Mudr. Hoffman a TCM - PODVOD?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.4.2005 09:58 - Michaela

Našla jsem článek v časopise MF Plus z letošního ledna, ve kterém se píše o doktoru Petru Hoffmannovi z Českých Budějovic (praktikuje zde tradiční čínskou medicínu) a jeho přípravcích, které prodává svým pacientům a které jsou prý škodlivé (obsahují olovo či kortikoidy atp.).
Jelikož také patřím k jeho pacientům a platím za ty léky nemalé peníze, dost jsem se vyděsila. Je ovšem pravda, že můj zdravotní problém, se kterým jsem k němu přišla, téměř zmizel (možná ale vyvstaly zase jiné, i když menší).

Ráda bych se zeptala kohokoliv, kdo článek četl nebo Mudr. Hoffmanna zná či je (byl) rovněž jeho pacient, jestli o tomto problému ví něco více nebo co si o tom všem myslí. Já každopádně vysazuji všechny léky:(

reagovat 6.5.2005 13:23 - Zuzka

Ahoj Míšo, já jsem ten článek nečetla, protože ten zmiňovaný časopis jsem si koupila jednou a moc mne neuchvátil. Nevím, jestli myslíme to samé "TCM". Já bydlím kousek od Prahy a moje švagrová tady na klinice TCM jeden čas pracovala. Teď už je na volné noze, ale mám pocit, že tam stále dochází externě. Vždycky se zmiňovala o tom, že mají centrálu v Hluboké a pobočku tady v Praze. A myslím, že těm lékům docela věřila. Já osobně jsem zkoušela jen jeden druh tzv. "wan". Jaké léky jsi užívala ty, abych byla v obraze, kde se údajně vyskytují ty škodlivé látky?

reagovat 6.5.2005 13:23 - Zuzka

Ahoj Míšo, já jsem ten článek nečetla, protože ten zmiňovaný časopis jsem si koupila jednou a moc mne neuchvátil. Nevím, jestli myslíme to samé "TCM". Já bydlím kousek od Prahy a moje švagrová tady na klinice TCM jeden čas pracovala. Teď už je na volné noze, ale mám pocit, že tam stále dochází externě. Vždycky se zmiňovala o tom, že mají centrálu v Hluboké a pobočku tady v Praze. A myslím, že těm lékům docela věřila. Já osobně jsem zkoušela jen jeden druh tzv. "wan". Jaké léky jsi užívala ty, abych byla v obraze, kde se údajně vyskytují ty škodlivé látky?

Full Spectrum kurkumin

reagovat 6.5.2005 20:49 - Viki

Ahoj Míšo, k MUDr. Hoffmanovi jsem začala chodit po přečtení jeho knihy "Na frekvenci ČM". Byla jsem jeho přístupem unešena a vkládala jsem do něj všechnu svoji naději na uzdravení. Dala jsem spoustu peněz za první dávku léků a po pár dnech jsem dostala hrozné bolesti, tak jsem k němu jela znovu, pilulky mi bezplatně vyměnil za jiné(?), ovšem léčebný efekt byl stejný. Také jsem ho požádalo o pomoc mé sestře (rakovina) a on mne odkázal na známou, která "tohle" dělá. Když jsm jí zavolala, zjistila jsem, že jde o léčbu kyvadlem.... To rozhodlo. Pochopila jsem, že všechno je jen business, hezké řečičky a vytáhnout z kapes nešťastným trpícím penízky za naději bez efektu. Ale šarm, to on každopádně má! Na koho působí placebo, u toho určitě uspěje.

reagovat 13.7.2005 10:59 - Samurajka

Máte někdo zkušenosti s léčbou u p. dr.Hoffmana? Máte na něho nějaký kontakt - internet. stránky, nevíte zda má ordinaci v Praze?
Děkuji.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.9.2015 11:54 - Martina

Našla jsem článek v...

Léčím se u Hoffmanna trictvrte roku,moje dcera také..mela jsem sok kde jsem to četla. .mate pravdu.za léky utrácím obrovske penízenavíc moje problémy opravdu zmizelo jen z casti .A také vyvstali jine..bojim se je dále uživatele, ale z medicínského hlediska je vysadit ze dne na den pokud obsahují opravdu kortikoidy nesmíte. Pokud jste to už neudělala. Snižte je na pulku. Třeba na měsíc a pak další měsíc na čtvrtku davy a pak další mesic nic.A potom bych nasadila podle potizi jinou bylinky. .českou. .a pila čaj nebo macerovala odvar..

reagovat 22.9.2015 11:56 - Martina

Jsou tam chyby..Promiňte. .mam nový dotykový mobil ☺

reagovat 5.3.2016 09:33 - Zdeněk

Našla jsem článek v...

Pan Hoffmann mi pomohl s velkou částí mých problémů kde klasický lékař mě odkázal na analgetika která potlačují bolest ale nic jinak neřeší . Jednou se opravdu netrefil a já měl velké problémy ale v druhé diagnostice se trefil a bolest přešla za jeden a půl měsíce

reagovat 17.3.2016 09:56 - Jana

Našla jsem článek v...

Přikládám do diskuse svoji zkušenost. U doktora Hoffmanna jsem také byla, lékaři si nevědí rady s jedním mým zdravotním problémem, který však není až tak děsný, ale mám ráda své tělo zdravé.Přístup pana Hoffmanna mě nenadchl. vše tam dělá jeho nějaká asistentka, on se mi "věnoval" cca 7 minut a stále byl jednou nohou na odchodu a byl dost nervózní z toho, že jsem na něj měla dotazy, které mi nedokázal vůbec řádně zodpovědět. To, že mi řekl, že můj problém je také proto, že mám střední jazykovou rýhu jinak postavenou, mě pobavilo. Já jsem se kdysi totiž do jazyka kousla a mám rýhu tedy trochu jinak díky srůstu odkousnuté části jazyka.
Napíše obrovské množství léků, naštěstí jsem si vzala jen jednu dávku místo 3, ale i tak jsem tam nechala přes 2000,- Kč. Do 5-ti dnů po jejich užívání jsem se cítila strašně oslabená a chytla jsem hned virózu, kterou jsem neměla nejméně 15 let. Celý organizmus se mi strašně rozházel, po 10-ti dnech mi bylo stále hůře, bolesti hlavy, průjem, viróza trvala 2 měsíce, stále ještě pokašlávám a necítím se dobře, velice lituji, že jsem ho navštívila. Když jsem si přečetla složení předepsaných tablet a k čemu jednotlivé složky jsou, tak to vůbec nemůže řešit můj problém.
Navíc jsem se pak v jednom článku o čínské medicíně dočetla, a také jsem viděla jeden pořad o léčení čínskými bylinami, že byliny z
Číny mohou úspěšně léčit ty lidi, kteří tam žijí a ne lidi z jiné země, protože jsou přizpůsobeni na to místo, ve kterém žijí. Myslím si, že na tom opravdu něco bude. Ty tablety jsem odložila, resp. je vyhodím, obávám se, že by mně mohly naopak ještě uškodit. Dones jsem se řádně z té reakce po nich nevzpamatovala, stále pokašlávám a mám pocit lehkého dušení. Až do té doby jsem žádné léky nebrala, protože jsem pracovala 15 let pro jednu velkou farmaceutickou firmu, raději se vždy léčíme přírodně, a to úspěšně, ale těmi bylinami, které rostou u nás. Prostě za hloupost se platí, i když platit zdravím není zrovna to nejrozumnější.

reagovat 17.3.2016 12:52 - Dobrý den

Takě jsem zaplatila i s celou rodinou za hloupost. Tentokrát v Otrokovicích. Když se mě zeptal v jakém jsem znamení , tak jsem chtěla okamžitě odejít. Byliny nepomohly, mojí matce uškodily. Za hloupost se platí a škubat hýla je snadné...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *