Na úřadu práce a brigáda

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.9.2013 19:25 - I

sem na úřadu práce a mám brigádu od agentury práce na celé září , což je jasné, že si vydělám víc jak 4500, v agentuře mi řekli, že bud si budu počítat hodiny a nebo, že tam mám chodit celý měsíc , ale vyřadí mě z úřadu práce , když sem se zeptala že ale na 6 měsíců, tak mi paní řekla, že to není sankční důvod a že se můžu přihlásit hned, neví někdo jak to je? abych si pak nemusela platit zdravotní a sociální, jen kvůli tomu že mám jeden měsíc brigádu . Děkuji za odpoveď :-) :-)

reagovat 10.9.2013 13:26 - našlo se tohle

Pokud jste přišli o zaměstnání a jste v evidenci úřadu práce a berete podporu v nezaměstnanosti, pak si můžete tzv. „bokem“ pár korun přivydělat. Ovšem jako všechno, tak i toto má svá omezení.

Pokud si naleznete krátkodobou brigádu, pak za ní nesmíte utržit více, jak 4 000,-Kč hrubého. Jinak jste automaticky vyškrtnuti z evidence úřadu práce. Také musíte tento zisk nahlásit dopředu úřadu práce, jinak se můžete těšit na sankce, nebo také na znemožnění se znova ucházet o podporu v nezaměstnanosti. Vyplácení podpory v nezaměstnanosti se vám logicky při krátkodobé brigádě zcela pozastaví, ale naopak se vám prodlouží doba, po kterou můžete podporu v nezaměstnanosti pobírat.

Zdravotní pojištění v tomto případě za vás stále hradí stát, protože jste pořád v evidenci na úřadu práce. To může zlehčit shánění vaší brigády, protože za vás firma nebude muset odvádět zdravotní pojištění. Ovšem sociální ano!

reagovat 10.9.2013 13:33 - ?

Vydělávat si takto můžete na ÚP až když neberete podporu.Odpověď

Dobrý den, přesné znění zákona je, že zařazení a vedení v evidenci úřadu práce nebrání výdělečná činnost „pokud měsíční výdělek nepřesáhne polovinu minimální mzdy (4000 Kč)“. Z tohoto znějí lze dovodit, že výdělek musí být 4000 Kč a méně. Vyřazení by hrozilo již při výdělku 4001 Kč. S pozdravem Občanská poradna

pokud přesáhnete 4tis zřejmě vás vyřadí,pak si musíte platit pojištění

reagovat 10.9.2013 14:21 - jen doplnění

Vydělávat si takto můžete...

Doporučil bych, kdo má nějakou brigádu, tak ať si ukončí registraci na ÚP. Pak si může vydělat i více než nějaké 4 tisíce. Bude muset platit pojistné i daň, ale půjde mi doba i peníze zápočtu na penzi. Než být v registraci, tak bych určitě bral i práci za nějakých 6 tis za měsíc (třeba nižší úvazek). I kdybych platil třeba plné zdravotní pojistné a daň, to přesně nevím, tak je to lepší než být jen registraci.

reagovat 7.4.2014 21:04 - Kamila

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: jsem na ÚP, pobírám i podporu. Mám možnost jít na brigádu, ale firma po mě chce, abych odpracovala určitý počet hodin zadarmo, ve vlastním volném čase.
Mohu tedy odpracovat v květnu nějaké hodiny zadarmo, bez toho, aby mi ÚP sebral podporu a od června na ÚP nahlásit brigádu, nebo i toto je zakázáno?
Prosím odpovězte mi někdo co nejdříve. Děkuji

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.1.2015 23:42 - Renata

Dobry den chtela jsem se zeptat zda při brigádě a platí za me zdravotní a sociální normálně na úřadu prace se musi docházet na to sezení díky za odpoved :)

reagovat 20.1.2015 16:09 - Sasenka

Dobry den.Chci se zeptat kdyz jsem na UP pobiram 3300 a chci jit na brigadu kde budu mit 300hodin rocne.Jak to funguje staci prinest smlouvu ze budu mit tich 300hod rocne po 60kc na hod nebo se musi nosit kazdy mesic novou smluvu z poctem hodin?A prijdu o tich 3300?Dekuji.

reagovat 21.5.2015 23:58 - Pavel

Dobrý den uřad pracesam porušuje svá ustanovení pokud někdo pobíra pen muže si vydelat 4000 člověk který pobírá 0 A je mu placeno jenzdrav a soc je paradoxne v nevýhodě muže mi na to nekdo odpovědet

reagovat 29.10.2015 01:09 - Jakub

Dobrá den, takový systém nastavoval jen uchyl, radím Všem dopředu, pokud nechtějí být vyřazení z evidence, tak venku přepadávejte lidi, prodávejte drogy nebo vydírejte, protože tohle co zažijete na ÚP ohledně brigády je neuvěřitelný... To jsme někde v 16 st.

Zbohem.

reagovat 29.10.2015 09:11 - hm

Je to úplně na hlavu. Manžel ztratil práci, protože firma, kde byl zaměstnán, zkrachovala. Bral podporu v nezaměstnanosti. Pak si našel brigádu, protože nic jiného volného pro něj nebylo. Samozřejmě, že o dávky přišel a jako brigádník teď bere kolem 3 tisíc za měsíc a podporu mu samozřejmě sebrali. No má vůbec cenu snažit se něco dělat? Že se raději neválel doma. Měl by víc a nemusel by se dřít.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *