MORČATA - domácí mazlíčci.

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.4.2005 15:20 - Zdeněk z Ostravy

Ahoj!
Protože jsem na specializovaných webech nenašel radu, obracím se na Doktorka.cz, snad tady najdu někoho, kdo má doma morčata a poradí mě.
Dcera má doma morčátko, samičku, dostala ji ná Vánoce. Nyní jsme se rozhodli, aby morčeti nebylo smutno,když není nikdo doma,že ji koupíme ještě kamarádku (na specializovaných www píšou, že morčátka jsou zvyklá žít ve skupinách a samotnému morčeti bývá smutno). Manželka koupila malou,asi devítitýdenní samičku morčete.
Ale ta starší ji pořád honí po kleci, občas ji kouše, odhání ji od misky se žrádlem apod.
Pokud si ty dvě vezmeme k sobě, tak je to v klidu. Ale ve chvíli, kdy jsou v kleci - tak je to kalamita...

Prosím zkušenější chovatele o radu: zvyknou si na sebe? Jak dlouho to trvá? Je možné tomu procesu "spřátelení se" nějak pomoci?
Nepsal bych tady na Doktorku,ale opravdu nemohu jinde nalézt radu a nechci,aby tomu mladšímu morčeti to starší ubližovalo.
Věřím,že ti, kdož mají doma nějakého toho mazlíčka mě chápou.
Děkuji!

reagovat 29.4.2005 16:07 - Vendy

Měli jsme ten samý problém.Dočetli jsme se,že morčatům je nejlépe ve skupině a tak manžel přinesl ještě malinkatou holku.Doma už jsme měli dva měsíce samičku.Ze začátku té malé dávala pěkně zabrat,odháněla jí od krmení,honila po kleci,dokonce jsme našli pokousání pod krkem.Uklidnilo se to,až když jí malá dorostla.Nakonec si to vyměnily.Malá byla větší orazka a stal se z ní kápo.Takže vydržte.Oni se holky mezi sebou srovnají a pak už se od sebe nehnou.

reagovat 29.4.2005 16:13 - Zdeněk z Ostravy

Děkuji za odpověď, Vendy!
Tak to jsi mě uklidnila :-)
Tak prostě zatím nebudeme dávat malou Myšku k té starší Vločce a počkáme,až ji doroste, zatím je budeme na sebe zvykat mimo klec a pelíšek bude mít každá zatím vlastní.

Ještě jednou děkuji, měj se príma!
*Zdeněk .

reagovat 29.4.2005 17:41 - Vendy

Jestli ti můžu ještě poradit,tak tu malou Myšku nechte tam,kde budou do budoucna obě.Anebo jim to bydlení rozdělte napůl.My jsme je pouštěli přes léto po zahradě společně a večer byly urvané a už se spolu nehonily.Dávejte je k sobě co nejčastěji,ať si na sebe zvyknou.Budou pak za sebou chodit jak na provázku.Stejně se někdy budou pošťuchovat,ale neublíží si.

reagovat 5.3.2006 19:35 - Ajina

mám morče a neustále se drbe po těle má všude strupy a olysalá místa byla jsem s tím u veterináře ale ten přesně také neví co to je nemáte s tím nějaké zkušenosti nebo jak to léčit moc by mi to pomohlo

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.6.2015 20:26 - -

ahojte myslíte že by...

To ne, my máme klec s plastovou podestou a v pohodě. Dávej mu tam větvičky (nejedovatých) keřů a třeba silnější větev na hlodání a tvrdý chleba, aby si zuby obrušoval a nebude pak hlodat do akvárka. Ale jak píše Vladěna, nejprve si pořádně nastuduj, co morčátka potřebují a jak se o ně starat. je to přeci jen živá bytost, ať se zbytečně netrápí (ono už i tak celý život prožít v kleci, byť velké, je smutné, i když má třeba kamarády a i když se mu věnuješ a necháváš proběhnout).

reagovat 4.6.2015 22:16 - Láďa

ahojte myslíte že by...

Akvárko z plexiskla určitě nerozkouše...:o)))

reagovat 5.6.2015 21:16 - Vladěna

To ne, my máme klec s...

Musí si o nich něco přečíst a pak pořídit.Hokus pokus a chcíp je kruté.To co jsem psala před byla ironie,na netu je hodně ale i blbostí.

reagovat 5.6.2015 21:51 - -

Musí si o nich něco...

Víme, že to byla ironie :-) Ale s tím nastudováním jsi měla pravdu. Kvalitní publikace se dají sehnat ve zverimexu už za pár desítek korun, člověk by měl být zodpovědný, zvíře není žádná hračka nebo věc. Člověk by si měl také rozmyslet, jestli se bude chtít x let tomu morčeti věnovat denno denně a jak to třeba vyřeší, až pojede na dovču (komu zvíř svěří)a tak dále. Našemu morčákovi Vencovi je požehnaných 15 let, je to už takový hodně starý děda, ale pořád čipera :-)

reagovat 9.8.2017 17:25 - Kylea

5 samiček morčat.Dvoum samičkám je tak 5 měsíců a od sebe jsou nějakou chvíli. Jedna ta 5ti měsíční starší před měsícem porodila a má měsíční holčičku. Ta druhá 5ti měsíční mladší porodila před pár dny 2 malé samičky. A ta 5ti měsíční mladší která porodila ty 2 samičky občas zavrci a trochu prožene 5ti měsíční starší ale to jen občas ale neustále hrozně vrci na tu měsíční samičku a vždycky ji hrozně prožene jen co ji uvidí! Nevím co mám dělat! Samičky mají klec o velikosti jednoho metru myslíte že to bude tím že je malá? Nebo tím že se bojí o své dvě mláďata? Bojím se že když je dám od sebe tak na dobu než mláďata vyrostou a já je dám pryč tak už si na sebe ty tři nezvyknou. Ty dvě 5ti měsíční samičky si chci nechat i s tou měsíční samičkou a pro ty 2 mláďata která se narodila té ,, agresivní" už mám zájemce ale nevím co teď dělat s těmi 3? Poraďte prosím někdo! Zkoušela jsem samičkám klec zvětšit pomocí krabice. Prostě jsem klec otevřela aby mohli chodit i do té krabice ale hned jak ta měsíční samička vlezla z krabice do klece a v kleci byla 5ti měsíční mladší samička tak se do ní hnedka vrhla a hrozně vrcela a hrozně ji prohnala přitom tam měsíční vůbec nic nedělala. Teď mám agresivní s jejími mláďaty v kleci a 5ti měsíční starší s její dcerou měsíční v klabici hned vedle klece. Takže se cítí a vidí. V pokoji mám také vykastrovaného 6ti letého samce které ho ještě nepřešli hormony takže jsem ho za samičkami ještě nepouštěla ale myslím si že kvůli samečkovi se určitě neporou protože ten je v pokojí už celou dobu co samičky ke mě přišli a ostatní se narodili. PROSIM PORAĎTE MI! DĚKUJU NECHCI JE MÍT OD SEBE DLOUHO ABY SI OD SEBE NEODVYKLI! NECHCI MÍT V POKOJI TŘI KLECE! PROSÍM PORAĎTE MI NĚKDO! VŠECH ODPOVĚDÍ SI MOC VÁŽÍM DĚKUJI

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *