Mozoly na chodidlech

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.5.2002 00:53 - Andrea

Z nošení lodiček na vysokém podpatku mám příčně ploché nohy a v důsledku toho se mi na chodidlech tvoří rozsáhlé a bolestivé mozoly. Ráda bych se dozvěděla, jak nejúčinněji tyto mozoly odstraním. Různé masti na změknutí ztvrdlé kůže mi moc nepomáhají.

reagovat 10.5.2002 01:03 - Katka

Mám podobné problémy a vyzkoušela jsem různé věci. Nejlepší řešení je po koupeli nohou v teplé vodě chodidla osušit a opatrně mozoly z chodidel seříznout ostrým nožíkem nebo ještě lépe specielní žiletkou na ztvrdlou kůži. Tuto proceduru je však nutné opakovat zhruba každýcg 14 dnů.

reagovat 31.5.2002 00:21 - Alena

Také mne trápí mozoly na chodidlech a osvědčily se mi pouze 2 metody léčby. První, šetrnější spočívá v koupeli nohou v teplé vodě cca 30 minut a následné odstranění ztvrdlé kůže speciální rašpličkou. Radikální způsob odstranění lokálních mozolů a zatvrdlin provádím přímo ostrým nožíkem či skalpelem "nasucho" bez předchozí koupele. Je třeba postupovat opatrně a seřezávat mozoly postupně po menších vrstvách. Účinnější způsob však asi neexistuje. Důležitá je rovněž pravidelnost, minimálně 1-2x za měsíc.

reagovat 8.6.2002 14:09 - Jana

Používám tinkturu na otlaky od Schollu - i lékárnice tvrdila, že nic účinnějšího zatím neprodávají. Tinktura se musí nanášet víckrát, a ztvrdlá kůže, až se pod ní vytvoří nová vrstva, se pak dá snadno odloupnout - ale je potřeba počkat třeba týden. Dá se to taky přehnat - to se pak té kůže odlopne moc, a to taky není dobré, ale jinak je to to nejlepší, co na mozoly mám, a mému příteli tinktura pomohla hodně na kuří oka. A hlavně - je to bezbolestné!

reagovat 2.10.2002 23:05 - Jaroslav

Mozoly na chodidlech jsou velmi nepříjemným a bolestivým problémem velkého množství žen. Jsou důsledkem nošení nepohodlné obuvi,zejména lodiček a pantoflíčků na vysokých podpatcích. Chůze v takové obuvi přetěžuje přední část nohou a dochází časem ke změnám klenby chodidel (tzv. zborcení příčné klenby). Zborcená příčná klenba chodidel-tzv. příčně plochá noha má za následek skutečnost, že se začínají na chodidlech tvořit silné otlaky v podobě značně ztvrdlé kůže-mozoly. Odstranění takto vzniklých mozolů však není bez problémů a proto nedoporučuji toto provádět laicky doma. Je sice pravda, že se prodává velké množství přípravků (tinktury atd.) nebo nástrojů, ale v rukou neodborníka mohou více uškodit než pomoci. Tinktury mohou poleptat kůži v blízkém okolí ošetřovaného místa a způsobit tak komplikace v podobě špatně se hojících ran nebo zánětů. Používání nástrojů jako žiletek, skalpelů, nožíků atd. nelze doporučit v domácích podmínkách vůbec. Riziko zranění se všemi následnými komplikacemi je velmi vysoké, bez dlouhodobých zkušeností praktických i teoretických toto nelze provádět bez rizika nežádoucích následků.
Doporučuji tedy navštívit odborného pedikéra, který má všechny potřebné znalosti, zkušenosti, vhodné nástroje a podmínky.
Do konce tohoto roku jsem ochoten pomoci ženám, které trápí mozoly i kuří oka, zcela zdarma. Vzhledem k tomu, že mám velké zkušenosti jako pedikér, nabízím ošetření nohou spojené s šetrným, účinným a bezbolestným odstraněním mozolů i kuřích ok, a to zcela zdarma. Zákrok je možné podle dohody provést v mojí ordinaci v Praze, případně i v pohodlí Vašeho domova. Nabídka platí pro zájemkyně z Prahy a blízkého okolí.
Kontakt na mne: footcare"seznam.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.12.2016 08:11 - Katka

Mně se dělají na obou palcích a odstraňuju je pemzou.Na patách mám taky trošku tvrdou kůži ale ta není k odstranění,je jenom prostě tvrdá ale ne mozolnatá nebo zrohovatělá.

reagovat 2.12.2016 09:11 - Míša

Mám na obou chodidlech mozoly a mám to z bot na podpatku.Chodím každý měsíc na pedikúru takže to nechávám na pedikérce.

reagovat 2.12.2016 14:11 - Jana

Mně je divné že se ty mozoly na chodidlech objevují i mladých dívek,třeba moje 16ti letá dcera je má pod oběma malíčky.

reagovat 16.8.2017 19:30 - Veronika

Mně se objevil mozol na plosce nohy a nevim, co jsem s tím. Poradíte? Díky :)

reagovat 16.8.2017 21:49 - Katka

Mně se objevil mozol na...

Zkus pemzu nebo nějaký strojek a pokud to nezvládneš sama tak skoč na pedikúru.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *