Muže přitahuje červená?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.11.2008 12:07 - Kamil

Když chce žena rozdráždit muže, měla by se obléct do rudé. Jako torreador!

Muži hodnotili ženy v červené, jejichž fotografie jim předložil vědecký tým vedený profesorem Andrew Elliotem z University of Rochester ve státě New York, jako víc sexuálně přitažlivé. A bylo jedno, jestli šlo o červené oblečení nebo pouze červený rámeček fotky.

Studie vycházela z výsledků 100 respondentů, převážně studentů VŠ, kterým byly předloženy fotografie žen. Muži měli říct, jak se jim ženy líbí... Některé z předložených fotek byly orámované červeně, ostatní v jiných barvách. Jako víc přitažlivou označili muži fotografii ženy v červeném rámečku. Ten samý obrázek zarámovaný jinou barvou předtím přešli bez povšimnutí.

Na dalších fotografiích vědci digitálně měnili té samé ženě barvu sukně. A muži opět silně preferovali modelku v červené...

Čím to je?

reagovat 17.11.2008 16:17 - Milan

Miluju ženy v červených šatech, je to výzva...

reagovat 17.11.2008 20:09 - Petr

Červená přitahuje možná býky, mně osobně se líbí modrá.

reagovat 17.11.2008 20:35 -

A me zelena,vlastne ne oranzova!

reagovat 17.11.2008 21:55 - Bee

Vysvětlení je jednoduché: psychologie barev praví, že červená je barvou života, krve, vášně, divokosti, vzteku, agrese, nebezpečí, temperamentu - probouzí vášně, je opakem klidu. Proto bývají v podnicích pro pány červené zdi, závěsy, světlo. A proto se také do ložnice nedoporučuje dávat si červenou na zdi, protože byste mohli špatně usínat - není to barva, která uklidňuje.

To, že červená přitahuje býky je mýtus, býka jednodušše rozzuří, že před ním něčím máváte.

Dále to nemá žádnou spojitost s osobní preferencí barev, každá barva účinkuje na lidi podobně, téměř stejně. Která barva na vás působí klidněji? Červená nebo modrá?

Červená na vás bude působit tak jak jsem popsala výše, i když ji nemáte rádi.

Červené šaty ženy se vám líbit nemusí, ale přesto vás ta žena bude přitahovat víc v červených než v modrých šatech, i přesto, že modrou barvu máte mnohem radši (pravděpodobně budete tedy člověk klidný, trošku odměřený, rozvážný,...).

Zajímavostí také je, že ve starověku lidé začali rozlišovat jako první barvu červenou. Tu také pojmenovali a odlišili od těch ostatních. Modrou pojmenovali a odlišili jako poslední - do té doby to byla pouze barva oblohy, moře, atd.

Teplá vášnivá Červená stojí na jednom konci barevného spektra, studená klidná Modrá na druhém. Jde o dva póly jak ve vlnové délce, tak v psychologickém působení barev na člověka.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.12.2008 23:47 - milenka

Moje zkusenost rika, ze cervena budi pozornost vzdy. Zaprve ji u nas nenosi zase tolik lidi /v cerne jich je stokrat tolik/, zadruhe je to sexualni barva. Zvysuje krevni tlak, ale zaroven tedy i potencionalne pritahuje nasili. Takze cervenou spis opatrne, jako tresinku na dortu. Ale urcite by mela patrit do satniku zimniho typu /tedy tmave vlasy, svetla az bila plet/.

reagovat 6.12.2008 13:04 -

Cervena k bile pleti? To nejde! Pak clovek vypada zelene!! Cervena se hodi k tmave pleti!

reagovat 6.1.2010 18:36 - Lenka - lenkasaa.blog.cz

Je to možné.

reagovat 2.1.2011 10:58 - Tomáš

Před časem jsem četl, že dle esoteriky muži by měli nosit červené a ženy modré oděvy aby byli v harmonii. Koho zajímá řeč barev a jejich působení na lidi, nechť si do vyhlédávače zadá tento termín nebo podobný.

reagovat 5.10.2011 10:55 - Olga Noruláková

Červená je jednoznačně sexy :)
http://www.otto-shop.cz/d-18420308-melrose-pletene-saty.html

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *