Mrtvice

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.1.2005 15:28 - Plivova

Potrebovala bych zjistit, jak ma spravne probihat rehabilitace pro prodelane mozkove mrtvici. Kdyz je pacient ochrnut na pulku tela. Druha pulka tela a mysleni je naprosto v poradku. na co si mam dat pozor a jak dlouho trva nez se objevi nejake zlepseni. Jestli cvicenim lze dosahnout ze pacient znovu dokaze ovladnout sve telo, nebo jestli je to zbytecna namaha. Moc dekuji za predani jakychkoliv zkusenosti.

reagovat 23.1.2005 09:47 - Petr

Já osobně jsem přesvědčen, že rehabilitaca má smysl, ale pod odborným vedením, já osobně jsem postižen MM před více jak 5 lety, a že jsem byl pomalu týden mimo,tak chodím vcelku slušně. Mám sice PID, ale jsem rád že žiju. A to si myslím je to nejdůlužitější. Píši sice jen levačkou, ale píšu...
Petr

reagovat 24.7.2005 19:47 - MICHAL GUNAR

maminka měla mozkovou mrtvici ,,krvaceni do mozku přestala mluvit nemuže na pravou stranu ochrnula prosim kdo vi jak to probiha po mrtvici mozku at mi prosim napiše děkuji za ochotu .michal chomutov

reagovat 8.11.2005 15:31 - Kiti

Nevím, jestli Vám nějak pomůžu,ale objevila jsem internetové str. www.ictus.cz,kde by mohly být nějaké praktické zkušenosti.

reagovat 17.5.2006 23:22 - ()

Bohužel přidám špatnou zkušenost. Večer si babička (86) stěžovala, že nemůže na nohy, velmi špatně chodila. Ráno se probudila téměř nechodící, na nohou se neudržela. Zavolali jsme tedy RLP, přijeli za 6 minut. Dle lékaře to mozková mrtvice není, jde o postupující příznak sklerózy. Musím uznat, že žádné ochrnutí např. na pravou polovinu těla nebylo, babička s námi v pořádku komunikovala, žádná nevolnost, zvracení. Taková ta prvotní vyšetření jako sáhněte si rukama na noc při zavřených očích v pořádku. Lékař tedy píchl injekci na posílení aktivity mozku a odjeli. Odpoledne nás kvůli pádu babičky navšťívil obvoďák, který nás raději poslal do nemocnice na vyšetření. Tam se teprve poznalo, že to byla mozková příhoda. Babička tak leží na kapačkách a bohužel není jisté, zda bude vůbec chodit.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.5.2012 10:51 - Václav Lukáš, MUDr

Dobrý den,je velice...

Nádherný den, jsem dříve lékař-neurolog a protože "kovářova kobyla chodí bosa" jsem po mrtvicích nyní již 3 roky rehabilitující pacient. I proto jsem založil svůj web www.pomrtvici.cz, který je určen nejen nemocným, ale i pečujícím. DOPORUČUJI :-)

václav 59 let

reagovat 10.7.2012 18:50 - Lenka-pan Mudr.Václav?

Pane doktore?byl by jste si ochoten se mnou vymenit naky mejlik?muj muz je po mrtvicce asi 14 dni,je mu 56,,,ano na Vas veb s epodivam,ale moc rada bych s Vama si pisla?a na neco s ezeptala,tedy pokud jste schopen psat,a neobtezuji,dekuji moc,zas se sem podivam zitra,zdali jste nahodou neodpovedel a hodim Vam mejlik svuj,hezky vecer Lenka

reagovat 29.3.2015 18:10 - ?

Není tu někdo kdo byl na operaci zůžené karotidy (krkavice) aby se předešlo mrtvici?
prosím jaké máte zkušenosti,bylo to k něčemu?
přítel jde na klasickou operaci mám děsný strach,prý hrozí CMP i při nebo po operaci. děkuji za názory

reagovat 17.1.2017 15:42 - MUDr. Václav Lukáš

Pane doktore?byl by jste si...

Dobrý den.
Omlouvám se, ale Váš příspěvek jsem si přečetl teprve dnes 17.1. 2017.
Jestli chcete, ozvěte se.
Václav

reagovat 18.12.2017 10:20 - oliviekot

Můj manžel utrpěl cévní mozkovou příhodu, zotavuje se však pomalu. Máte podobné zkušenosti? Víte o způsobu jak léčbu urychlit?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *