Motivace, osobní rozvoj a finanční nezávislost

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2015 18:58 - Dave

Většina lidí dává přednost bezprostředním požitkům před dlouhodobou prosperitou, a je proto neúspěšná a ztrápená.

K finančnímu úspěchu je potřeba cílevědomost a vytrvalost.

V poslední době mě zaujala videa s motivačním koučem Brianem Tracym na YouTube. Nicméně lidí, kteří jsou zapojeni do průmyslu positivního myšlení, self-esteem, motivace, osobního rozvoje či time managementu, je daleko více, a někteří z nich presentují, podobně jako Brian, celkem zajímavé, a potenciálně plodné myšlenky.

Důkazem, že podobné myšlenky mohou někdy opravdu fungovat dokonce i v českých poměrech, je kupříkladu nedávno zemřelý český expremiér a milionář Stanislav Gross, který údajně ve své domácí knihovně knižní tituly jiného zaměření ani neměl, a opravdu se mu podařilo zbohatnout.

Zabýváš-li se taky podobnou literaturou, audio a video-nahrávkami, můžeš zde uvést perličky, které tě v této oblasti opravdu positivně oslovily.

reagovat 23.6.2015 21:11 - Dave

I Jim Rohn, jeden z lidí, kteří stáli za expanzí Herbalife, není k zahození. Podobné systémy multi-level marketingu mohou být zprofanované, nicméně zanechávají za sebou cenné prodejní a marketingové zkušenosti, které se dají uplatnit na ledacos jiného. Tuctoví lidé vidí Herbalife jen jako podvod, ale lidé draví a podnikaví v něm vidí model, který se dá přenést na jiné, třebas i naprosto nesouvisející businessy, a tam i dnes velmi dobře finančně zhodnotit.

reagovat 24.6.2015 13:25 - Dave

Peníze jsou všude. Stačí jen vědět, za co budou lidé člověku ochotni platit, a pak jim to efektivně dodat.

reagovat 24.6.2015 18:58 - Karel

Problém je v tom že to mohou jen někteří. Nevelká skupina. Většina musí vyrábět, opravovat, pěstovat... aby ta nevelká skupina mohla prodávat a bohatnout.

reagovat 24.6.2015 19:14 - Dave

Problém je v tom že to...

Jenomže v oblasti prodeje, marketingu, multi-kevel networking je pořád ještě místo. Mnozí z těch, kteří to nedělají, a dřou místo toho někde ve fabrice, ve skladu, škole či špitálu za málo peněz, mají příležitost se živit chytřeji. Jenže se bojí dobrodružství a rizika, a žijí proto raději nudné, tuctové, průměrné životy. Nicméně je to jejich volba. Něco jiného by bylo, kdyby se každý cpal do prodeje a marketingu. Pak by tam byla opravdu taková konkurence, že většina by skutečně byla nucena dělat něco nudného, namáhavého a špatně placeného. Za stávající situace se ale nikdo nemůže vymlouvat, že žije nudný, průměrný a špatně zajištěný život z nějakého donucení.

Pro inspiraci zde nechávám link na Direct Sales News, které by měl sledovat každý, kdo uvažuje o kariéře v jakémkoli systému přímého prodeje:

http://dsnblog.com/

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.12.2015 12:06 - PeterkH

Já osobní rozvoj vnímám primárně jako vzdělávání, pročež jsem si teď dodělával MBA - http://www.ligsuniversity.cz/mba a naprostá spokojenost. Každopádně si asi pomalu budu muset najít další obor, kde se budu rozvíjet :)

reagovat 31.12.2015 13:54 - Míla

Já osobní rozvoj vnímám...

Jen mám pocit, že v té naší zemičce je přemanažerováno. Radši se nauč řemeslo.

reagovat 7.1.2016 11:21 - Jakub

Také uvažuji o studiu některého manažerského programu. Mám docela dost referencí na CEMI, kolegové zde studují a jsou velmi spokojeni. Když vidím, jak se za ten rok posunuli (pracovně i finančně), tak na tom něco bude...

reagovat 7.1.2016 11:36 - krásné reklamy

Také uvažuji o studiu...

a téměř nenápadné.
Jenom hloupý trouba nebo reklamka může napsat, jak se někdo v průběhu studia posunul pracovně a finačně. Ach jo.

reagovat 21.2.2016 15:18 - TomasS

Termín 'osobní rozvoj' může mít mnoho podob a zahrnuje obrovské množství věcí, které člověku můžou pomoct v životě. Toto je třeba zajímavý koncept, sic v zárodku, ale proč ne :)
http://www.marikapaul.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *