Nabídka pomoci lidem s PPP(anorexie, bulimie, záchvatovité přejídání)

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.6.2009 11:59 - sany a iwett

Zdravíme všechny, kteří se potýkají s poruchami příjmu potravy, ať už jde o anorexii, bulimii a nebo méně známé, ale stejně závažné záchvatovité přejídání. Jsme praktikantky O. s. Anabell, které je založeno právě za účelem pomoci lidem s PPP.

Díky času trávenému v Anabell zjišťujeme, jak moc je problematika poruch příjmu potravy závažné a citlivé téma, ale ŘEŠITELNÉ!

Založily jsme tuto rubriku pro Vás všechny, kteří o pomoc stojíte. Pro Vás, kteří poruchami trpíte, nebo jste trpěli, i pro Vás, kteří máte ve svém okolí někoho blízkého s PPP a nevíte, jak podat pomocnou ruku.

Můžete u nás najít i nabídku odborné pomoci (poskytnutí kontaktů na odborníky po celé ČR).

Přejeme hodně sil...každý krok se počítá.

reagovat 25.7.2009 13:05 - sany a iwett

Dobrý den, chceme Vás poprosit o pomoc. Do ZPRAVODAJE ANABELL píšeme článek (pokud by někoho zajímala předchozí čísla, jsou na http://www.anabell.cz/index.php/zpravodaj-anabell). Článek, se týká rodiny, partnerů a přátel, kteří mají dceru, partnerku,..., která trpí poruchou příjmu potravy. Hodně by nám pomohla jakákoliv odezva. Děkujeme za pomoc

reagovat 10.1.2012 00:55 - Elena

Typ na krásnou postavu! :)

Já mam 162 , jsem štíhlounká, mám 50kg, jsem akorát, prsa akorát, a jím celý den uplně všechno ;-) . Samosdřejmě pár krát do týdne si zacvičím, takže mám zpevněné tělo. Ráno snídám, k obědu si dám klidně knedlo zelo vepřo, ke sváče jogurty, k večeři další pořádný jídlo, někdy si namažu i chleba se sádlem. Samosdřejmě to prokládám zeleninou, ovocem. Jsem zdravě štíhlá, mám hezký zadek, prsa. A chlapi po mě šílej. Naopak skoro žádný chlap nemá rád vychrtlý ženský, co jsou kost a kůže. Je to antierotický a antipřitažlivý.. A naopak, když budete hladovět, tak vaše tělo si bude vytvvářet tukové zásoby, protože neví , jak dlouho ho opět necháte hladovět, takže si vše co sníte raději uloží do zásob.. Ale pokud budete jíst pravidelně normální jídla, metabolismus se zrychlý a nemusíte se bát tloustnutí.. Naučte se mít rádi sami sebe a až když se přijmete, takové jaké jste, pujde vám i snadněji hubnutí. Doporučuji knihu : Miluj svůj život, Luise L. Hay (tahle kniha mi velice pomohla).

Jezte, sportujte a mějte se rádi!

užitečné rady

Hladověním a dietama si zbytečně odvápnujete kosti, ničíte celé tělo, ztrácíte minerální látky a vitamíny, tzn. vlasy, plet, zuby jdou do háje..Orgány též.. Pak jsou problémy s plodností.. Zažívací trakt je poškozený, nafukuje se břicho, vytváří se vředy, klesá hormonální hladina, začínají vyrůstat po těle chlupy.. Jezte, pijte hodně vody a sportujte.. Po dietních výrobcích se tloustne, protože naše tělo nedokáže zpracovat umělé látky (do dietních potravin se nedává cukr, ale chemie, kterou naše tělo nedokáže zpracovat a vyloučit, proto to ukládá). Když si dáte přírodní cukr, živočišný tuk, tak to ztrávite a odejde to z těla.. Ale uměliny ne..

reagovat 24.10.2012 09:13 - lenka

Typ na krásnou postavu!...

taky doporučuji knížku : Miluj svůj život. Spoustu věcí si uvědomíte. Jen je, alespoň pro mě, těžké si uvědomit, že moje tělo je jen moje a že se k němu mám chovat hezky a mít ho ráda.

reagovat 24.10.2012 09:58 - Lenka

Typ na krásnou postavu!...

no, tvoje sebechvála není zrovna nejsympatičtější. Hlavně že po tobě chlapi šílej, krásko. Nenapsala jsi bohužel, kolik ti je, mně už je přes čtyřicet a dát si k obědu vepřo-knedlo-zelo a něco podobného k večeři OPRAVDU NEMŮŽU. To by znamenalo okamžitě kila navíc. Ale to pochopíš časem, paní dokonalá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.4.2013 11:26 - Janina

pomáhat druhým nemusí znamenat pracovat za druhé...jsem zaměstnaná v soc. sféře a nezlob se, ale "měj se ráda" je univerzální odpověd. Přijímat se a mít se rád je něco, na čem pracuju už dlouho, proto píšu, že jsem se začala léčit (sama)a že jsem se sebou spokojená a rovněž, že chodím čistá a upravená, takže na sebe nekašlu. Psala jsem o tlaku okolí a možnosti sklouznout tam, kde jsem byla a zmínila jsem i to, proč jsem přibrala a nepřibrala jsem proto, že na sebe kašlu, ale byl to výsledek snahy o přežití...

reagovat 15.5.2014 21:34 - Františka Králíková

Dobrý den. Od 17ti let jsem hubla a ze 73kg jsem zhubla na 43kg, což už mě samozřejmě nevedl zdravý rozum, ale anorexie. Šla jsem Ke karlovu na hospitalizaci, kde mi velice pomohli a vypustili mě se 48kg. Měla jsem nějakou následnou péči, ale všechno šlo hladce a přibírala jsem. Byla jsem spokojená, když jsem měla 55kg. Dneska mám 62kg, čehož jsem docílila za posledního půl roku, jelikož se záchvatovitě přejídám. Ráda bych vyhledala nějakou pomoc. Už jsem chodila k mnoha psycholožkám, ale žádná nebyla zaměřená přímo na PPP, a tak to nemělo velké výsledky. Už mě to nebaví, hlavně se bojím jídla, protože se v něm neumím ovládat. Je to můj největší zájem, kterého se chci z celého srdce zbavit. Nedoporučily byste mi nějaké setkání, řešení, radu...? Děkuji mockrát, Františka

reagovat 28.5.2014 17:23 - Sju

Dobrý den. Od 17ti let jsem...

Dobrý deň, prosím Vás, chcem sa opýtať, či ste už prišli na nejaké riešenie svojho problému čo sa týka zachvatovitého prejedania stredaného s hladovaním? Mám presne taký istý problém :( najprv som príliš schudla a keď som znovu "začala" jesť nedokážem to ovládať... cítim sa úplne bezmocne, preto vám píšem s nádejou, že mi budete vedieť poradiť. Dopredu ďakujem za odpoveď :)

reagovat 17.7.2014 19:29 - Petra

Dobrý den, potřebuji se zeptat, už delší dobu trpím záchvatovitým přejídáním, zhubla jsem v zimě z 57 kg na 48 kg, mně to nestačilo a chtěla jsem víc, ale bohužel se to vyvinulo tak, že jsem se začala hrozně přejídat a váha šla nahoru, teď vydržím maximálně 2 dny jíst normálně, a pak se zase přejídá, nevím jak si s tím poradit, prosím řekněte mi co mám pro to udělat :-( jsem zoufalá..

reagovat 19.12.2016 06:08 - Prasnice

Dobry den,
prosím vás o radu:( Je mi 23 let a mám problém s prejídáním. Absolutnĕ se nedokážu ovládat.Dennĕ jsem schopná vyžrat celou ledničku.Začalo to po porodu,kdy jsem vážila 55 kg,od té doby jsem se neskutečnĕ vyžrala,mám už asi 70 kg...Už nevím jak dál,nenávidím svoje odporné tlusté nechutné špekaté tĕlo:( Nepomáhá mi ani adipex ani cvičení...často uvažuji o sebevraždĕ.V 16 letech jsem se léčila s bulimií (projímadla),to jsem mĕla 47 kg,pak jsem se zas vyžrala,pak zas zhubla(ritalin),pribrala,zhubla(pervitin),pribrala atd.,atd...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *