Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.12.2007 00:21 - Martin

Moje známá prohlásila, že si nepřeje, aby její dcera už v 9 letech vymetala špinavé záchody v našich vlacích a tak tato devítiletá dívka letos v létě absolvovala patnáctihodinovou cestu vlakem na dovolenou do Tater vystlaná pamperskama, které musela používat a zhruba v polovině cesty jí její matka přímo v kupé před námi přebalila. Totéž platí i o zpáteční cestě. Byli jste svědky něčeho podobného?

reagovat 2.1.2008 22:28 - Štěpán

Já kdybych byl její matka tak bych nějakým hadrem nebo třeba kapesníkem umyl, utřel prkýnko na záchodě nebo ho obložil toaleťákem a myslím že by to bylo rozumnější řešení než plenky. Podle mně je ta paní hloupá kráva, chudák holčička.

reagovat 3.1.2008 01:01 - Ala

Taky mi to připadá docela ujeté. Sice se mi veřejné záchody taky hnusí, nejprve jsem naší 3 leté dceři chtěla brát všude nočník sebou, ale je pitomé nosit sebou všude nočník, takže to řeším tak jak píše Štěpán.

reagovat 3.1.2008 13:53 - Soňa

No mohla jít dát plínu pro dospělé ne??

A nemusela ji tak pořád přebalovat a hlavně ztrapnovat před ostatnimi .

V 9 letech chudák holka, a to byly v kupé i chlapi??

Některé matky jsou fakt pošahané.

reagovat 3.1.2008 13:54 - SoHa

No mohla jít dát plínu pro dospělé ne??

A nemusela ji tak pořád přebalovat a hlavně ztrapnovat před ostatnimi .

V 9 letech chudák holka, a to byly v kupé i chlapi??

Některé matky jsou fakt pošahané.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.7.2016 05:07 - Plenkar

Naprosto souhlasím s Olgou!...

Tak vidis Martine,ze mi sam davas za pravdu.Neco jineho je ped..filie a neco jineho zase pohlavni zneuzivani.Takze pokud chcete byt prisni a spravedlivi-spravne rozlisujte o cem se vlastne bavime.
Nevim,kolik Vam je pane Martine,zda mate jiz vlastni deti,ale pokud je mate,tak jiste vite,ze do sve plnoletosti/v pripade studi a ekonomicke zavislosti jeste dele/jste jako rodic povinen plnit urcite pozadavky,rucite za neplnoletou osobu,kterou mate sverenou ve sve peci.
Coz znamena,ze pokud Vase dite jakehokoli stari/0,1-18 let/znecisti postel/matraci/v hotelu,sedacku v autobusu,v letadle,v taxiku,tak to vsechno bez diskuze zacalujetete-pane chytrej.A jestli jste tak utlocitny,aby 9lete dite se stydelo za to,ze musi mit plenky,tak budete asi hodne bohaty,protoze nektere takove nehody Vaseho ditete se dost prodrazi.Pokud je k tomu zapotrebi rozhodnuti soudu,tak to je potom paleta.
Ja s Vami vsemi souhlasim!Nedavejte pleny detem vubec-vzdyt to je tyrani!Nechte je hned po prijezdu z porodnice lezet v postylce nahe bez plinek-jen tak je nebudete omezovat.A Vase deti budou stestne,smradlave a Vy s nimi.
No fakt i v tehle tematech je to samy zasrany havluv zrzavy slunickar a prazsky kavarensky povalec.
Dokud za dite odpovidam pred zakonem,tak s nim budu jednat a zachazet tak,aby nevznikaly zbytecne problemy a hlavne po svem.Takze cekam pani Olgu i pana Martina jako detske ombudsmany/jen jestli na to maji koule/az budu nasazovat svemu 13ti letemu diteti pleny na cestovani.A at si k tomu pozvou i zachranarsky vrtulnik.Budou ho potrebovat!

reagovat 19.7.2016 09:41 - Jana

Tak vidis Martine,ze mi sam...

Plenkaři, jediné, co tě omlouvá, je tvé postižení a fixace na pleny.
Mícháš tady ve své argumentaci hrušky s jablky, protože něco jiného je dávat plenky kojencům a batolatům, které je doopravdy potřebují a něco jiného nutit je desetiletému dítěti!
Ono totiž tohle větší dítě na rozdíl od mimina umí ovládat své tělesné potřeby a dovede si říci s předstihem, kdy bude potřebovat na toaletu.
Takže tvoje hysterické výkřiky o placení nějakých škod za znečištěnou sedačku a podobně, jsou akorát k smíchu.
Pro tvou informaci: pracuju už mnoho let jako vychovatelka v dětském domově, takže děti jsou moje životní náplň. Absolvovala jsem s dětmi už stovky výletů, zájezdů a jiných hromadných akcí jak vlakem, autobusem, tak dokonce i v letadle. Mám ve skupině jak pětileté špuntíky, tak i puberťáky a můžu tě ubezpečit, že jsem za ta léta zažila možná tak dvě, nebo tři nehody, kdy se někdo připočůral, problém s velkou potřebou neměl ani jeden!
A těm dětem, kterým se to stalo, bylo maximálně šest, sedm let, starším nikdy.
Je mi jasné, že ty bys prostě dětem nutil pleny až do osmnácti bez ohledu, zda to potřebují nebo ne, protože jsi právě ukázkový případ člověka, který se v plenách vyžívá a vnucuje je i ostatním jen pro své pochybné potěšení.

reagovat 21.7.2016 08:57 - T

Dobrý den, mám14 syna, který už od malička trpí inkontinencí, a musí nosit plenky i do školy. Pokud by měl někdo vydeo, jak stejně starý kluk nosí plenky, moc by mu to pomohlo. Mohl by ho prosím poslat na biosphere2@seznam.cz

reagovat 21.7.2016 16:25 - ????

Dobrý den, mám14 syna,...

Aby si si ho pred videom vyhonil.

reagovat 23.7.2016 19:58 - martin123

Ahoj,
dlouho jsem přemýšlel, zda se s mým těžkým dětstvím sem svěřit, ale jelikož si myslím, že by mě zde mohli někteří pochopit a některým se stalo něco podobného, tak sem mojí bohužel hroznou zkušenost s plenkami dám. :(
Stalo se to tak, že jsem měl často hádky se svojí o 3 roky mladší sestrou. Pořád na mě sváděla různé věci a mě to tak štvalo, že jsem se rozhodl, že se jí pomstím. Tak jsem jí v noci když spala začal strkat ruku do teplé vody a ona se v posteli pár dní po sobě počůrala. Rodiče si s ní nevěděli rady, moje ségra měla obrovskou ostudu přede všemi a já si tu její ostudu moc užíval. :D) Poté už se začalo uvažovat o tom, zda s ní rodiče mají jít k doktorce a poradit se s ní, zda jí nezačít dávat opět plenky. A pak se to obrátilo proti mě... :( Máma mě v noci jednou nachytala, jak dávám ségře při spánku ruku do vody a bylo jí to všechno jasné.
Ráno rodiče rozhodli, že za trest místo výprasku dostanu místo mojí sestry nakonec plenky já a budu je mít tak dlouho, dokud se z takových blbostí nepoučím. :( Plenky jsem dohromady nosil 4 měsíce a to jak na noc, tak i přes den. A to mi bylo tehdy už 16 a šel jsem na střední. Měl jsem totální ostudu a moje ségra si ze mě za trest dělala mimino, starala se o mě tak. Užil jsem si s plenkami spoustu nepříjemných chvílí, včetně několika dovolených v plenách a to už ani nezmiňuji přebalování, to byla hrůůza, každý den počůraný a pokakaný! :(( Dodnes na ty hrozné chvíle v mém životě nemůžu zapomenout.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *