mafie ap. Jen mi není jasné, jak to chceš v praxi realizovat.
Dám Ti radu: Ty nemáš v okolí dětský domov, domov důchodců ap? Nějakou rodinu ve srabu o které víš, že si to až tak sama nezpůsobila? Já třeba rozumím počítačům a jedné takové rodině pomáhám, aby jejich děti držely krok s dobou a mohly získat lepší vzdělání a tak se vymanily ze svého osudu.

reagovat 18.4.2005 19:37 - Verča

Myslím si,že v dnešní době potřebuje peníze skoro každý.Otázkou je,co to znamená potřebovat.Jestli na jídlo?Na nové dioptrické brýle?Co to je potřebovat?Já si radši nekoupím do svačinu,abych pak mohla jít cvičit za 40 kč do posilovny.Taky bych si chtěla chodit kupovat hadříky do nějakých pěkných obchodů,abych nechodila hlavně k vietnamcům a do levných obchodů.Jsme na tom dost mizerně,ale přesto si myslím,že jsou na tom lidi ještě hůř.Hodně blbě je na tom moje nejlepší kamarádka.Je to fakt sociální případ.Kdyby neměla možnost bydlet u svých prarodičů,tak by musela bydlet na chatě,která je celkem neobytná.Bohužel jí nemůžu ani nijak pomoct,protože sama nemám a nemůžu jí dát ani žádné oblečení,protože by jí bylo malé.V dnešní době peníze vážně nemá skoro nikdo.

reagovat 18.4.2005 19:42 - Verča

No podle mě domov důchodců a ani dětský domov nejsou ideální.Stejně tak mě fascinují různé sbírky na postižené děti.Těmhle lidem skoro nic nechybí,stará se o ně stát,obzvlášť když jsou v zařízeních.Konkrétně co se týká těch postižených,tak byste možná koukali jaký mají někteří komfort.Na vlastní oči jsem viděla takovou kosmetiku,kterou bych si já nekoupila ani k vánocům.....

reagovat 18.4.2005 20:04 - Mecenas

No, ja si prave taky myslim, ze rada lidi z tech oficialne socialnich pripadu na tom nejsou tak zle. Spis jsem mela na mysli nekoho, kdo je na tom momentalne spatne a za cas se sam zveti. Jsem v zahranici ve velice prosperujici zemi a s dobrou praci. Znam tu malo lidi obecne a ti jsou na tom vsichni velice dobre. Na tuto myslenku me privedl fakt, ze jsem takto uplne nahodne uz cloveku pres internet pomohla, dodnes jsme pratele a az se vratim do Cech, tak se snad i potkame. A neslo o nejakou horentni castku.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.12.2017 17:48 - bakala

Já bych bral nějaký příspěvek k Vánocům-doly nevynesly až tak moc,taky pan Rath by bral,no a spousta dalších kamarádů z této společnosti dvounohých sviní.

reagovat 25.2.2018 12:35 - černý život

Nacházím se v roce 2018, bude mi skoro 30 a žiju již 12 let na černo se vším všudy. Práce vybírám pouze na černo, jako holka jsem značně limitovaná prácema typu kydání u zvířat nebo pomocné práce v kuchyni - deprimující, z věčně malých výplat nemám na zaplacení zdravotního sociálního, dlužím na zdrav/soc, dpp praha, ostrava - jízdy do práce na černo, věčné výdělky jen kolem 10000-12000 - z toho vracívám lidem kdy jsem si půjčila na nájem v době proluky bez práce, nemám nárok na sociální dávky - bydliště jinde než život v praze - složité na rozepisování, celkově je to na delší vysvětlování, ale to hlavní jsou dluhy z doby kdy jsem byla vyhozena z domu v 18ti a využita lidmi u kterých jsem bydlela k přijetí televize na úvěr a to hned celkem třikrát u různých společností, to vše po dobu studia, kdy jsme neměla jinou možnost jak si zachovat přežití dalšího měsíce abych mohla chodit do školy a mít zázemí, takhle sprostě mě jako bílého koně finančně zneužili a já to mám platit? samozřejmě nikdy neplacené a s prvním zaměstnáním kde jsem měla vydělávat 12000 mi za půl roku přišla exekuce a nechali mi 7000 - to je celoživotnímu odsouzení k životu na ubytovně a o čínských polívkách, na insolvenci nedosáhnu, všude v práci vydržím tak rok, rok a půl - podmínka je stabilní zaměstnání, takže jsem jak štvaná zvěř odsouzena k životu skytě, už jsem byla i dvakrát na ulici, deprimuje mě takový život, nemám na zaplacení zubařské péče, neznám pojem dovolená, vzdělávání se, každý krok který bych chtěla v životě učinit je o PENĚZÍCH - které nikdy nevydělám a i kdybych snad neměla ty dluhy, i tak bych byla pracující chudoba kdy díky nízkému vzdělání nedosáhnu na lépe placené zaměstnání, ale určitě by se mi lépe žilo a dýchalo než teď, jakmile se práce stává jen prostředkem přežití, výplatu pohltí výdaje na nájem a jídlo a na nic víc, přestává být takový život smysluplný a přestává být příležitostí k rozvoji, je to jen každodenní rutina/otročina za kus žvance, bez pozitivních prožitků. Nepomohli mi ani v krizových sociálních centrech, nepomohl psycholog, nepomohl ani psychiatr, jsem jak tonoucí se stébla chytá ale nikam to nevede. Všichni mí známí mi radí jedině chlapa který mě bude živit, nic jiného se nedá vymyslet, jenže v obličeji jsem nehezká a všichni vyžadují sex - což já nechci, taková pomoc je o ničem. Velmi toužím po osobním setkání s někým nejlépe ženou která žije podobně či se z toho nějak dostala k osobní konzultaci k porovnání kvality života a nejlépe zde v Praze, ozve se někdo? alenal88@seznam.cz

reagovat 24.4.2018 09:10 - WORTHAM SAQUAN

Požádejte o půjčku rychlý a pohodlný způsob, jak zaplatit účty a obnovit financování vašeho projektu v nejlevnější úrokové sazbě ve výši 3%, aby nás kontaktovali dnes prostřednictvím: worthamloanfim11@gmail.com. Úvěr potřebujeme půjčku nabízet naše minimum je 1,000,00 výběr půjčování nějakých peněz, jsem certifikovaná registrace a věřitelé Legit, můžete nás kontaktovat dnes, pokud máte zájem získat tento úvěr, kontaktujte mě pro více informací o procesu půjčky protože podmínky půjček a výše úvěru vám budou převedeny. Potřebuji vaši naléhavou odpověď, pokud máte zájem.

reagovat 20.6.2018 13:54 - John Lisa

Potřebujete financování? Potřebujete obchodní nebo osobní půjčku? Chcete refinancovat svou firmu? Naše společnost je zde, aby vám pomohla. Poskytujeme půjčku jakémukoli jednotlivci a společnosti s úrokovou sazbou 3%. Odpovězte nám nyní na adrese: johnlisaloncompany2003@gmail.com pro více informací.

Doufám, že vás brzy slyším prostřednictvím email.johnlisaloncompany2003@gmail.com

reagovat 20.6.2018 17:04 - kahohad

já bych byl rád kdyby mi někdo dal 1500 korun. Chci si koupit měřící pásmo, abych mohl chodit do lesa a měřit si pásmem stromy, jak rostou daleko od sebe, měřit si třeba baráky, sloupy elektrického vedení, jak jsou daleko od sebe a tak. Rád měřím pásmem, když vytahuju pásmo z cívky a koukám na čísla a jak to pásmo rozvinuju, je to sranda

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *