Na co musí vegetariáni dávat pozor - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.2.2002 12:05 - anonym

mapis nieco zo svojej hlavy a nie odpisane clanky z pochybnych casopisov.

reagovat 1.3.2002 12:18 - marie

Třicet let jsem vegetariánkou, posledních 5 let vegankou a z uvedených vitamínů ani minerálů mi NIKDY NIC nechybělo. Znamená to, že něco (oproti informacím v článku) dělám špatně?

reagovat 1.3.2002 17:35 - marie

Zapomněla jsem uvést, že se živím přirozenou, co nejvíc živou potravou bez jakýchkoliv tzv. "doplňků výživy". Nemocná jsem byla naposledy jako dítě (asi před 30 lety).

reagovat 3.3.2002 11:50 - doktorka

Když jste zdravá, tak neděláte špatně nic. Ve většině případů jsou vegetariáni mnohem zdravější než lidé, co jedí maso. Avšak není vegtetarián jako vegetarián. Většina vegetariánů jí obiloviny, luštěniny, ovoce, zeleninu, ořechy, semínka, naklíčené potraviny, popř. mléčné výrobky a vejce. V těchto případech je většinou zdravotní stav úplně v pořádku.
Existují však lidé, kteří vynechají ze svého jídelníčku maso z etických důvodů a dále se o výživu nezajímají. Jídelníček se pak skládá z bílého pečiva, špaget, instantních polévěk, sušenek, knedlíků či brambor s omáčkami... Ovoce a zelenina je nejčastěji zastoupena banány a pomeranči. Často se s tímto typem vegetariánství setkávám u mladých dívek, které se například stravují na vysokoškolských kolejích - a opravdu se pak začínají projevovat nedostaky určitých vitamínů a minerálů - dívky jsou unavené, mají suchou kůži, problémy s menstuací...V těchto případech je nutné, pokud odmítají začít jíst opět maso či se začít stravovat správně doplnit potřebné látky potravinovými doplňky.

reagovat 3.3.2002 19:52 - Kimmy

Anonym, na to, aby niekto mohol pisat nieco zo svojej hlavy, by to musel sam preskumat, dost obtiazne v takej veci ako je vyziva a latky obsahujuce vitaminy, nemyslis...? Co sa tyka clanku, tie iste fakty som citala z roznych inych pramenov, mimo ine aj zahranicnej lekarskej encykopedie. Vies, je rozdiel medzi uverejnovanim faktov podporovanych vedeckym vyskumom, a medzi niekoho vlastnym nazorom, nazor este nemusi byt podlozeny ale fakty musia. Ak ti ide len o to, svoje urazky si nechaj pre seba, nevies sa podpisat...? Dakujem za pochopenie... Kimmy

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.2.2014 11:33 - :-)

Neni tu Jirka Vegan co volává na Frekvenci 1 ?

reagovat 21.4.2014 17:29 - kiki

..většina vegetariánu...

No víš oni se vegetariáni dělí na různé skupiny. Někteří nejí maso ale ryby ano.:)

reagovat 28.2.2016 12:11 - Ivan

Třicet let jsem...

Já vegetarián nejsem a nikdy nebudu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

reagovat 24.7.2016 15:50 - No

Na zboží z takzvaných free trade labelů,jedno takové jsem koupil od demokratické republiky kongo a pak jsem se dozvěděl,že do toho mleli maso z ulovených pygmejů.

reagovat 25.7.2016 08:14 - !

No tak teda ha-ha-ha.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *