Na úřadu práce a brigáda

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.9.2013 19:25 - I

sem na úřadu práce a mám brigádu od agentury práce na celé září , což je jasné, že si vydělám víc jak 4500, v agentuře mi řekli, že bud si budu počítat hodiny a nebo, že tam mám chodit celý měsíc , ale vyřadí mě z úřadu práce , když sem se zeptala že ale na 6 měsíců, tak mi paní řekla, že to není sankční důvod a že se můžu přihlásit hned, neví někdo jak to je? abych si pak nemusela platit zdravotní a sociální, jen kvůli tomu že mám jeden měsíc brigádu . Děkuji za odpoveď :-) :-)

reagovat 10.9.2013 13:26 - našlo se tohle

Pokud jste přišli o zaměstnání a jste v evidenci úřadu práce a berete podporu v nezaměstnanosti, pak si můžete tzv. „bokem“ pár korun přivydělat. Ovšem jako všechno, tak i toto má svá omezení.

Pokud si naleznete krátkodobou brigádu, pak za ní nesmíte utržit více, jak 4 000,-Kč hrubého. Jinak jste automaticky vyškrtnuti z evidence úřadu práce. Také musíte tento zisk nahlásit dopředu úřadu práce, jinak se můžete těšit na sankce, nebo také na znemožnění se znova ucházet o podporu v nezaměstnanosti. Vyplácení podpory v nezaměstnanosti se vám logicky při krátkodobé brigádě zcela pozastaví, ale naopak se vám prodlouží doba, po kterou můžete podporu v nezaměstnanosti pobírat.

Zdravotní pojištění v tomto případě za vás stále hradí stát, protože jste pořád v evidenci na úřadu práce. To může zlehčit shánění vaší brigády, protože za vás firma nebude muset odvádět zdravotní pojištění. Ovšem sociální ano!

reagovat 10.9.2013 13:33 - ?

Vydělávat si takto můžete na ÚP až když neberete podporu.Odpověď

Dobrý den, přesné znění zákona je, že zařazení a vedení v evidenci úřadu práce nebrání výdělečná činnost „pokud měsíční výdělek nepřesáhne polovinu minimální mzdy (4000 Kč)“. Z tohoto znějí lze dovodit, že výdělek musí být 4000 Kč a méně. Vyřazení by hrozilo již při výdělku 4001 Kč. S pozdravem Občanská poradna

pokud přesáhnete 4tis zřejmě vás vyřadí,pak si musíte platit pojištění

reagovat 10.9.2013 14:21 - jen doplnění

Vydělávat si takto můžete...

Doporučil bych, kdo má nějakou brigádu, tak ať si ukončí registraci na ÚP. Pak si může vydělat i více než nějaké 4 tisíce. Bude muset platit pojistné i daň, ale půjde mi doba i peníze zápočtu na penzi. Než být v registraci, tak bych určitě bral i práci za nějakých 6 tis za měsíc (třeba nižší úvazek). I kdybych platil třeba plné zdravotní pojistné a daň, to přesně nevím, tak je to lepší než být jen registraci.

reagovat 7.4.2014 21:04 - Kamila

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: jsem na ÚP, pobírám i podporu. Mám možnost jít na brigádu, ale firma po mě chce, abych odpracovala určitý počet hodin zadarmo, ve vlastním volném čase.
Mohu tedy odpracovat v květnu nějaké hodiny zadarmo, bez toho, aby mi ÚP sebral podporu a od června na ÚP nahlásit brigádu, nebo i toto je zakázáno?
Prosím odpovězte mi někdo co nejdříve. Děkuji

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.10.2015 01:09 - Jakub

Dobrá den, takový systém nastavoval jen uchyl, radím Všem dopředu, pokud nechtějí být vyřazení z evidence, tak venku přepadávejte lidi, prodávejte drogy nebo vydírejte, protože tohle co zažijete na ÚP ohledně brigády je neuvěřitelný... To jsme někde v 16 st.

Zbohem.

reagovat 29.10.2015 09:11 - hm

Je to úplně na hlavu. Manžel ztratil práci, protože firma, kde byl zaměstnán, zkrachovala. Bral podporu v nezaměstnanosti. Pak si našel brigádu, protože nic jiného volného pro něj nebylo. Samozřejmě, že o dávky přišel a jako brigádník teď bere kolem 3 tisíc za měsíc a podporu mu samozřejmě sebrali. No má vůbec cenu snažit se něco dělat? Že se raději neválel doma. Měl by víc a nemusel by se dřít.

reagovat 6.7.2018 08:18 - Může někdo poradit,jak to skutečně je?

Od nového roku jsou jiné zákony,pokud pracujeme brigádně na dohodu na pracovní činnost,kde nám platí soc. a zdr. ÚP,protože nemáme vyšší výdělek,než 2500 Kč měsíčně,strhává nám ještě zaměstnavatel nějaké procento z této částky na sociální??? Na internetu je někde jasně psané,že ne,pokud částka není vyšší,než 2500 Kč,jinde je to ale psané jinak,tak si nejsem jistá.

reagovat 6.7.2018 17:12 - Petra

Od nového roku jsou jiné...

Tak to by mě také zajímalo.

reagovat 7.7.2018 14:12 - .

.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *